14 Aralık 2012, Cuma 13:33:16

SHGM AÇIYOR, THY UÇUYOR

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, peşpeşe üç ülke ile sivil hava ulaştırma konusunda anlaşma imzaladı...
  • Uruguay, Montevideo ve sahilleri, ve Buenos Aires. Gece gec vakitte yapilan muazzan mangallar...
  • Daha haritada yerini bilmedigimiz ulkelerin yolcu potansiyeli konusunda amatorce tahmin yapmak zor. Halkin bu ulkere neden sefer duzenligini anlamasida zor :) Ayrica bu ulkerin adi cikmis durumda. Burada kuru kuruya THKyi alkislamanin anlami yok o yuzden.
  • Burada çok düşünülmeden yapılan bazı yorumlara katılamayacağım. THY'ye devletimiz tarafından açıkça konulan bir hedef olduğu besbelli, bu da Ülkemizin Dünya'da alanında en büyük ve de söz sahibi ilk şirketi olması yolunda hızla ama emin adımlarla ilerletilmesidir. Oraya neden uçuyor, buraya neden uçuyor... Bunlar manasız sorular... Hepsinin de yeterince düşünülerek atılan adımlar olduğu belli. Burada amaçlanan Dünya'da en kuytu köşedeki insanın bile THY'yi bilmesi, görmesi, onunla uçması, bir bağ kurması. Bunu anlamak lazım. Şu kadarını söyleyebilirim ki; SkyTrax'te milyonlarca insanın oyu ile bir önceki yılı Dünya 9.'su, geçen yılı Dünya 7.'si bitiren THY eğerki bu yılı Dünya 3.'sü olarak bitirebilirse, işte o zaman öyle bir alır ki rüzgarı arkasına... Ben şahsen gururlanıyorum... Köstek değil Destek diyorum... Bu hepimizin başarısı olacak...
  • THY ve turkiye cumhuriyeti devletinin iliskisi oldukca tuhaf. bence thy'in buyumesi devlet tarafindan dolayli yollarla finanse ediliyor. ekonomi bu dusuk buyume hizini bir sure daha surdururse devlet bu finansmani saglamakta gucluk cekecek.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, hava ulaştırma konusunda anlaşma imzalanan ülke sayısını 143’e çıkardı.

SHGM, Uruguay, Brunei ve Şeyseller ile sivil hava ulaşımı anlaşması imzaladı. Anlaşma imzalanan ülkelerin THY’nin önümüzdeki süreçte uçuş yapmayı planladığı ülkeler olması dikkat çekti.

SHGM AÇIYOR, THY UÇUYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Subat'ta rio del la plata ~ 5 yıl önce
Uruguay, Montevideo ve sahilleri, ve Buenos Aires. Gece gec vakitte yapilan muazzan mangallar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
amatorce tahminler ~ 5 yıl önce
Daha haritada yerini bilmedigimiz ulkelerin yolcu potansiyeli konusunda amatorce tahmin yapmak zor. Halkin bu ulkere neden sefer duzenligini anlamasida zor :) Ayrica bu ulkerin adi cikmis durumda. Burada kuru kuruya THKyi alkislamanin anlami yok o yuzden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tashih ~ 5 yıl önce
tashih gerekiyor THY olacakti.
Vizyon'u Anlamak ~ 5 yıl önce
Burada çok düşünülmeden yapılan bazı yorumlara katılamayacağım. THY'ye devletimiz tarafından açıkça konulan bir hedef olduğu besbelli, bu da Ülkemizin Dünya'da alanında en büyük ve de söz sahibi ilk şirketi olması yolunda hızla ama emin adımlarla ilerletilmesidir. Oraya neden uçuyor, buraya neden uçuyor... Bunlar manasız sorular... Hepsinin de yeterince düşünülerek atılan adımlar olduğu belli. Burada amaçlanan Dünya'da en kuytu köşedeki insanın bile THY'yi bilmesi, görmesi, onunla uçması, bir bağ kurması. Bunu anlamak lazım. Şu kadarını söyleyebilirim ki; SkyTrax'te milyonlarca insanın oyu ile bir önceki yılı Dünya 9.'su, geçen yılı Dünya 7.'si bitiren THY eğerki bu yılı Dünya 3.'sü olarak bitirebilirse, işte o zaman öyle bir alır ki rüzgarı arkasına... Ben şahsen gururlanıyorum... Köstek değil Destek diyorum... Bu hepimizin başarısı olacak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY-devlet iliskisi ~ 5 yıl önce
THY ve turkiye cumhuriyeti devletinin iliskisi oldukca tuhaf. bence thy'in buyumesi devlet tarafindan dolayli yollarla finanse ediliyor. ekonomi bu dusuk buyume hizini bir sure daha surdururse devlet bu finansmani saglamakta gucluk cekecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000