09 Aralık 2009, Çarşamba 08:30:06

Saga Havayolları strateji değiştirdi!

Uçaklarını genellikle diğer firmalara kiralayan SAGA Havayolları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Musa Alioğlu, "2010 yılında 4 uçağımız Bodrum, Dalaman ve Antalya'dan İngiltere ya da Almanya'ya SAGA markasıyla uçacak" dedi...
  • Hiçbir yerde kaptan olamamış pilotları kaptan yaparak ya da başka şirketlerden başarısız kaptanları bünyesinde toplayarak risk faktörünü yükseltiyor. yılda 6 aydan fazla ana üs dışında base yapılamaz maddesini biz Sivil Hv. dan izin aldık diye sümen altı yapıyorlar. Bence emniyetsiz bir durum var ortada.
  • alımlar hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar...
  • Saga çok ah alıyor bakalım nasıl batmadan gidecek ileri, askerleri değilde kardeşim işsiz gençlere iş sasğlayın musa hocaa tvlerde konuşmakla olmaz bu işler azıcık insaniyet..
  • acaba saga magdur ettiği bu kadar ınsanın guvenını tekrar ne yaparak kazanacak? strateji değiştirerek mi?

Alioğlu, "Şu anda filomuzda bulunan 9 uçağımız yurtiçinde ve yurtdışında farklı şirketlerde kirada. İkisi THY'de. Bir kısmı Cezayir bir kısmı da Afgan Havayolları'nda" dedi.  SAGA Havayolları'nın son dönemde yüzde 50 dolaylarında büyüdüğünü belirten Alioğlu, "2009 yılı için koyduğumuz 100 milyon dolar hedefimizi az da olsa aşarak tutturduk. 2010 yılı için ise 120-130 milyon doları hedefliyoruz" dedi.

2010 yılı yaz ayında tur operatörlerine SAGA markasıyla uçacaklarını söyleyen Alioğlu, Bodrum, Dalaman ve Antalya'dan İngiltere ya da Almanya'ya uçuş başlatacaklarını bildirdi. Alioğlu, filodaki 4 uçağın bu yönde kullanılacağını kaydetti. SAGA'nın 420'yi aşkın personeliyle Türkiye'nin en büyük wetlease şirketi pozisyonunda olduğunu vurgulayan Alioğlu, 2010 yılında bir A330 uçak daha alacaklarını bildirdi. Alioğlu, SAGA'nın 2010'da 10-11 uçakla faaliyet göstereceğini belirterek, "4 uçağı turist çekmek için Bodrum, Dalaman ve Antalya'dan uçuracağız. 2013'te de Boeing firmasından 2 tane 737-800 sıfır uçak gelecek" dedi.

Saga Havayolları strateji değiştirdi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Misafir ~ 8 yıl önce
Hiçbir yerde kaptan olamamış pilotları kaptan yaparak ya da başka şirketlerden başarısız kaptanları bünyesinde toplayarak risk faktörünü yükseltiyor. yılda 6 aydan fazla ana üs dışında base yapılamaz maddesini biz Sivil Hv. dan izin aldık diye sümen altı yapıyorlar. Bence emniyetsiz bir durum var ortada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
alımlar hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Saga çok ah alıyor bakalım nasıl batmadan gidecek ileri, askerleri değilde kardeşim işsiz gençlere iş sasğlayın musa hocaa tvlerde konuşmakla olmaz bu işler azıcık insaniyet..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
acaba saga magdur ettiği bu kadar ınsanın guvenını tekrar ne yaparak kazanacak? strateji değiştirerek mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000