20 Aralık 2014, Cumartesi 12:01:37

SHGM'DE 'LİSE MEZUNU' VE 'İŞSİZ' PİLOTLAR GÖRÜŞÜLDÜ

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde uçuş eğitimlerinde yaşanan sıkıntıların görüşüldüğü toplantı gerçekleştirildi.
  • Arkadaslar o kadar yorum yapılmıs. Lise mezunları da pilotluk yapabilir ki yapıyorlar. Ben univ mezunuyum ama basladıgımda lise mezunuydum acıktan bitirdim. Ne fark oldu sizce?? hiçbirsey cunku pilot oldugumda lise mezunuydum ucarken lise mezunuydum suan univ mezunuyum. Pilotluk bilek ve tutku işidir.
  • ecvp isimli arkadaşa ithafen yorum yapma ihtiyacı hissettim güzel kardeşim demişsinki ben liseliye velespit teslim ederim. Sende haklısın ama kusura bakma pilotluk üniversite eğitiminden çok kabiliyet meselesidir adamın okumadığı bölüm kalmamış ama iş icraata gelince sıfır yetenek,sıfır kabiliyet. Ya nerde var böyle bişey insan motor sesinden korkarmi ya Allah aşkına Bence siz burada liseli üniversiteli işini bırakında gidip biraz çabalayın olanlar oluyor arkadaşlar lise mezunuda olsa oluyor eminim memleketimin orta okul mezununa o imkan verilse onların içerisinden bile çıkar unutmayalımki pilotluk bir TUTKU İŞİDİR. He o tutku yoksa zaten ben derimki hiç bulaşmayın Mazallah kokpitte ben universiteliyim sen liselisin kavgasından dolayi insanların hayatını tehlikeye atarsınız Allah korusun :) :) Siz eleştirilere devam edin olan oluyor arkadaşlar Uçağı alan New York'u geçti..!!!
  • Lise ile ilgili deil uçağı uçurmak istemek ve psiko moto yetenegi ve Havacılık branşında kendini geliştirmek ile ilgili ben şuanda thy uçan fizik bölümünü bitirmiş yanlış piste inen adamlar biliyorum
  • Atıp tutanlar :) sanırım sektörden biraz uzak...THY zaten şuan LİSE MEZUNU kaptan pilot alımı yapıyor,f/o nun lise mezunu olmasın bu kadar düşmesin diye sitem eden arkadaşlar sanırım ya sanalcı yada bir çekememezlik var :) ayrıca birçok arkadaşımız keyfine master yapmakta...Ya onlarda çıkıp 4 yıllıklar çok ezik master yapanları alın sadece dese ne olur :) ....buarada yazıyoruz yazıyoruz airport haber yayınlamıyor muhtemelen buda yayınlanmaz!!!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün (SHGM) Ankara'daki yönetim binasında, uçuş eğitimlerinde yaşanan sıkıntıların görüşüldüğü bir toplantı gerçekleştirildi.

Dün gerçekleştirilen FTO (Uçuş Eğitim Organizasyonu) toplantısına Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), Türk Hava Yolları (THY), Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) ve TRTO'ların (Tip İntibak Eğitimi Organizasyonları) katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda, havayolu şirketlerinin iş taahhütlü işbirliklerine girmesi, lise mezunu pilotlar, işsiz pilotlar, tip eğitimi ile FTO'ların eğitim kalitesi, TALPA ve PİLVAK'ın yerli pilot konusundaki katkıları masaya yatırıldı.

SHGM'DE 'LİSE MEZUNU' VE 'İŞSİZ' PİLOTLAR GÖRÜŞÜLDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (108)

Lise Mezunu ~ 1 yıl önce
Arkadaslar o kadar yorum yapılmıs. Lise mezunları da pilotluk yapabilir ki yapıyorlar. Ben univ mezunuyum ama basladıgımda lise mezunuydum acıktan bitirdim. Ne fark oldu sizce?? hiçbirsey cunku pilot oldugumda lise mezunuydum ucarken lise mezunuydum suan univ mezunuyum. Pilotluk bilek ve tutku işidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Furkan Yavaş ~ 10 ay önce
"Arkadaslar o kadar yorum yapılmıs. Lise mezunları da pilotluk yapabilir ki yapıyorlar. Ben univ mezunuyum ama basladıgımda lise mezunuydum acıktan bitirdim. Ne fark oldu sizce?? hiçbirsey cunku pilot oldugumda lise mezunuydum ucarken lise mezunuydum suan univ mezunuyum. Pilotluk bilek ve tutku işidir." İsminizi göremediğimden alıntı yaparak sorma gereği duydum.Ben de şu an lise mezunu halihazırda da İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencisiyim.Üniversiteyi dondurup pilotaj eğitimi alırsam mezun olmamış olsam bile sizin gibi pilot alımlarına başvurmam mümkün olur mu? Teşekkürler şimdiden.
Kaptan ~ 3 yıl önce
ecvp isimli arkadaşa ithafen yorum yapma ihtiyacı hissettim güzel kardeşim demişsinki ben liseliye velespit teslim ederim. Sende haklısın ama kusura bakma pilotluk üniversite eğitiminden çok kabiliyet meselesidir adamın okumadığı bölüm kalmamış ama iş icraata gelince sıfır yetenek,sıfır kabiliyet. Ya nerde var böyle bişey insan motor sesinden korkarmi ya Allah aşkına Bence siz burada liseli üniversiteli işini bırakında gidip biraz çabalayın olanlar oluyor arkadaşlar lise mezunuda olsa oluyor eminim memleketimin orta okul mezununa o imkan verilse onların içerisinden bile çıkar unutmayalımki pilotluk bir TUTKU İŞİDİR. He o tutku yoksa zaten ben derimki hiç bulaşmayın Mazallah kokpitte ben universiteliyim sen liselisin kavgasından dolayi insanların hayatını tehlikeye atarsınız Allah korusun :) :) Siz eleştirilere devam edin olan oluyor arkadaşlar Uçağı alan New York'u geçti..!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
Lise ile ilgili deil uçağı uçurmak istemek ve psiko moto yetenegi ve Havacılık branşında kendini geliştirmek ile ilgili ben şuanda thy uçan fizik bölümünü bitirmiş yanlış piste inen adamlar biliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
320 tipli işsiz ~ 4 yıl önce
Atıp tutanlar :) sanırım sektörden biraz uzak...THY zaten şuan LİSE MEZUNU kaptan pilot alımı yapıyor,f/o nun lise mezunu olmasın bu kadar düşmesin diye sitem eden arkadaşlar sanırım ya sanalcı yada bir çekememezlik var :) ayrıca birçok arkadaşımız keyfine master yapmakta...Ya onlarda çıkıp 4 yıllıklar çok ezik master yapanları alın sadece dese ne olur :) ....buarada yazıyoruz yazıyoruz airport haber yayınlamıyor muhtemelen buda yayınlanmaz!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000