26 Ekim 2013, Cumartesi 10:35:44

SENDİKANIN KADERİNİ BU SEÇİM BELİRLEYECEK

Hava İş Sendikası genel kurulu öncesinde devam eden delege seçimlerinde kritik gün Pazartesi... Toplam delege sayısının 3’te birinin belirleneceği seçimlerde kimler yarışacak?
  • Gökyüzünün rengi mavidir , mavi kalacak:) nokta.
  • farkında mısınız bilmem ama Türkiye de sendikacılık hareketi ve işçi hakları 80 den sonra kıyıma uğramış ve bitirilmiştir. özellikle duruşu ve işçinin yanında olan sendikalar hedef haline getirilmiştir ve türlü oyunlarla bunlar da yandaş haline getirilmektedir. Hava iş hataları olmasına rağmen ayakta durabilen bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki sendikalardan birisidir. grev, 305 konusunda sergilediği tavır yargının durumuna rağmen kazandığı davalarda somutlaşmıştır. işveren ortaklı, işveren yanlısı işveren sendikası olmaz, Ayçin in bıyığı, gömleği, giydikleri ile, sendikacılık duruşunun yıpratılmak istendiğinin farkında olunması ve bu anlamda sendika hareketinin sonlandırılması gibi bir amaca yönelik olması bu kadar ortada iken ne yapılmak istendiğinin çalışanlar tarafından görülmesi ve sendikaya sahip çıkılması gerekmektedir. yıllar boyu işçinin mücadele ederek kazandığı haklar tek tek elinden alınmaktadır, bunun yolu da Hava iş i bitirmekten geçmektedir. Hava iş e sahip çıkın.
  • Mavi mücadele etmekdir. Mavi haklarına sahip çıkmaktır. Mavi özgürlüktür.
  • Sen git işverenle kulis yap, oyunlar oyna çalışanların arkasından işler çevir sonrada gel oy iste. Ne yüzsüzlüktür yaa. Pes doğrusu bu kadarınada pess. sırf sendikayı ele geçirebilmek için sergilediğiniz bütün hünerleriniz birer birer gün yüzüne çıkıyor! Oylarımızı mavi listeye vericez...

THY çalışanlarını yakından ilgilendiren sendika seçimleri hız kesmeden devam ederken seçimlerde kritik gün Pazartesi olacak.

28 Ekim Pazartesi günü uçuş işletmede 97 delegeyi alabilmek için üç liste kıyasıya yarışacak. Hava İş mevcut yönetimi ile Emek Meclisi ve Gökkuşağı Hareketi’nin yarışacağı seçimlerde toplam delege sayısısın üçte birine denk gelen sayıda delege seçimi yapılacak. Uçuş işletmede yapılacak ve genel sonuçlar üzerinde belirleyici olacak seçimler , Pazartesi günü sabah saat 04.30’da başlayacak ve gece 23.55’e kadar devam edecek.

Kritik seçimler öncesinde THY Genel Müdür Yardımcısı Asaf Bora’nın, iki muhalif grubu temsil eden bazı isimlerle dün gece bir araya geldiği ve mevcut yönetime karşı ‘birleşin’ çağrısında bulunduğu öğrenildi.

Genel kurulun kaderini belirleyecek uçuş işletmedeki seçimler öncesinde gruplar arasında bildiri savaşları da yaşanıyor. Hava İş mevcut yönetimi, özellikle uçucu personelin yoğun olarak kullandığı Atatürk Havalimanı otoparkında bulunan bütün araçlara bildiri asarken benzer yöntemin diğer gruplar tarafından da kullanılacağı belirtildi.

KARİKATÜRLÜ GÖNDERME
Hava İş mevcut yönetimi otoparktaki araçlara iliştirdiği broşürlerdeki karikatür ile dikkat çekerken  rakiplerine ‘işverenci’ göndermesinde bulundu. Karikatürde, ‘Çalışanların haklarını savunacakmışız inşallah’ sözlerini kullanan bir kişinin arkasındaki THY eline vurgu yapılan karikatürün altında ise ‘İşveren güdümlü sendika yönetimi istemiyorum” ifadeleri yer aldı.SENDİKANIN KADERİNİ BU SEÇİM BELİRLEYECEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (144)

Maviiiiiiiiiiii ~ 5 yıl önce
Gökyüzünün rengi mavidir , mavi kalacak:) nokta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sendika ~ 5 yıl önce
farkında mısınız bilmem ama Türkiye de sendikacılık hareketi ve işçi hakları 80 den sonra kıyıma uğramış ve bitirilmiştir. özellikle duruşu ve işçinin yanında olan sendikalar hedef haline getirilmiştir ve türlü oyunlarla bunlar da yandaş haline getirilmektedir. Hava iş hataları olmasına rağmen ayakta durabilen bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki sendikalardan birisidir. grev, 305 konusunda sergilediği tavır yargının durumuna rağmen kazandığı davalarda somutlaşmıştır. işveren ortaklı, işveren yanlısı işveren sendikası olmaz, Ayçin in bıyığı, gömleği, giydikleri ile, sendikacılık duruşunun yıpratılmak istendiğinin farkında olunması ve bu anlamda sendika hareketinin sonlandırılması gibi bir amaca yönelik olması bu kadar ortada iken ne yapılmak istendiğinin çalışanlar tarafından görülmesi ve sendikaya sahip çıkılması gerekmektedir. yıllar boyu işçinin mücadele ederek kazandığı haklar tek tek elinden alınmaktadır, bunun yolu da Hava iş i bitirmekten geçmektedir. Hava iş e sahip çıkın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MAVİ...! ~ 5 yıl önce
Mavi mücadele etmekdir. Mavi haklarına sahip çıkmaktır. Mavi özgürlüktür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kirli işler! ~ 5 yıl önce
Sen git işverenle kulis yap, oyunlar oyna çalışanların arkasından işler çevir sonrada gel oy iste. Ne yüzsüzlüktür yaa. Pes doğrusu bu kadarınada pess. sırf sendikayı ele geçirebilmek için sergilediğiniz bütün hünerleriniz birer birer gün yüzüne çıkıyor! Oylarımızı mavi listeye vericez...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000