12 Ağustos 2014, Salı 15:20:51

SAĞLIK BAKANLIĞI: "UÇAK DEZENFEKTE EDİLDİ"

Sağlık Bakanlığı, Atatürk Havalimanı'na iniş yapan THY uçağındaki Nijeryalı yolcunun ateşlenmesi üzerine yaşanan Ebola paniğiyle ilgili açıklama yaptı.
  • Dünya sağlık örgütü uçuşların durdurulmasına yönelik bir şey yayınladı niye hala uçuluyor koca uçak nasıl dezenfekte edildi hayret sağlıkçıların kıyafetler tam önlem yani maske eldiven süper. virüs Türkiye'ye girerse çok giden olur kim verecek hesabını?
  • Arka galleyden kolonya alıp sıkmışlardır dezenfekte dedikleri..
  • Ebola Virüsü en yaygın olarak Ter ile bulaşmaktadır. Uçakta yolcunun terli deymiş olabileceği heryerden birine bulaşmış olabilir , bulaşabilir. Ve böyle bir risk varken , 4 kişiyi değil uçaktaki herkezi ayırıp ayrı ayrı karantinaya almak gerekmez miydi ? Uçak tamamen karantinaya alınması gerekirdir. ama biz türküz .. ..
  • Ucak jet airwaysdan kiralanan airbus a330-200 TC-JIL

Sağlık Bakanlığı, Atatürk Havalimanı'na iniş yapan THY uçağındaki Nijeryalı yolcunun ateşlenmesi üzerine yaşanan Ebola paniğiyle ilgili açıklama yaptı. Bakanlık, hastanede tedavi edilen yolcularda Ebola virüsünün olup olmadığıyla ilgili açıklamanın ilerleyen saatlerde yapılacağın, uçağın ise dezenfekte edildiğini kaydetti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Nijerya'nın Lagos şehrinden İspanya'nın Barselona şehrine giden İstanbul aktarmalı THY uçağı Atatürk Havalimanı'na 12 Ağustos Salı (Bugün) sabah saatlerinde iniş yapmıştır. Uçağın yolcuları arasındaki Nijerya uyruklu 34 yaşındaki bir kadında "yüksek ateş ve kusma" şikâyeti olması üzerine Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü Atatürk Havalimanı Sağlık Denetleme Merkezi ile temasa geçilerek söz konusu hastanın uçaktan indirilmeden tedbir amaçlı gözlem altına alınması sağlanmıştır." denildi.

Hasta ve beraberinde seyahat eden 4 yaşındaki çocuğun ilk muayenesinin uçakta yapıldığının belirtildiği açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "112 Acil Ambulansı ile İstanbul ilimizdeki bir hastanemizde gözlem altına alınmışlardır. Hastanın uzmanlar tarafından muayene ve tetkikleri devam etmekte olup, sağlık durumuyla ilgili ayrıntılı açıklama durumu takiben yapılacaktır.

Söz konusu hastada şu an için Ebola virüsünün bulunduğunu söylemek mümkün olmamakla birlikte, geldiği ülkenin Nijerya olması sebebiyle Sağlık Bakanlığı olarak en küçük bulguyu dahi dikkatle değerlendirmeye almaktayız.

Öte yandan, varış noktası Barselona olan yolcu uçağı tahliye edilerek, en küçük bir enfeksiyon ihtimaline karşın derin temizleme ve dezenfeksiyon yapılmaktadır." 

SAĞLIK BAKANLIĞI: "UÇAK DEZENFEKTE EDİLDİ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Dünya sağlık örgütü uçuşların durdurulmasına yönelik bir şey yayınladı niye hala uçuluyor koca uçak nasıl dezenfekte edildi hayret sağlıkçıların kıyafetler tam önlem yani maske eldiven süper. virüs Türkiye'ye girerse çok giden olur kim verecek hesabını?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dezenfekte ~ 4 yıl önce
Arka galleyden kolonya alıp sıkmışlardır dezenfekte dedikleri..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ebola ~ 4 yıl önce
Ebola Virüsü en yaygın olarak Ter ile bulaşmaktadır. Uçakta yolcunun terli deymiş olabileceği heryerden birine bulaşmış olabilir , bulaşabilir. Ve böyle bir risk varken , 4 kişiyi değil uçaktaki herkezi ayırıp ayrı ayrı karantinaya almak gerekmez miydi ? Uçak tamamen karantinaya alınması gerekirdir. ama biz türküz .. ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bilgi ~ 4 yıl önce
Ucak jet airwaysdan kiralanan airbus a330-200 TC-JIL

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000