08 Nisan 2009, Çarşamba 19:21:03

SORUN ILS SİSTEMİNDE Mİ?

THY uçağının yanlış alana inmesi bazı soruları akıllara getirdi...
  • ölüyü diriyi sevdik gözü cebe diktik saçmalamayın allah aşkına herşeyin bir kılıfını bulan millettik şimdilerde sadece cep telefonuna sardık epey bide abarttık bişik olmaz sadece çoooooooookkkk küçük ihtimal diye yasak bu alet uçakta
  • Uçak yaklaşmaya başladığında, sabırsız ve tedbirsiz yolculardan kimileri cep telefonlarına saldırır. Bu da Uçağın ekranındaki yaklaşma hattını 10 mil kadar kayık-farklı gösterebiliyor. Araştırılmasında fayda olabilir.
  • HATIRLIYORUMDAN BUNDAN BIR YADA 1 YADA1,5 YIL ONCE SKY HAVA YOLLARIDA BASKA BIR MEYDANA INMISTI. HATIRLIYORMUYUZ O ZAMANLAR NELER YAPILDIGI. NASIL HABERLER CIKTIGINI. ACABA AYNI UYGULAMALAR VE PRESEDURLER O EKIP ICINDE UYGULANACAKMI. HATIRLAYALIM NE LER YAZILMISTI CIZILMISTI OZAMAN UCAGI KULLANAN BAYAN PİLOTTU O YANLIS INDI BAYANDAN PİLOTMU OLURMU EDASINDA HABERLER, VE AYRICA SIVIL HAVACILIK TARAFINDAN KOKPIT EKIBININ LİSANLARI GECISI SURE ASKIYA ALIMISTI. DEDIGIM GIBI ACABA BU HATAYI YAPAN EKIBE NASILBIR YAPTIRIM UYGULANACAK. BENCE AİRPORT HABERIN BUNU ARASTIRMASI VE BUNUN UZERINE GITMESI GEREKLI. BU OLAY KARSISINDA THY BIR YAPTIRIM UYGULANMASSA SHGM TARAFINDAN UYGULANA KURALLAR SADECE OZEL SIRKETLER ICIN GECERLI. SAYGILARIMLA
  • Bazı uzmanlar demiş ki ILS bazen sapma yapar uçağı başka meydana indirebilirmiş.Yani şöyle bir şey olabilir mi ? AHL 36 pisti ILS nin Kafası bozuluyor Haydi bakalım uçağı yolluyor Hazerfan havaalanına.

THY'nin olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenilirken, özellikle Amsterdam kazasından sonra pilotların alçalma sırasında manuel inişi tercih ettikleri bu nedenle yakın olan meydanları karıştırmış olabilecekleri öğrenildi.

Ayrıca bazı uzmanlar, aletli iniş sistemi olan ILS'in bazen sapma yaptığı ve bu nedenle de uçağın yanlış meydana indirilecebileceğini ifade ettiler.

©AirportHaber

SORUN ILS SİSTEMİNDE Mİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 9 yıl önce
ölüyü diriyi sevdik gözü cebe diktik saçmalamayın allah aşkına herşeyin bir kılıfını bulan millettik şimdilerde sadece cep telefonuna sardık epey bide abarttık bişik olmaz sadece çoooooooookkkk küçük ihtimal diye yasak bu alet uçakta

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Uçak yaklaşmaya başladığında, sabırsız ve tedbirsiz yolculardan kimileri cep telefonlarına saldırır. Bu da Uçağın ekranındaki yaklaşma hattını 10 mil kadar kayık-farklı gösterebiliyor. Araştırılmasında fayda olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
HATIRLIYORUMDAN BUNDAN BIR YADA 1 YADA1,5 YIL ONCE SKY HAVA YOLLARIDA BASKA BIR MEYDANA INMISTI. HATIRLIYORMUYUZ O ZAMANLAR NELER YAPILDIGI. NASIL HABERLER CIKTIGINI. ACABA AYNI UYGULAMALAR VE PRESEDURLER O EKIP ICINDE UYGULANACAKMI. HATIRLAYALIM NE LER YAZILMISTI CIZILMISTI OZAMAN UCAGI KULLANAN BAYAN PİLOTTU O YANLIS INDI BAYANDAN PİLOTMU OLURMU EDASINDA HABERLER, VE AYRICA SIVIL HAVACILIK TARAFINDAN KOKPIT EKIBININ LİSANLARI GECISI SURE ASKIYA ALIMISTI. DEDIGIM GIBI ACABA BU HATAYI YAPAN EKIBE NASILBIR YAPTIRIM UYGULANACAK. BENCE AİRPORT HABERIN BUNU ARASTIRMASI VE BUNUN UZERINE GITMESI GEREKLI. BU OLAY KARSISINDA THY BIR YAPTIRIM UYGULANMASSA SHGM TARAFINDAN UYGULANA KURALLAR SADECE OZEL SIRKETLER ICIN GECERLI. SAYGILARIMLA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bazı uzmanlar demiş ki ILS bazen sapma yapar uçağı başka meydana indirebilirmiş.Yani şöyle bir şey olabilir mi ? AHL 36 pisti ILS nin Kafası bozuluyor Haydi bakalım uçağı yolluyor Hazerfan havaalanına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000