20 Eylül 2012, Perşembe 09:14:23

SCHWAIGER GELECEK PLANLARINI AÇIKLADI

Türk Hava Yolları ve Lufthansa ortaklığındaki SunExpress, Almanya’da filosunu küçültme kararı aldı.
  • Liebe SunExpress- Vorstandsmitglieder, Einzige Lösung in diesem Zustand ist, als Geschaeftsführer den Michail Buck zu berufen, Nähmlich ist er einziger, der diese Firma retten kann.
  • Almanlar ( Schwaiger u. Co) , Almanyada Türklere döner satmakta israr etmeye devam ederse, TK yönetimi de seyretmeye devam ederse kaciilmaz son, cok uzak degil...
  • Ein Management-Wechsel ist bereits überfällig !!!
  • Almanya da açtıkları dükkanın zarar etmesi sebebiyle geri çektikleri bu 2 uçak nereye gidecek, onu da zahmet edip söyleseymiş...

 

Alman medyasına açıklamada bulunan SunExpress CEO’su Paul Schwaiger, SunExpress Almanya’da uçak sayılarını 7’den 5’e indireceklerini söyledi.

Kış sezonunun zorlu geçeceğini belirten Schwaiger, iki uçaklarının kiralama sözleşmelerinin yıl sonunda biteceğini ve bu uçakların Antalya’da bakıma alınacağını, kış sezonunda bu durumu değerlendirerek, 5 uçakla bu dönem operasyonlarını gerçekleştireceklerini ifade etti.

Yaz kontratları tamam, ek uçaklar gelecek

Ancak 2013 yaz sezonunda Almanya filosuna yeniden 2 uçak daha  ekleyeceklerini kaydeden Schwaiger, yaz sezonu için tur operatörleri ile yaz sözleşmelerini tamamladıklarını ve yaz sezonu için son derece umutlu olduklarını söyledi.

Bakım merkezi Antalya oluyor

Almanya filosunun küçültülmesi ile Almanya’daki bakım ünitesinde 10-15 personelin azalacağını ve bu alanda yeni personel alımı yapacaklarını kaydetti. Schwaiger, uçak bakım ünitesinde Frankfurt ve Antalya arasındaki dengenin Antalya lehine bozulacağını ve bakımda Antalya merkezli çalışacaklarını bildirdi.

Berlin’de rekabet zor

Berlin’deki uçaklarını Köln’e kaydırdıklarını söyleyen Schwaiger, Berlin’de işlerin iyi gitmediğini, bu kentte Air Berlin ve Lufthansa gibi güçlü rakiplerle rekabetin zor olduğunu dile getirdi. Schwaiger, ek maliyetlerin yükünü kış sezonunda taşımanın zor olduğunu vurguladı.

Schwaiger, 2013 yaz sezonunda SunExpress’in filosuna yeniden 2 uçak eklenmesiyle ana firmalar THY ve Lufthansa’nın Frankfurt ve Düsseldorf’ta birer uçaklarını devreden çıkaracakları bilgisini de verdi.

SCHWAIGER GELECEK PLANLARINI AÇIKLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Lösung ~ 6 yıl önce
Liebe SunExpress- Vorstandsmitglieder, Einzige Lösung in diesem Zustand ist, als Geschaeftsführer den Michail Buck zu berufen, Nähmlich ist er einziger, der diese Firma retten kann.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 6 yıl önce
Almanlar ( Schwaiger u. Co) , Almanyada Türklere döner satmakta israr etmeye devam ederse, TK yönetimi de seyretmeye devam ederse kaciilmaz son, cok uzak degil...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anton ~ 6 yıl önce
Ein Management-Wechsel ist bereits überfällig !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir planları olması sevindirici ~ 6 yıl önce
Almanya da açtıkları dükkanın zarar etmesi sebebiyle geri çektikleri bu 2 uçak nereye gidecek, onu da zahmet edip söyleseymiş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000