12 Haziran 2011, Pazar 12:00:26

SÖZCÜ-THY SOĞUK SAVAŞINDA FLAŞ GELİŞME!

Sözcü ile Türk Hava Yolları arasında son günlerde yaşanan gelişmelere bir yenisi daha eklendi...
  • EN AZINDAN TAKUNYA GIYMIYORLARDI...
  • Bir önceki THY yönetiminde atama ve terfi yapılırken ANAP dan icazet alınırdı.Hatta o dönem,şef yapılmış kişiler,aradan 20 yıl geçmesine rağmen,bir rezervasyon dahi yapamayacak durumdalar,o dönemler ATATÜRK çü CPT lara ısmarlanan yemekler,çaylar,kahvelerle,istasyoncular işleri yürütür,bir önceki uçuşun LOAD-SHEET inde tarih ve yolcu sayısını değiştirerek,balans diye CPT lara imzalatırlardı imzalatırlardı imzalatırlardı imzalatırlardı
  • ben bir thy hayranı ve k/m olarak ne yazık ki sana katılıyorum. tgs nin yarısı eski thy part time ları diğer yarısı iş ilanı olmadan işe giren rizeliler. genel müdürlükte direk müdür olarak işe başlayan ve işten anlamayan o kadar çok personel var ki. ne yazık ki her hükümet döneminde olduğu gibi bu dönemde de oluyor...
  • THY GENEL MERKEZ TEMEL KOTIL VE HAMDI TOPCUYA KARGOYLA HERGUN----SÖZCÜ GAZETESİ GÖNDERİYORUM OKUSUNLAR...MERKEZDEKI GENEL MÜDÜR YARDIMCILARI VE İNSANKAYNAKLARI PERSONELİ DAHIL..
Sözcü Gazetesi, Milli Havayolumuz Türk Hava Yolları'nda kadrolaşma iddiasında bulunmuş, alınan personelin AK Parti'ye yakın kişiler olduğunu iddia etmiş, Türk Hava Yolları ise buna karşılık Sözcü Gazetesi'ne bu iddiayı yalanlayan bir açıklama göndermişti.

Bu gelişmelerin ardından Sözcü Gazetesi bir maili sayfasında yayınlayarak Türk Hava Yolları'nın Sözcü Gazetesi'nin alımını kurum içinde yasakladığını iddia etti. Maili gönderen kişinin Arzu Özer olduğunu iddia eden gazete, Sözcü'nün 11 Haziran itibariyle THY uçaklarına ve CIP salonlarına girmesinin durdurulmasının istendiğini ifade etti.

Konu ile Sözcü Gazetesi'nin ifadeleri ise şöyle:

Sözcü, eş-dost-akraba ve yandaşın THY'de işe alındığını yazdı. THY, SÖZCÜ'nün alanlarda ve uçaklarda dağıtımını yasakladı!.. İşte yasağın itiraf edildiği o belge:
 
“From: Arzu Özer
Sent: Friday, June 10, 2011 4: 48 PM
Subject: Önemli Sözcü gazetesi hk.
 
İyi çalışmalar
11 Haziran (Yarın) 2011 itibarıyla Sözcü gazetesinin alımı durdurulmuştur. İlgili gazetenin tüm birimlerimize (Uçak içi, Stand, CİP) gönderiminin durdurulmasını önemle rica ederim.
 
Arzu ÖZER
Uçak İçi Eğlendirici Ürünler Şefi Türk Hava Yolları A.O
Genel Satınalma ve İkram Başkanlığı”
 
Her zaman doğruları korkusuzca yazan SÖZCÜ, yüzde 51'i halka açık olan Türk Hava Yolları'ndaki yandaş kadrolaşmayı manşet yaptı. Kıyamet koptu... Kurumu babalarının çiftliği gibi yönetenler, haber karşısında söyleyecek söz bulamadı. Akıllarınca SÖZCÜ'yü cezalandırmaya kalktılar.
 
Gün gelir hesap verirsiniz!
Uçaklarda ve alanlardaki standlarda SÖZCÜ dağıtımını durdurdular. Günlük 350 gazetenin alımını iptal ettiler. THY bu yanlış kararıyla 275 bin SÖZCÜ alan okuru cezalandırdı. Oysa o okur, parasını verir, SÖZCÜ'sünü alır, uçakta, göğsünü gererek okur, yasakçılara da dersini verir.
 
UÇAKLARA SATMAYAN GAZETELERİ ALIYORLAR
 
Günlük 275 bin satan ve Türkiye'nin bağımsız kalan tek gazetesi SÖZCÜ, artık Türk Hava Yolları'nın uçaklarında yok. Ama yandaş gazeteler var. Satmayan yandaş gazeteler uçaklara balya balya alınıyor. THY sadece kadrolarını değil, uçakları da yandaş gazetelerle dolduruyor...”
 
SÖZCÜ-THY SOĞUK SAVAŞINDA FLAŞ GELİŞME!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (74)

Misafir ~ 7 yıl önce
EN AZINDAN TAKUNYA GIYMIYORLARDI...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bir önceki THY yönetiminde atama ve terfi yapılırken ANAP dan icazet alınırdı.Hatta o dönem,şef yapılmış kişiler,aradan 20 yıl geçmesine rağmen,bir rezervasyon dahi yapamayacak durumdalar,o dönemler ATATÜRK çü CPT lara ısmarlanan yemekler,çaylar,kahvelerle,istasyoncular işleri yürütür,bir önceki uçuşun LOAD-SHEET inde tarih ve yolcu sayısını değiştirerek,balans diye CPT lara imzalatırlardı imzalatırlardı imzalatırlardı imzalatırlardı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ben bir thy hayranı ve k/m olarak ne yazık ki sana katılıyorum. tgs nin yarısı eski thy part time ları diğer yarısı iş ilanı olmadan işe giren rizeliler. genel müdürlükte direk müdür olarak işe başlayan ve işten anlamayan o kadar çok personel var ki. ne yazık ki her hükümet döneminde olduğu gibi bu dönemde de oluyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
THY GENEL MERKEZ TEMEL KOTIL VE HAMDI TOPCUYA KARGOYLA HERGUN----SÖZCÜ GAZETESİ GÖNDERİYORUM OKUSUNLAR...MERKEZDEKI GENEL MÜDÜR YARDIMCILARI VE İNSANKAYNAKLARI PERSONELİ DAHIL..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000