16 Mayıs 2013, Perşembe 19:58:39

SHGM'DEN 'EMNİYETSİZ' AÇIKLAMASI

15 Mayıs'ta Türk Hava Yolları çalışanlarının bağlı olduğu Hava İş Sendikası tarafından başlatılan grev hakkında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) açıklama yaptı. SHGM açıklamasında "Emniyetsizlik iddiaları doğdu değildir" dedi. İşte detaylar...
  • shgm kim? o da thy gibi iktidar ve cemaatlerden torpillilerin çoğunlukta olduğu bir kurum!!! dolayısıyla al gülüm ver gülüm!!!! thy , güvenlik sıralamasında son sıralarda değil miydi ?? madem bu yanlış bir haber, thy bunu ilan eden kuruma ve bu haberi yayınlayana neden dava açmadı?? açamadı demek ki doğru...demek ki güvenliğimiz sorumsuz sorumluların elinde!!!
  • shgm kim? o da,thy ve diğerleri gibi '' iktidardan,cemaatten torpillilerin'' çoğunlukta olduğu bir kurum!!! dolayısıyla al gülüm ver gülüm !!!!
  • Teknik yetersiz....
  • Gidişat hiç hoş değil.har iki taraftada sinirler geriliyor.Uçakların güvenilirliğihergün azalıyor.Allah muhafaza nahoş bir olay THY yi ve yönetimi zor duruma sokar. Avrupa zaten bahane arıyor .görün bak kaç uçağı rötara onlar sokacak. Bu yüksek karakterli pilotlarımız kime neye güvenerek bu uçakları alıp uçuruyor şaşırıyorum.

SHGM'den yapılan açıklama şu şekilde;

Bilindiği üzere 15 Mayıs 2013 tarihinde Türk Hava Yolları A.O.'da Hava-İş Sendikası tarafından grev uygulaması başlatılmıştır.

Takip edildiği üzere uygulamaya konulan greve çalışanlardan, uçuşları aksatacak düzeyde katılım olmamış ve ilgili havayolları seferlerine mutat olduğu üzere devam etmiştir.

Bunun üzerine Hava-iş yetkilileri tarafından uçuşlarda emniyetsizlikler olduğu iddiasıyla medya üzerinden Genel Müdürlüğümüz göreve çağrılmış ve uluslararası sivil havacılık otoritelerine ihbar niteliğinde kendi ifadeleri ile "bir belgeye dayanmadan duyum aldıkları gerekçesi ile" söz konusu havayolu ve sivil havacılığımız şikâyet edilmekte ve yurtdışındaki havaalanlarında Türk Havayollarının denetlenmesi istenmektedir.

Toplu İş sözleşmesinde ve grev uygulamasında pozisyon kazanım aracı olarak "emniyet hassasiyetinin" bir belgeye dayanmadan kullanılmasını havacılık kültürü ve etiği ile bağdaştırmamız mümkün değildir.

Havayollarımızın uçuş emniyet puanı Avrupa'dan çok iyi durumda…

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü düzenleyici ve denetleyici bir kurum olarak havacılık emniyetini her zaman en üst düzeyde tutmayı esas almış ve bu görevini aynı hassasiyetle sürdürmektedir.Özellikle son yıllarda bu yönde yapılan çalışmalar neticesinde havayollarımızın yurt dışındaki uçuş emniyeti denetlemelerinde aldığı puan ile Avrupa ülkelerinden çok daha iyi noktaya gelmiştir.Bu hem Genel Müdürlüğümüzce alınan tedbirler ve hem de sektörde çalışan pilotundan, kabin memuruna, teknik elemanından, yer hizmeti personeline ve her düzeydeki havacılık personelinin sahip olduğu emniyet kültürü ile başarılmıştır.

Emniyetsizlik İddiaları Doğru Değil…

Nitekim düzenli denetlerimizin yanında grevin uygulamaya başlandığı tarihten itibaren Türk Havayollarında yaptığımız ilave denetlemelerde iddia edilen uçuş emniyetini ihlal eden unsurlara rastlanmamıştır.Denetlemelerimiz aralıksız olarak sürdürülmektedir.

Denetlemelerimiz aralıksız sürdürülmekte…

Türk Sivil Havacılığı çalışanlarının emniyet kültürünü benimsemiş olduğuna olan inancımızla beraber Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü olarak yolcularımızın uçuş emniyeti için aralıksız olarak denetlemelerimizi sürdürdüğümüzü, hiç bir şekilde emniyetsizliğe ve emniyet duygusunun bazı hesaplar için suiistimal edilmesine müsaade etmeyeceğimizin kamuoyumuzun dikkatlerine saygılarımızla sunarız.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

SHGM'DEN 'EMNİYETSİZ' AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (58)

shgm ?? ~ 5 yıl önce
shgm kim? o da thy gibi iktidar ve cemaatlerden torpillilerin çoğunlukta olduğu bir kurum!!! dolayısıyla al gülüm ver gülüm!!!! thy , güvenlik sıralamasında son sıralarda değil miydi ?? madem bu yanlış bir haber, thy bunu ilan eden kuruma ve bu haberi yayınlayana neden dava açmadı?? açamadı demek ki doğru...demek ki güvenliğimiz sorumsuz sorumluların elinde!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
shgm??? ~ 5 yıl önce
shgm kim? o da,thy ve diğerleri gibi '' iktidardan,cemaatten torpillilerin'' çoğunlukta olduğu bir kurum!!! dolayısıyla al gülüm ver gülüm !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tec ~ 5 yıl önce
Teknik yetersiz....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 5 yıl önce
Gidişat hiç hoş değil.har iki taraftada sinirler geriliyor.Uçakların güvenilirliğihergün azalıyor.Allah muhafaza nahoş bir olay THY yi ve yönetimi zor duruma sokar. Avrupa zaten bahane arıyor .görün bak kaç uçağı rötara onlar sokacak. Bu yüksek karakterli pilotlarımız kime neye güvenerek bu uçakları alıp uçuruyor şaşırıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000