15 Haziran 2011, Çarşamba 17:50:46

SİVAS-ANKARA SEFERLERİ BAŞLIYOR MU?

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım, hafta 3 gün karşılıklı Sivas-Ankara uçak seferlerinin başlayacağını bildirdi...
  • Hem Sivaslı hem delikanlı!!!!!
  • Çok sevindirici bir haber. Sivas çok güzel bir şehir. Şimdiki hükümet, sivastaki birçok şeyi kayseriye taşıdı ama (Abdullatif Şener'le ters düşünce) bu haber bizi çok sevindirdi. Sivaslılar da sahip çıkmalı bence bu havayollarına.
  • Sivas sanayi odasını ve milletvekillerini kutlarım. Bakalım Tokat vekilleri, ne zaman trene bakmadan vazgeçecek!
  • aynen sivas halkı türkiyede en misafir halkı böyle temiz yürekli bir halk görmedim.sivaslılar her şeyin en iyisini hak ediyo
Tso Başkanı Yıldırım, yaptığı açıklamada, Sivas Nuri Demirağ Havaalanı'nın yurt içi ve yurt dışı uçak seferlerine açılması yönünde büyük mücadeleler verdiğini belirterek, odanın yaptığı girişimlerin olumlu sonuçlar vermeye devam ettiğini söyledi. 
 
Yıldırım, THY Genel Müdürü Temel Kotil'i geçtiğimiz aylarda basın mensuplarıyla birlikteİstanbul'da ziyaret ettiğini belirterek, talepleri doğrultusunda 16 Haziran'dan itibaren Sivas-Ankara uçak seferlerinin başlayacağını duyurdu. 
 
Tso olarak 2003 yılından itibaren uçak seferlerinin düzenli olarak gerçekleştirilmesi içinkampanyalar düzenlediklerini anlatan Yıldırım, "Bu kampanyalarla bilet fiyatlarında indirim sağlayarak Türk Hava Yolları'na yolcu taahhüdünde bulunduk. Sivas, günde 2 uçaktan 16 Haziran itibariyle haftada 23 uçağa ulaşan bir duruma geldi" dedi. 
 
Sivas Havaalanının Türkiye'nin en uzun piste sahip ikinci havaalanı konumunda olduğunu, kısa süre önce de havaalanının Selçuklu mimarisini yansıtan çok modern bir terminal binasına kavuştuğunu ifade eden Yıldırım, şöyle dedi: 
 
"Şu anda hava yolu bakımından Sivas'ımızın hiçbir problemi kalmadı. Özelliklesiyasilerimizden ve üniversitedeki akademisyenlerimizden Ankara seferi talepleri vardı. 16 Haziran'dan itibaren haftada 3 gün olarak seferlerimiz başlıyor. İstanbul'un ardındanAnkara'ya da seferlerin başlamasıyla Sivas'tan insanlar artık istediği gibi her yere yolculukyapabilecek. 2003 yılından bu yana uçak seferleri için çok büyük mücadele verdik. Dünyada 7 milyon 135 bin Sivaslı var. Uçak seferleri Sivas açısından çok önemli" diye konuştu. 
 
Yıldırım, Sivas-Ankara uçak seferlerinin Anadolujet ve Borajet ortaklığıyla 16 Haziran'dan itibaren Salı, Perşembe ve Cumartesi olmak üzere haftanın 3 günü gerçekleştirileceğini,uçak saatlerinin ise 09. 00 Ankara'dan geliş, 10. 30 Sivas'tan dönüş şeklinde olacağını kaydetti.
SİVAS-ANKARA SEFERLERİ BAŞLIYOR MU?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 7 yıl önce
Hem Sivaslı hem delikanlı!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Çok sevindirici bir haber. Sivas çok güzel bir şehir. Şimdiki hükümet, sivastaki birçok şeyi kayseriye taşıdı ama (Abdullatif Şener'le ters düşünce) bu haber bizi çok sevindirdi. Sivaslılar da sahip çıkmalı bence bu havayollarına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sivas sanayi odasını ve milletvekillerini kutlarım. Bakalım Tokat vekilleri, ne zaman trene bakmadan vazgeçecek!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
aynen sivas halkı türkiyede en misafir halkı böyle temiz yürekli bir halk görmedim.sivaslılar her şeyin en iyisini hak ediyo

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000