30 Haziran 2011, Perşembe 14:04:06

SAGA EKİBİ YURDA DÖNDÜ

Afganistan'ın Kabil şehrinde Inter Continental Otel'e yapılan Taliban saldırısının ardından sağ kalan Saga Havayollarının 5 çalışanı, TK 1598 sefer sayılı Frankfurt uçağı ile yurda döndü.
  • ELBİSEN BENİ İLGİLENDİRMEZ İSTER YEŞİL İSTER BEYAZ KALBİNDEKİ KİRLİĞİ KAPATMAZ SENİ ORDA TUTANLAR HANGİ MENFAATLE TUTUYOR BİLMİORUM AMA BOY GÖSTERMEYE GTMENN İİCE TÜYLERİMİ ÜRPERTTİ BUGÜN OLMASAA YARIN YAPTIĞIN HERSEYİN HESABINI VERİCEKSİN NSLSA ORDA AÇ SUSUZ ÇALIŞMA SARTLARIMIZDA HAKETTİMİ ZPARALARI BİLE MİNNETLE VERİYORDUR GÜNÜN BİRİNDE HERHANGBİ BİRİMİZİN ELİNE DÜŞECEK OLMANI GÖRÜYOR GBİYİMM EN ÇOKTA KAPTANIMIZI KAYBETMENİN VERDİĞİ ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİM TABİKİ EKİP ARKADAŞLARIMIN YAŞADIĞI DEHŞETİ HİSSEDEBİLİYORUM.BİZE BİZ İŞ ARKADAŞI DEİL KADER BİRLİĞİ YAPAN İNSALARIZ DEMELRİNİ DUYAR GBİYİM SEN BİRÇOK İNSANIN KADERİNİ MAHVETTİNNN SENN SEN BİZDEN OLAMASSINNNNNNNN
  • HAVACILIĞIN EN ZOR YAŞANILDIĞI YER ŞÜPHESİZ SAGA HAVAYOLLARI KABİN EKİPLERİNİN HAYATLARINI ORTAYA KOYARAK EN İLKEL ŞARTLARDA ÇALIŞTIĞINI ORDA ÇALIŞAN BÜTÜN EKİP ARKADAŞLARIM BİLİYOR.BUNA RAGMEN ENZOR ŞARTLARDA ŞİRKET ÇIKARLARI İÇİN CANLA ÇALIŞIYORLAR AMA EN UFAK BİR HATADA ASKER GBİ HİZAYA DİZİLİP FIRÇALANIP HAKARETLERE UĞRUYORLAR EMEK VERDİĞİN BİR ŞİRKETİN BU HALE GELMESİ ELBETTEKİ ÜZÜCÜ AMA İNSANLARIN AHLARIYLA DOLU BİR ŞİRKETİNDE ANCAK BAŞARISI BUKADAR OLABİLİRDİ.ŞİMDİ SORUYORUM SAYIN MÜDÜRMÜZ ORDA YAŞANLARI NEKADAR ANLAYABİLDİNİZ DE YEŞİL ELBİSENİZLE ORDA BOY GÖSTERİYORSUNUZ ??? YAZIKKK ÇOKK YAZIKK....
  • Bir kişi çıksında yeşilli teyze için iyi bir şey söylesin sayın yönetim aslında herşeyi biliyor yeşilli teyznin istenmediğini sevilmediğini sırf egolarını insanların üzerinde ttamin ettiğini ama şaşırarak izliyorumki hala bu denli tepkiye alan birini nasıl olurda orada tutarsınız hralde havacılık tarihinde sevilmeyen tek müdür olarak geçmiştir yazılanlarında hepsi doğrudur ama arkadaşları yeşillinin kabahati yok onu bile bile orada tutan yönetimin derğilmidir asıl kabahat ltf kaçtır yazıyorum yorumumu yayınlamıyosunuz umarım bu defa yayınlanır
  • Kazakistandaki tahliye sonrası alkollü çıkan yandaş amiri neden hesap vermedi ??? Bunun gibi yüzlerce hayati hata görmezden gelinen bir şirketin bu hale gelmesi sonucu kaçınılmazdı !!!!
Afganistan'da bulunan Türk Büyükelçiliği'nin yardımlarıyla ülkeden ayrılan ekip, Saga Havayolları uçağı ile Frankfurt'a oradan da THY'ye ait uçakla İstanbul'a geldi.

Atatürk Havalimanı VIP kapısından yurda giriş yapan uçuş ekibinin morallerinin oldukça bozuk olduğu gözlenirken, ekibi yakınları Atatürk Havalimanı'nda çiçeklerle karşıladı.

Ölümden dönen çalışanlar AirportHaber'in sorularını yanıtsız bırakırken, Saga Havayolları'nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Musa Alioğlu, Saga Havayolları Uçuş İşletme Başkanı Kaptan Pilot Gökhan Algın ve Saga çalışanları VIP kapısında mesai arkadaşlarına destek oldu.

Saga Havayolları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Musa Alioğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi."Saga Havayolları olarak Afganistan Havayolu Ariana'ya uçaklarımızı yıllardır kiralık olarak veriyorduk. Operasyonu Uçuş İşletmeden Sorumlu Kaptan Pilotumuz Gökhan Algın yönetiyordu. Bu operasyonda daha önce hiç bir sorun yaşanmadı. Daha önce Afganistan'ın karışık olduğu dönemde Dubai base olarak çalışıyorduk. Daha sonra şartlar değişti ve Afganistan'dan operasyonlara başladık. Bu beklenmedik bir olaydı. Bugüne kadar orada Dünya'nın değişik bölgelerinden insanlar bulunuyordu. Orada bulunan insanların da hayatları NATO güvencesi altındaydı. Kaldı ki bizim de orada bir birliğimiz var.  Barış gücünde görev yapan Türk askerlerimiz de mevcut. Bana verilen bilgiye göre o saatlerde orada "Valiler Toplantısı" vardı ve saldırı bu toplantıyı sabote etmek amacıyla düzenlendiği belirtildi. Saldırı sırasında o anda bahçede olan İspanyol uyruklu arkadaşımızı kaybettik. Planas'ın kaybından dolayı son derece üzüntülüyüz. Buradan ailesine başsağlığı diliyoruz. Şu anda diğer arkadaşlarımızın tamamı sağsalim gördüğünüz gibi bu yüzden Afganistan Büyükelçimiz Basat Öztürk'e, Büyükelçilik çalışanlarına, Afganistan Havayolları Genel Müdürü Wardak'a teşekkür ediyorum" dedi.

Yaşanan dakikaları anlatan Alioğlu, "Karyola altında arkadaşlarımızın sessiz bir şekilde telefonlarla ailelerini aradıklarını biliyoruz. Çünkü Taliban güçleri odaların kapılarını kırıp tarayıp geçiyorlarmış. Çok şükür ekiplerimizin odalarını açmaya çalışmışlar fakat başarılı olamamışlar. Türkçe İngilizce ve Afganca birileri yere yat tarzı komutlar veriyormuş. Bu tür sesler duyduklarını söylediler. Onları sağsalim gördüğümüz için çok mutluyuz fakat İspanyol arkadaşımızı kaybetmiş olmanın verdiği büyük üzüntü içindeyiz" diye konuştu.


Bu arada saldırıda ölen İspanyol pilotun 1 Temmuz’dan itibaren Saga Havayolları’ndan ayrılarak başka bir ülkede göreve başlayacağı öğrenildi.

Yurda dönen ekip Saga Havayolları'na ait bir servisle havaalanından ayrıldı.

©AirportHaber.com


SAGA EKİBİ YURDA DÖNDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

Misafir ~ 7 yıl önce
ELBİSEN BENİ İLGİLENDİRMEZ İSTER YEŞİL İSTER BEYAZ KALBİNDEKİ KİRLİĞİ KAPATMAZ SENİ ORDA TUTANLAR HANGİ MENFAATLE TUTUYOR BİLMİORUM AMA BOY GÖSTERMEYE GTMENN İİCE TÜYLERİMİ ÜRPERTTİ BUGÜN OLMASAA YARIN YAPTIĞIN HERSEYİN HESABINI VERİCEKSİN NSLSA ORDA AÇ SUSUZ ÇALIŞMA SARTLARIMIZDA HAKETTİMİ ZPARALARI BİLE MİNNETLE VERİYORDUR GÜNÜN BİRİNDE HERHANGBİ BİRİMİZİN ELİNE DÜŞECEK OLMANI GÖRÜYOR GBİYİMM EN ÇOKTA KAPTANIMIZI KAYBETMENİN VERDİĞİ ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİM TABİKİ EKİP ARKADAŞLARIMIN YAŞADIĞI DEHŞETİ HİSSEDEBİLİYORUM.BİZE BİZ İŞ ARKADAŞI DEİL KADER BİRLİĞİ YAPAN İNSALARIZ DEMELRİNİ DUYAR GBİYİM SEN BİRÇOK İNSANIN KADERİNİ MAHVETTİNNN SENN SEN BİZDEN OLAMASSINNNNNNNN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
HAVACILIĞIN EN ZOR YAŞANILDIĞI YER ŞÜPHESİZ SAGA HAVAYOLLARI KABİN EKİPLERİNİN HAYATLARINI ORTAYA KOYARAK EN İLKEL ŞARTLARDA ÇALIŞTIĞINI ORDA ÇALIŞAN BÜTÜN EKİP ARKADAŞLARIM BİLİYOR.BUNA RAGMEN ENZOR ŞARTLARDA ŞİRKET ÇIKARLARI İÇİN CANLA ÇALIŞIYORLAR AMA EN UFAK BİR HATADA ASKER GBİ HİZAYA DİZİLİP FIRÇALANIP HAKARETLERE UĞRUYORLAR EMEK VERDİĞİN BİR ŞİRKETİN BU HALE GELMESİ ELBETTEKİ ÜZÜCÜ AMA İNSANLARIN AHLARIYLA DOLU BİR ŞİRKETİNDE ANCAK BAŞARISI BUKADAR OLABİLİRDİ.ŞİMDİ SORUYORUM SAYIN MÜDÜRMÜZ ORDA YAŞANLARI NEKADAR ANLAYABİLDİNİZ DE YEŞİL ELBİSENİZLE ORDA BOY GÖSTERİYORSUNUZ ??? YAZIKKK ÇOKK YAZIKK....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bir kişi çıksında yeşilli teyze için iyi bir şey söylesin sayın yönetim aslında herşeyi biliyor yeşilli teyznin istenmediğini sevilmediğini sırf egolarını insanların üzerinde ttamin ettiğini ama şaşırarak izliyorumki hala bu denli tepkiye alan birini nasıl olurda orada tutarsınız hralde havacılık tarihinde sevilmeyen tek müdür olarak geçmiştir yazılanlarında hepsi doğrudur ama arkadaşları yeşillinin kabahati yok onu bile bile orada tutan yönetimin derğilmidir asıl kabahat ltf kaçtır yazıyorum yorumumu yayınlamıyosunuz umarım bu defa yayınlanır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kazakistandaki tahliye sonrası alkollü çıkan yandaş amiri neden hesap vermedi ??? Bunun gibi yüzlerce hayati hata görmezden gelinen bir şirketin bu hale gelmesi sonucu kaçınılmazdı !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000