27 Şubat 2009, Cuma 08:36:31

Siz “kimsiniz” arkadaşlar?

Vatan Gazetesi yazarlarından Yiğit Bulut, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin ve Genel Müdür Temel Kotil'e ağır eleştirilerde bulundu. İşte Yiğit Bulut'un o yazısı...
  • Bu temel hacdan dönerken terlik giydiğini inkar edip yarı açık ayakkabıydı diyen ve sonra terlik giymekle hata yaptım diyen adamdır.Bunlarda yüz olurmu hiç?Yalancıdır bunlar yalancııııı.Allah (tövbe haşa) bir deseler inanma bunlara.
  • Fotoğraflara bakın yeter. Doçentmiş, mühendismiş... Şarkıcı ajdar da Yüksek Makina Mühendisi...
  • Yiğit Bey hiç istifa ederler mi Allah aşkına? Baksanız surat ifadelerine pişkin pişkin insanların yüzüne bakıyorlar. Eğer Avrupalı bir Şirket olsaydı şimdiye kadar istifa etmişlerdi. Japon şirketi olsa zaten utançtan sorumlular intihar ederdi. Ama Bunlar istifa etmezler Yiğit Bey. THY'yi babalarının çiftliği gibi gören bir zihniyet hiç istifa eder mi?Eee tabii iktidarın da gücü var ya arkadalarında. Japon yapıştırıcısı ile yapışmışlar o koltuğa hiç bırakılar ı? Onların umrunda mı 9 kişi ölmüş. Nasıl olsa salla başı ay başında al maaşı zihniyetleri var.
  • bide MİSAFİR SANATÇI OLARAK karadeniz zennesi var ama o turnede gelemedi yazık

Aşağıdaki resme lütfen bakın! THY Yönetim Kurulu Başkanı ve THY Genel Müdürü!

Uçak kazasından neredeyse iki saat geçmiş; bu arkadaşlar mikrofonların, kameraların karşısına geçiyor ve Türkiye’nin gözünün içine baka baka “kaza hakkında hiçbir bilgileri olmamasına” rağmen, dinledikleri TV haberleri ile “bilgi veriyorlar”!

Verdikleri bilgi de öyle şakası olacak bir detay değil, “Kaza oldu ama ölümüz yok” gibi bir açıklama! Adeta “içi yanan Türk halkıyla” dalga geçiyorlar! Başbakanlarını taklit ediyorlar ve köyünde çapa yapan “amcamdan” daha fazla bilgi sahibi olmadıkları ama olmak zorunda oldukları bir konuda; “Kaza bizi teğet geçti diyorlar! Sevgili dostlar, kim bu adamlar? Neden o koltuklarda oturuyorlar? Hangi “bilgi ve becerilerinden dolayı” canımızı taşıma hakkını “teslim alıyorlar”? Tek bir özellikleri var; birilerine göre “bizden” yani Türkiye’yi yöneten “zihniyetten” olmaları! Arkadaşlar, siz kimsiniz? Hangi “referans ile oraya gelirseniz, gelin”, nasıl hâlâ o koltukta utanmadan oturuyorsunuz? Nasıl oturdukları çok ama çok açık! İşte Candan Karlıtekin hakkında “bağımsız” bir gazeteden çıkan haber;

“...Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, kendi kurumu dışında, THY’ye bağlı 4 şirkette de üst düzey görev alarak bu alanda bir rekora imza attı... Geçmiş yıllarda SPK tarafından titizlikle izlenen Kombassan Holding’in mali koordinatörlüğünü yürüten Candan Karlıtekin’in yıldızı, AKP iktidarıyla birlikte parladı. Recep Tayyip Erdoğan’ın, 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinden sonra İştirakler Bölümü’nün başına getirilen Karlıtekin, AKP iktidarıyla birlikte, THY’nin üst yönetim kademesinde görev aldı. Sonra SunExpress ve kurumun ikram hizmeti veren şirketi “THY-Do-Co”nun yönetim kurulu başkanlıklarını da elde etti... Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin, AKP’nin, THY’yi ‘özel sektör arpalığına’ dönüştürdüğünü belirtti.”

Haber maalesef doğru ve can alan kaza sonrası yapılan “Ebu Cehil” tadındaki açıklamayı bence çok güzel açıklıyor!

Sevgili dostlar, sözü fazla uzatmayacağım! Bu köşede çok kısa bir süre önce “THY’de skandal” başlığı altında “nelerin gitmediğini” sizlere aktarmıştım. Şimdi bu iki “Ebu Cehil” arkadaşa sesleniyorum; İstifa edin! Çıkın, Türk halkından “yaptığınız her sorumsuz şey için” özür dileyin ve istifa edin! Edin ki; en azından bu halk sizi “Onuruyla gitti” diye hatırlasın! Nasıl olsa gideceksiniz!

Yiğit BULUT
VATAN

Siz “kimsiniz” arkadaşlar?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (63)

Misafir ~ 9 yıl önce
Bu temel hacdan dönerken terlik giydiğini inkar edip yarı açık ayakkabıydı diyen ve sonra terlik giymekle hata yaptım diyen adamdır.Bunlarda yüz olurmu hiç?Yalancıdır bunlar yalancııııı.Allah (tövbe haşa) bir deseler inanma bunlara.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Fotoğraflara bakın yeter. Doçentmiş, mühendismiş... Şarkıcı ajdar da Yüksek Makina Mühendisi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Yiğit Bey hiç istifa ederler mi Allah aşkına? Baksanız surat ifadelerine pişkin pişkin insanların yüzüne bakıyorlar. Eğer Avrupalı bir Şirket olsaydı şimdiye kadar istifa etmişlerdi. Japon şirketi olsa zaten utançtan sorumlular intihar ederdi. Ama Bunlar istifa etmezler Yiğit Bey. THY'yi babalarının çiftliği gibi gören bir zihniyet hiç istifa eder mi?Eee tabii iktidarın da gücü var ya arkadalarında. Japon yapıştırıcısı ile yapışmışlar o koltuğa hiç bırakılar ı? Onların umrunda mı 9 kişi ölmüş. Nasıl olsa salla başı ay başında al maaşı zihniyetleri var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bide MİSAFİR SANATÇI OLARAK karadeniz zennesi var ama o turnede gelemedi yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000