13 Temmuz 2011, Çarşamba 11:45:07

SHGM’DEN ATIL HAVAALANI ÇALIŞMASI

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yeterince işlevi bulunmayan havaalanlarına el atıyor. SHGM Genel Müdürü Bilal Ekşi, 7 kişilik bir ekip kurarak istenilen seviyeye bir türlü gelemeyen meydanları incelemeye aldı...
  • atıl pist diyorsanız eger şanlıurfada hem GNY hemde SFQ atıl duruma sokulmuş. GNY 40 km uzak bir alan SFQ ise 7 km uzak merkeze. hangi akıl diyorki 40 km uzaga bir alan yapılsın diye, milyonlarca lira dökülmüş ama işe yaramaz. SFQ bir an önce elden geçirilip uçuşlara açılmalı , GNY ise hac umre ve özel uçuşlara tahsis edilmeli , dış hat falanda olur. bu kenti küçültmeyin artık yeter.
  • Yeterince işlevi bulunup,kullandırılmıyan havaalanlarıda var.Örneğin Edremit;pekçok şirket uçmak istiyor ama....
  • Bu ülkeye nasıl yabancı pilot sokulur diyen havacılık işverenlerinin nabzına göre vermiş bir Genel Müdürdür Ali ARIDURU. Bu ülkenin genç pilotları evinde otururken İş ve İşçi Bulma Kurumu aracılığı ile yabancı pilotlara iş imkanı yaratandır. Biz işsiziz kardeşim azcık akıllı olun... Yoksa SHGM'ye gömecez uçağın birini....
  • Sayın yetkililer, Trakya'ya yeni bir havaalanı yapmayı düşünüyor musunuz? Çorlu havaalanının mevcut durumu itibarı ile yeterli gelmediği gibi ulaşım itibarıyla da Trakya'nın tamamına hizmet edemediğini düşünüyorum. Kırklareli, Edirne, Lüleburgaz, Hayrabolu ve Uzunköprü'ye ulaşımı kolay bir noktaya, yani Babaeski'ye Edremit havaalanı kadar da olsa bir havaalanı yakışmaz mı? Babaeski'den Kırklareli'ne giden yolun hemen soluna eski İst. yolu ile otoban arasına...Ne dersiniz?
Türk havacılığına önemli bir ivme kazandıran Ali Arıduru'dan sonra SHGM'nin başına geçen Bilal Ekşi, konumu ve kapasitesi itibari ile fazla yararlanılamayan havaalanlarını daha asgari çalışır duruma getirmek için özel bir ekip kurdu.

Başta Gazipaşa Havalimanı olmak üzere, teknik yetersizlik ve çeşitli manialardan dolayı operasyon yapılmakta güçlük yaşanan birkaç meydanda çözüme yönelik çalışmalar başlatıldı. 
 
Bilal Ekşi tarafından kurulan araştırma inceleme ekibinin başında SHGM Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici bulunuyor . Sadece SHGM bakışıyla sorunların çözülemeyeceğini düşünen Bilal Ekşi, THY Performans Müdürü Kaptan Pilot Gökhan Karakuş, Pegasus Havayolları Performans Müdürü Ömer Kaya ile birlikte Onur Air ve Anadolu Ünivrsitesi'nden de ekibe takviye yaptı.
 
Bilal Ekşi'nin kurduğu komite, istenilen düzeye gelemeyen ve teknik sıkıntılar  yaşayan meydanlar hakkında rapor hazırlayıp Genel Müdür Bilal Ekşi'ye sunacak.
 
Hazırlanacak rapor kapsamında, elde edilen veriler ve çözüm önerileri SHGM tarafından değerlendirilerek havaalanarından faydalanılması için çalışmalar başlatacak.
 
©AirportHaber Özel
SHGM’DEN ATIL HAVAALANI ÇALIŞMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 7 yıl önce
atıl pist diyorsanız eger şanlıurfada hem GNY hemde SFQ atıl duruma sokulmuş. GNY 40 km uzak bir alan SFQ ise 7 km uzak merkeze. hangi akıl diyorki 40 km uzaga bir alan yapılsın diye, milyonlarca lira dökülmüş ama işe yaramaz. SFQ bir an önce elden geçirilip uçuşlara açılmalı , GNY ise hac umre ve özel uçuşlara tahsis edilmeli , dış hat falanda olur. bu kenti küçültmeyin artık yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yeterince işlevi bulunup,kullandırılmıyan havaalanlarıda var.Örneğin Edremit;pekçok şirket uçmak istiyor ama....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu ülkeye nasıl yabancı pilot sokulur diyen havacılık işverenlerinin nabzına göre vermiş bir Genel Müdürdür Ali ARIDURU. Bu ülkenin genç pilotları evinde otururken İş ve İşçi Bulma Kurumu aracılığı ile yabancı pilotlara iş imkanı yaratandır. Biz işsiziz kardeşim azcık akıllı olun... Yoksa SHGM'ye gömecez uçağın birini....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sayın yetkililer, Trakya'ya yeni bir havaalanı yapmayı düşünüyor musunuz? Çorlu havaalanının mevcut durumu itibarı ile yeterli gelmediği gibi ulaşım itibarıyla da Trakya'nın tamamına hizmet edemediğini düşünüyorum. Kırklareli, Edirne, Lüleburgaz, Hayrabolu ve Uzunköprü'ye ulaşımı kolay bir noktaya, yani Babaeski'ye Edremit havaalanı kadar da olsa bir havaalanı yakışmaz mı? Babaeski'den Kırklareli'ne giden yolun hemen soluna eski İst. yolu ile otoban arasına...Ne dersiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000