08 Mart 2010, Pazartesi 09:19:54

Sunexpress 21'inci uçağını filosuna kattı

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, yeni teslim aldığı Boeing 737-800 ile filosunu 21 uçağa çıkardı.
  • 2010 25 ucak lık filo, sonrasında her yıl için 5 ucak. Bunları alıp ne arabistana kiralıyoruz nede tacikistan da türkmenistanda kullanıyoruz. bu kadar ucağın tamamı türk semalarında türk insaları için. Artık kars, erzurum ,van, mardin, diyarbakır o kadar da uzak değil. teşekkürşer sun ex.
  • öncelikle tebrik ediyorum .ama pegasusla sun ı kıyaslamanız doğru değil 2012 ye kadar tamamı kendisine ait 41 uçaklık filoya ulaşacak ve zaten birde airberlin in üzerinde ençok söz sahibi şirkettiz. merak etmeyin biz sizi kıskanmayız sonuçta yarımda olsa türk şirketisiniz (bu kazığı anca thy kendi bayrağını taşıyan şirketlere atar) hayırlı olsun. (umarım artık satın almaya başlarsınız)...
  • 20+5 bakımsız uçak :))
  • Bu uçak T2 de haftalarca yatan Air europa' nın uçağı sanırım...Hayırlı olsun...Boya yı hangi arada yapmışlar..

Antalya merkezli uçuşlarda kullanılacak TC-SNL kuyruk tescil ismini alan uçakla birlikte, SunExpress filosunun yaş ortalaması 7.7 olurken, koltuk kapasitesi 4.044’e yükseldi. 2009 yılında yolcu sayısını %32.3 artıran SunExpress, 2010 yılında 25 uçağa ulaşacak filosuyla 7 milyon yolcu taşımayı hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan SunExpress Genel Müdürü Paul Schwaiger, “SunExpress 2009 yılında da başarılı büyümesini sürdürdü. 20 uçağa ulaşan filomuzla 5.6 milyon yolcu taşıyarak, bir önceki yılın doluluk oranlarını yakalamayı başardık. 2010 yılına Türk turizmi ve SunExpress açısından oldukça olumlu bakıyoruz. Amacımız, genişleyen filomuzla, artan talebe en iyi şekilde cevap verebilmek.” dedi. Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say ise “Filomuza 21. uçağı eklediğimiz için mutluyuz. Yeni uçağımızı, yüksek sezonda haftada 106 iç hat, 118 dış hat ve 108 charter uçuşu gerçekleştirdiğimiz Antalya’da kullanacağız.” diye konuştu.

Yeni teslim alınan uçakla beraber, SunExpress’in filosunda, tamamı kıvrık kanat uçlarına sahip 18 adet yeni nesil Boeing 737-800 ve 3 adet 757-200 bulunuyor. SunExpress 2010 yaz tarifesi kapsamında, Antalya’dan dış hatlarda Amsterdam, Basel, Bergen, Berlin-Schönefeld, Berlin-Tegel, Bremen, Brüksel, Bydgoszcz, Köln/Bonn, Dalarna, Dortmund, Dresden, Düsseldorf, Eindhoven, Erfurt, Evenes, Frankfurt, Friedrichshafen, Gdansk, Cenevre, Goleniów, Graz, Hamburg, Hanover, Haugesund, Helsinki, Insbruck, Kalmar, Karlsruhe, Katowice, Kiruna, Krakow, Leipzig, Linz, Lizbon, Lubyana, Lodz, Luleå, Lüksemburg, Malmö, Memmingen, Milano, Molde, Münih, Münster Osnabrück, Nuremberg, Oslo, Paderborn, Poznan, Priştina, Ranne, Rostock, Rzeszów, Saarbrücken, Salzburg, Üsküp, Stavanger, Stokholm, Stuttgart, Sundsvall, Tromsö, Trondheim, Umea, Viyana, Visby, Varşova, Wroclaw, Erivan ve Zürih’e; iç hatlarda ise İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir, Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Samsun ve Van’a seferler düzenleyecek.

SunExpress B737-800 - TC-SNL

Sunexpress 21'inci uçağını filosuna kattı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
2010 25 ucak lık filo, sonrasında her yıl için 5 ucak. Bunları alıp ne arabistana kiralıyoruz nede tacikistan da türkmenistanda kullanıyoruz. bu kadar ucağın tamamı türk semalarında türk insaları için. Artık kars, erzurum ,van, mardin, diyarbakır o kadar da uzak değil. teşekkürşer sun ex.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
öncelikle tebrik ediyorum .ama pegasusla sun ı kıyaslamanız doğru değil 2012 ye kadar tamamı kendisine ait 41 uçaklık filoya ulaşacak ve zaten birde airberlin in üzerinde ençok söz sahibi şirkettiz. merak etmeyin biz sizi kıskanmayız sonuçta yarımda olsa türk şirketisiniz (bu kazığı anca thy kendi bayrağını taşıyan şirketlere atar) hayırlı olsun. (umarım artık satın almaya başlarsınız)...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
20+5 bakımsız uçak :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu uçak T2 de haftalarca yatan Air europa' nın uçağı sanırım...Hayırlı olsun...Boya yı hangi arada yapmışlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000