28 Ocak 2013, Pazartesi 10:07:31

SHGM İLE THY ARASINDA KRİZ!

Türk Hava Yolları kadrosunda olmalarına rağmen Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde çok kritik görevlerde çalışan 8 çalışan THY yönetiminde krize neden oldu. Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ne istedi, Temel Kotil neden karşı çıktı?
  • dediğiniz adamlar uçak mühendisi. size göre bir elinde elinde puro diğer elinde viski top sakallı entel yada emekli asker olursa daha iyi yönetir bu kurumu 2001 e kadar olduğu gibi!
  • kritik görevlerde çalışıyorlarda hani SHGM tarafsızdı tüm şirketlere karşı? Nerede şeffaflık ozaman diğer şirketlerden de eleman çalıştırsınlar. Dışarıda binlerce üniversite mezunu işsiz kaldı ki SHGM kendi personelini ucuza çalıştırıp kaçmasını istiyor. THY personeli için bu kadar uğraşması düşündürücü değil mi?
  • Derken ? FAA de nasil var ?
  • Devir bunlarin devri. Allah yuru ya kulum dedi bu badem biyiklilara.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ndeki kadro yetersizliğine çözüm olarak Türk Hava Yolları’ndan alınan 8 çalışan, iki kurum arasında küçük çaplı krize neden oldu.


AirportHaber’in geçtiğimiz Haziran ayında gündeme getirdiği SHGM’deki THY çalışanları konusu geçtiğimiz günlerde THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve Genel Müdür Temel Kotil’in gündemindeydi.

SHGM’de son derece kritik noktada görev yaptıkları gerekçesiyle eleştirilerin hedefi olan çalışanlar Topçu tarafından geri istendi.

SHGM Genel Müdürü Bilal Ekşi, kadro yetersizliği sebebiyle son derece kritik görevleri yürüten çalışanların THY’ye geri dönmesine karşı çıktı.

Bilal Ekşi ve Hamdi Topçu arasındaki krizde arabulucu THY Genel Müdürü Temel Kotil oldu. Kotil, çalışanların bir süre daha SHGM’de görev yapabileceği yönünde görüş bildirince orta yol bulundu ve kriz aşıldı.

AIRPORTHABER DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Türk sivil havacılığının otoritesi durumundaki Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün kritik kadrolarında Türk Hava Yolları çalışanlarının görev yapması tepkilere neden olmuştu. Konumu gereği her havayolu şirketine eşit mesafede durması gereken SHGM’de, THY kadrosundan tam 8 çalışan önemli görevleri SHGM adına yerine getiriyor, maaşlarını özel şirket statüsündeki THY'den alıyor.

İşte Airporthaber’in aylar önce gündeme getirdiği o haber:

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/pes-dedirten-skandal.html
 

SHGM İLE THY ARASINDA KRİZ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Rizeli ~ 5 yıl önce
dediğiniz adamlar uçak mühendisi. size göre bir elinde elinde puro diğer elinde viski top sakallı entel yada emekli asker olursa daha iyi yönetir bu kurumu 2001 e kadar olduğu gibi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dikkat ~ 5 yıl önce
Hamdi Topçu Türk Havacılığının ilahıdır. O olmazsa THY nin hali harap olur. Eskiyi hatırlayın millet. THY de bir devrim yaşanmaktadır. Yakında süprizleri göreceksiniz... Yolun açık olsun hemşehrim..
THY-SHGM ~ 5 yıl önce
kritik görevlerde çalışıyorlarda hani SHGM tarafsızdı tüm şirketlere karşı? Nerede şeffaflık ozaman diğer şirketlerden de eleman çalıştırsınlar. Dışarıda binlerce üniversite mezunu işsiz kaldı ki SHGM kendi personelini ucuza çalıştırıp kaçmasını istiyor. THY personeli için bu kadar uğraşması düşündürücü değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FAA ~ 5 yıl önce
Derken ? FAA de nasil var ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Devir bunlarin devri. Allah yuru ya kulum dedi bu badem biyiklilara.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000