04 Ağustos 2008, Pazartesi 08:31:53

Sektör Bodrum'u konuşuyor

Turizmle havacılık sektörünün doğrudan ilişkisi olması sebebiyle otellerde ve turistik bölgelerdeki fiyat artışları havayollarını da endişelendiriyor. Peki, sektör fiyatlar hakkında ne düşünüyor?

Bodrum, sadece Temmuz ve Ağustos aylarına sıkışan turizm sezonunu 12 aya yayabilmek için, ticaret odası başta olmak üzere valilik, belediyeler, turistik işletmeler, havayolu şirketleri ve tur operatörleri ile birlikte çıkış yolu arıyor.

Onur Air Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu, önümüzdeki sezona ait tahminleri biraz moral bozucu oldu. Bolukçu, “Biz 12 ayı tartışıyoruz ama bence 2009 yazını nasıl kurtarırız onu tartışmamız gerekiyor. Finansal kriz asıl etkisini 2009 sezonunda gösterecek. Şayet tesisler şımarıklık yapmaya devam eder fiyatlarına bir yüzde 10 daha eklerse 2009 turizm için çok zor olur” dedi.

THY Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hamdi Topçu ise İskandinav ülkelerinin yaşlı nüfusunu kış aylarında İspanya yerine Ege ve Akdeniz otellerine çekme gayreti içinde olunmasını önerdi. Topçu, Bodrum’un tanıtımına katkı için 30-40 dakikalık bir Bodrum filmini de tüm THY uçaklarında yayınlama sözü verdi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, kış ayları için alan vergilerinde indirim yaptıklarını, talep gelirse yeni bir indirim yapmaya hazır olduklarını söyledi. Birdal, Bodrum Havaalanı Yeni Dış Hatlar Terminali’nin yapım aşamasına geldiğini de ekledi.

Sektör Bodrum'u konuşuyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000