17 Temmuz 2009, Cuma 13:09:21

SENDİKA'DAN THY'YE PANKARTLI SALDIRI

Hava-İş Sendikası ne yapacağını şaşırdı. Kanuni olarak THY’nin muhatabı olmayan Hava-İş Sendikası yasal faaliyetlerini kullanamadığı THY’ye dışarıdan vurmaya devam ediyor.
  • iş veren çalısana istedigini yapmıyor ya canı sıkıldımmı işci cıkaramıyor ya sendıkaya dıl uzatırlar bu ülkede parası olanın avukatı var ama merak edıyom işciye neden avukat vermıyorlar .arkadaslar en kotu sendıka en ıyı işverenden daha ıyıdır en azından senın avukatın sayılır işten atıldıgında her turlu yasal hakkını alırsın
  • ee çalışanların hakkını koruyamadın yıllarca şimdide başına gelene şaşma hava iş.zaten kelin ilacı olsa başına sürermiş.biz sizin sendikacılık yapmamanızdan dolayı çok şeyler kaybettik thy yi de lalelere bırakıp gittik.ama gelinen durumda olan yine çalışana oluyor maalesef.
  • Eee nolmiş bende harranliyem... (gerilmiş sinirleriniz yumuşasın diye espiri yaptım ha yanlış anlaşılmaya :))
  • pankarttan yazanlar doğru. neden saldırı dediniz ki?

THY’nin yaptığı atakla bir anda sendikal faaliyetlerini yapmakta devre dışı kalan Hava-İş Sendikası Türk Hava Yolları’na nasıl vuracağını şaşırmış durumda. THY ile Hava-İş arasında bulunan işkolu anlaşmazlığından dolayı Hava-İş Sendikası THY’de sendikal faaliyetlerde bulunamıyor.

Mahkemelik olan işkolu belirleme sürecinin akıbeti belli olmazken, Hava İş Sendikası Bakırköy’de bulunan merkez binasına dev bir pankart asarak, Türk Hava Yolları’na pankartlı saldırıya geçti. THY’nin sendika düşmanı olarak gösterildiği pankartta, çalışanlara mesaj gönderilmeye çalışıldı.

Her geçen gün farklı açılımlarla adını sürekli gündemde tutan THY, sendikal sürecin uzamasından dolayı çalışanlarının mağdur olmaması için %6 zam yaparak sendikayı gölgede bırakmıştı. Sessizliğini sürdüren Hava-İş Sendikası da THY’den umudunu kesmiş olmalı ki Sabiha Gökçen Havalimanı’nda örgütlenmeye çalışıyor.
Ancak Sabiha Gökçen Havalimanı çalışanlarının sendikaya rağbet etmedikleri belirtiliyor.

Hava-İş

©AirportHaber.com

SENDİKA'DAN THY'YE PANKARTLI SALDIRI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 9 yıl önce
iş veren çalısana istedigini yapmıyor ya canı sıkıldımmı işci cıkaramıyor ya sendıkaya dıl uzatırlar bu ülkede parası olanın avukatı var ama merak edıyom işciye neden avukat vermıyorlar .arkadaslar en kotu sendıka en ıyı işverenden daha ıyıdır en azından senın avukatın sayılır işten atıldıgında her turlu yasal hakkını alırsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ee çalışanların hakkını koruyamadın yıllarca şimdide başına gelene şaşma hava iş.zaten kelin ilacı olsa başına sürermiş.biz sizin sendikacılık yapmamanızdan dolayı çok şeyler kaybettik thy yi de lalelere bırakıp gittik.ama gelinen durumda olan yine çalışana oluyor maalesef.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Eee nolmiş bende harranliyem... (gerilmiş sinirleriniz yumuşasın diye espiri yaptım ha yanlış anlaşılmaya :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
pankarttan yazanlar doğru. neden saldırı dediniz ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000