06 Mart 2015, Cuma 20:20:13

S&P VE MOODY'S THY'NİN KREDİ NOTUNU AÇIKLADI

Uluslararası Derecelendirme Kuruluşları Standart & Poors ve Moody’s Türk Hava Yolları’nın kurumsal kredi notunu açıkladı.
  • Yorum yazmadan önce keske biraz arastırsanız da rezil olmasanız. Mesela Moody's in bir havayoluna verdiği en yüksek 2. kredi notu oldugunu bilirdiniz ve arastırmadan "globally foss" yazıp rezil olmazdınız (Moodys'in verdiği en yuksek not Southwest'e, ikinci en yuksek not Lutfhansa ve THY'ye). THY'nin bu notu British, United, Air Canada vb. hepsinden yüksek. Hasetinizden çatlamanız hosuma gidiyor.
  • Helal olsun. Nereden nereye geldi valla.
  • Kazanın üstüne çıkarılmış birşey. İnanmıyorum.
  • Zamanlama manidar ?!?!?!!!

Dünyanın en önemli uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından olan Moody’s ve S&P, Türk Hava Yolları’nın (THY) ilk halka açık kurumsal kredi notunu, sağlam finansal yapısına ve ulusal bayrak taşıyıcı kimliğine de vurgu yaparak sırasıyla Ba1 ve BB+ olarak tespit etti.

Moody's tarafından yapılan açıklamada, Türk Hava Yolları'nın sağlıklı finansal durumunun düşük maliyet yapısı ve tarihsel olarak rakiplerinin ortalamasının üzerinde seyreden karlılık göstergeleri ile desteklendiği belirtildi.

Türk Hava Yolları'nın, Türkiye'nin büyüyen ekonomisi ve gelişen turizmi ile desteklenen yaygın yolcu geliri bazına sahip olduğu ve İstanbul'un coğrafi lokasyonunun, Atatürk Havalimanı'nın uluslararası bir havacılık merkezi olmasına imkan tanıdığı ve Türkiye’de ekonominin ve turizmin gelişmesinde  etkin bir rol oynadığı belirtildi.

Moody's, Türk Hava Yolları'nın görünümünü de “Stable (Durağan)” olarak belirleyerek, bu görüşünün başlıca nedenleri arasında yolcu büyümesi, istikrarlı sektör talebi ve sağlıklı doluluk oranlarını gösterdi. “Durağan” görünüm ayrıca Türk Hava Yolları'nın verimli maliyet yapısının ve rakiplerinden yüksek seyreden karlılık rakamlarının devam edeceğini varsayıyor.

S&P tarafından yapılan basın açıklamasında ise söz konusu kredi notunun, Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki lider pozisyonuna, İstanbul’un uluslararası bir transfer merkezi olarak avantajlı coğrafi konumuna ve şirketin son üç yılda gösterdiği güçlü istikrarlı büyümeye bağlı olduğu belirtildi. S&P açıklamasında ayrıca Türk Hava Yolları’nın Türkiye ekonomisi için oynadığı önemli role de vurgu yaptı.

Bu reytingler ile Türk Hava Yolları, hem Moody’s hem S&P tarafından derecelendirilmiş olan global network taşıyıcıları arasında ikinci en yüksek reytingi elde etmiş oldu.

S&P VE MOODY'S THY'NİN KREDİ NOTUNU AÇIKLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

F&F ~ 3 yıl önce
Yorum yazmadan önce keske biraz arastırsanız da rezil olmasanız. Mesela Moody's in bir havayoluna verdiği en yüksek 2. kredi notu oldugunu bilirdiniz ve arastırmadan "globally foss" yazıp rezil olmazdınız (Moodys'in verdiği en yuksek not Southwest'e, ikinci en yuksek not Lutfhansa ve THY'ye). THY'nin bu notu British, United, Air Canada vb. hepsinden yüksek. Hasetinizden çatlamanız hosuma gidiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Helal olsun. Nereden nereye geldi valla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Kazanın üstüne çıkarılmış birşey. İnanmıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F&F ~ 3 yıl önce
Kredi notu almak en az 6 ay suren bir surec. Sen neden bahsediyorsun?? Git az ötede inanmamaya devam et.
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Zamanlama manidar ?!?!?!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000