10 Ekim 2012, Çarşamba 18:18:30

SHGM'DEN ACİL KODLU UYARI: UÇAKLARI YERE İNDİRİN

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, bütün havayolu şirketlerine acil kodlu yazı gönderdi, “Suriye hava sahasında uçağınız varsa rotasını çevirin” dedi.
  • neden şok? geç bile kalındı

Suriye ile Türkiye arasında gerginlik gün geçtikçe artarken Türk Sivil Havacılığı’ndan acil kodlu şok bir talimat geldi. Dış İşleri Bakanlığı’nın isteğini bütün havayolu şirketlerine duyuran SHGM, Suriye rotasında uçan uçakların yere indirilmesini istedi.

Bu önemli karar bugün akşam saatlerinde Türk Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Türk Hava Yolları ve diğer özel havayolu şirketlerine duyuruldu.

Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği TÖSHİD de bir uyarı ile bütün havayolu şirketlerini konu hakkında bilgilendirdi. TÖSHİD’den gönderilen uyarı yazısında, SHGM talimatı gereği, “Suriyeye uçan uçağınız varsa yere inme zorunluluğu var bu rotada varsa uçağınız rotasını çevirin” ifadeleri kullanıldı.

Bilindiği gibi Türk Hava Yolları geçtiğimiz aylarda Suriye'ye yaptığı bütün uçuşları durdurma kararı almıştı. Türkiye'den Suriye'ye uçan başka özel havayolu şirketi bulunmuyor. Ancak Türk şirketler Suriye hava sahasını üst geçiş için kullanıyor.

Airporthaber.com ÖZEL
 

SHGM'DEN ACİL KODLU UYARI: UÇAKLARI YERE İNDİRİN

Facebook Yorum

Yorumlar

mr.b ~ 6 yıl önce
neden şok? geç bile kalındı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000