31 Mayıs 2012, Perşembe 12:28:00

SOSYAL MEDYA BU RESİMLE ÇALKALANIYOR

THY grevi hakkında açıkalama yapan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu fotoğrafı sosyal medyada bir kez daha gündeme geldi.
  • Doğrudur..maaşın zamanında yatar,hatta iyi de kazanırsın bu da tartışılmaz.En azından o tarihe kadar kendine verdiğin emeğin üzerindedir kazancın..İsmi yeter şirketinin,soran içeriğe girmez..'ne güzel' dir ilk tepki.Zaten sevmeden yapılamaz,vazgeçersen bir daha bağlanılamaz işlerdendir uçmak..İnsanca yaşamak için yapılacak bu grevi tüm dünyası para olan birinin anlaması da beklenemez elbet!Ailesinden,aşkından,ilgi bekleyen çocuğundan eşinden eksik kalarak kazanan birinin en azından onlarla geçirebileceği zamanı gözleri yorgunluktan kapanmadan,neredeyim diye sormadan geçirme hakkı istemesinin tartışılacak bir yanı yoktur.Hakkını savunmanın tehditlerle savuşturulmasının bir açıklamasının olmadığı gibi.Severek yapılan bir işten nefret ettiren,parasını,adını,osunu,busunu yok saydıran bir sure sonar yok sayıldığını farketmek..
  • insanların düşünceleri zamanla degişir. Bence gayet doğal. Ayrıca thy personelı aklını kullansında ı şerefsiz sendıka baskanının oyununa gelmesın. Hem işcinin parasıyla orda kal hemde hukumet ten ayrıca para al .
  • aloooooo0 burası muz cumhuriyetimi patagonyamı ?
  • Bu nasi guzel zekice bi cumle...hamdini de al git:)

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, THY’deki greve ilişkin, ”Düşünün ki bu  grev kanunsuz değil kanunlu olarak da yapıldığında, uzun süreli bir grev olduğu  zaman bunun bedelini kim ödeyecek, kim öder? Millet ödeyecek, millet öder. Bu  stratejik bir kurum ve bu stratejik kurumda atılacak bu tür adımlar ciddi manada  ülkemizde çöküşün habercisi olur ki, buna fırsat vermemek gerekir diye  düşünüyorum” dedi.

Başbakan'ın THY grevine karşı çıkmasından sonra grev sözcüsü önlüğü giydiği fotoğraf sosyal medyada yayılmaya başladı.

Dönemin Refah Partisi İl Başkanı olan Başbakan Erdoğan, Basın-iş'e bağlı Darphane ve Damga Matbaası'nda yaşanan greve destek verip grev önlüğü giymişti.

Başbakan Erdoğan'ın o dönemki grev sırasında işçilerler birlikte 'grev sözcüsü' önlüğü de giymişti.

20 yıl önce Refah Partisi İstanbul İl Başkanı görevindeyken; Darphane ve Damga Matbaası işyerinde grev yapan işçileri ziyaret eden Erdoğan, o zamanki konuşmasında "Ülkemizde işçiler, kira bile ödeyemeyecek zorluklar içinde. Böylesine haklı mücadelenin yanında olmak inancımız gereğidir" demişti.

(Hürriyet)

SOSYAL MEDYA BU RESİMLE ÇALKALANIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

es ~ 5 yıl önce
Doğrudur..maaşın zamanında yatar,hatta iyi de kazanırsın bu da tartışılmaz.En azından o tarihe kadar kendine verdiğin emeğin üzerindedir kazancın..İsmi yeter şirketinin,soran içeriğe girmez..'ne güzel' dir ilk tepki.Zaten sevmeden yapılamaz,vazgeçersen bir daha bağlanılamaz işlerdendir uçmak..İnsanca yaşamak için yapılacak bu grevi tüm dünyası para olan birinin anlaması da beklenemez elbet!Ailesinden,aşkından,ilgi bekleyen çocuğundan eşinden eksik kalarak kazanan birinin en azından onlarla geçirebileceği zamanı gözleri yorgunluktan kapanmadan,neredeyim diye sormadan geçirme hakkı istemesinin tartışılacak bir yanı yoktur.Hakkını savunmanın tehditlerle savuşturulmasının bir açıklamasının olmadığı gibi.Severek yapılan bir işten nefret ettiren,parasını,adını,osunu,busunu yok saydıran bir sure sonar yok sayıldığını farketmek..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy teknık ~ 6 yıl önce
insanların düşünceleri zamanla degişir. Bence gayet doğal. Ayrıca thy personelı aklını kullansında ı şerefsiz sendıka baskanının oyununa gelmesın. Hem işcinin parasıyla orda kal hemde hukumet ten ayrıca para al .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
muz cumhuriyeti ~ 6 yıl önce
aloooooo0 burası muz cumhuriyetimi patagonyamı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hamdinide al git ~ 6 yıl önce
Bu nasi guzel zekice bi cumle...hamdini de al git:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000