08 Ağustos 2012, Çarşamba 11:19:28

ŞAHLANAN’IN OĞLU DA THY’DE MÜDÜRMÜŞ!

THY’ye hem danışmanlık hem de toplu iş sözleşmesi sürecinde arabuluculuk yaptığı öne sürülen Prof. Dr. Fevzi Şahlanan’ın oğlu Ö. Şahlanan’ın da THY’de OCC müdürü olarak görev yaptığı ortaya çıktı...
  • NE OLDİ? RENGİNİZ SOLDİ... BU OLAYA GELENE KADAR DAHA NELER VAR NELER? AZ BİRAZ KURCALAYIN BAKİİMM ON BİN BÖLÜMLÜK KARADENİZ DİZİSİ ÇIKAR BU ŞİRKETTEN...
  • Tam skandallar şirketi yahuu. Daleverenin her türlüsü var .
  • yoruma bak hizana gel...daha once torpil yokmuymus..varmis tabii ki ama akp zamanindaki gibi degilmis..kaldi ki biz onlara da karsiyiz...thy de bir suru arkadas var hem okuduklari okullar hem donanimlar hem is tecrubeleri bunlari 10 a katlar ama hala memurlar...sen durma yalakaliga devam et belki seni de mudur yaparlar!!!!
  • Babaya bak be...Helal olsun, hem kendini hem de oğlunu kurtarmış..Ne babalar var!

 

THY’ye iş hukuku konularında danışmanlık hizmeti Prof. Dr. Fevzi Şahlanan’ın aynı zamanda Çalışma Bakanlığı’nın tarafsız arabulucu listesinde yer aldığının ortaya çıkmasından sonra ikinci skandalı Airporthaber açıklıyor.
15 Eylül 2003’ten bu yana THY’ye danışmanlık hizmeti veren Şahlanan’ın, bu sırada Çalışma Bakanlığı tarafından Toplu İş Sözleşmesi sürecinde sendika ile THY arasında arabuluculuk yaptığı CHP’li Umut Oran tarafından iddia edilse de THY, Fevzi Şahlanan'ın danışman olarak görev yaptığını ancak hiçbir toplu iş sözleşmesi görüşmesinde arabulucu olarak görevlendirilmediğini kesin bir dille yalanlamıştı.

TEPEDEN ATAMA MÜDÜR!

Prof. Dr. Fevzi Şahlanan’ın oğlu Ö. Şahlanan’ın da babasıyla aynı tarihten itibaren yani 2003’ten bu yana THY’de Operasyon Kontrol Merkezi’nde (OCC), nöbetçi müdür olarak görev yaptığı öğrenildi.

2003 yılında THY’ye müdür kadrosundan giriş yapan Ö. Şahlanan’ın o günden bu yana görevine devam ettiği bildirildi.
CHP ’li Umut Oran’ın soru önergesini yanıtlayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Sözleşmesinde yapılan açık düzenlemeye göre toplu iş sözleşmesi görüşmelerine ve ihtilaflarına katılmamaktadır” derken Oran ise, “Şahlanan tarafsız değildir, ilkeler kişilerden daha önemlidir” ifadelerini kullanmıştı.

BAKAN ŞİMŞEK: ARABULUCULUK YAPMADI

Maliye Bakanı Şimşek, Fevzi Şahlanan’ın toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde arabulucuk yapmadığını iddia ederek şu ifadeleri kullanmıştı:

“15 Eylül 2003, 31 Aralık 2012 tarihli sözleşmeler bazında Şahlanan’a piyasa şartlarının oldukça altında bir ücret ödeniyor.  Sözleşmesinde yer alan düzenleme gereğince (Şahlanan) toplu iş sözleşmesi görüşmelerine ve ihtilafların çözümü toplantılarına katılmamaktadır. Sayın Şahlanan’ın kendisinden hizmet alınmaya başlandığı 15 Eylül 2003 tarihinden itibaren THY ile Hava-İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi imzalanmasına ilişkin süreçlerde tarafsız arabuluculuk yaptığı, sözleşmesinde yapılan açık düzenleme gereği sendika ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerine ve ihtilaflarının çözümü toplantılarına dahi katılmadığı görülmüştür” demişti.

CHP ’li Umut Oran ise, Maliye Bakanı’nın verdiği yanıtla ilgili olarak, “Şahlanan’ın hem kurumdan ücret alarak çalıştığını hem de toplu iş sözleşmesi yapılırken arabuluculuk yaptığını doğrulamışlar. Bu kişisel mesele değil. Hiçbir insan ücret aldığı yere objektif yaklaşamaz. Şahlanan, değerli bir insan olabilir ancak ilkeler herkesten değerlidir” diye konuşmuştu.

©AirportHaber

ŞAHLANAN’IN OĞLU DA THY’DE MÜDÜRMÜŞ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

NE OLDİ? ~ 6 yıl önce
NE OLDİ? RENGİNİZ SOLDİ... BU OLAYA GELENE KADAR DAHA NELER VAR NELER? AZ BİRAZ KURCALAYIN BAKİİMM ON BİN BÖLÜMLÜK KARADENİZ DİZİSİ ÇIKAR BU ŞİRKETTEN...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olur Böyle vakalar ~ 6 yıl önce
Tam skandallar şirketi yahuu. Daleverenin her türlüsü var .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bos laflarin asil kendi bos laf... ~ 6 yıl önce
yoruma bak hizana gel...daha once torpil yokmuymus..varmis tabii ki ama akp zamanindaki gibi degilmis..kaldi ki biz onlara da karsiyiz...thy de bir suru arkadas var hem okuduklari okullar hem donanimlar hem is tecrubeleri bunlari 10 a katlar ama hala memurlar...sen durma yalakaliga devam et belki seni de mudur yaparlar!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BABAM benim ~ 6 yıl önce
Babaya bak be...Helal olsun, hem kendini hem de oğlunu kurtarmış..Ne babalar var!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000