27 Ocak 2009, Salı 09:06:02

Sabancı'nın iddiaları tutmadı mı?

Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Türkiye'de üç buçuk tane uçak şirketinin kalacağını iddia etmişti. Ancak Sabancı'nın iddiaları şimdilik tutmadı...
  • Son gülen iyi güler !!!!!!!
  • Sayı ali bey ne söylediğini çok iyi biliyor. bu sözlerden başka manalar değilde bunu söyleten sebeplere bakmak lazım. hele herkes yolun başında. inşallah yanılsın diyelim. ama havacılık hiçiyi gitmiyor. tüm özel sektörün büyük bir rakıbi var. Değerli ali beyden ve pegasus yöneticilerinden bir ricam olacak. bizler karsta esnafız neden KARSAucmuyorsunuz. KARSA uçuşunuzu bekliyoruz.sizlere inanır ve güvenen bir genç işadamlarıyız. KARSda yolcu potansiyeli yeterince var. ANKARA uçaklarında yeryok. kadıköy yakasına karstan haftada 3 gün uçakvar. ilgi ve alakanızı bekliyoruz.
  • Ali Bey sektöre girdiğinden beri hep olumsuzlukları dile getiriyor. Bir gün Atlas'ı alıyor bir gün Onur'u. Alamazsa bu sefer herkesi batırıyor. İnşallah yağlı bir müşteri çıkar şirketine de satar, daha spekülatif alanlara yönelir...
  • tüm dünyada sektörün küçüldüğü doğrudur, ancak; şunu unutmayalım, türkiye de havacılık sektörü zaten olması gerekenden çok çok küçük şekilde devam ediyordu. bu yüzden dünya ile kıyaslamak yanlış. ve kriz dönemlerinde büyümeye çalışmak çok akıllıca bir yatırım, işini bilenler için. uçak ve kira fiatları taban değerlerde. ve ülkemize gelen turistlerin % 30 civarını ancak kendi şirketlerimizle taşıyabiliyorduk.şimdi bu durum yeni yatırımlar ve kurulan şirketlerle lehimize değişecektir. krizi fırsat bilerek büyüyen şirketlerin akıllı ve ileriyi gören yöneticilerini kutluyorum.

Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, 16 Eylül 2008 tarihinde İzmir Swissotel'de basın mensuplarına verdiği iftar yemeğinde Türkiye'de üç buçuk tane uçak şirketinin kalacağını iddia etmişti.

Ali Sabancı, bu şirketlerin üçünün THY, Pegasus ve SunExpress, buçuğun ise Anadolu Jet olduğunu belirtişti.

Sabancı, yaz sezonu biter bitmez kasım ayından itibaren sektörde yeniden konsolidasyonların başlamak zorunda olduğunu söylemişti.

Ancak Patronlar Dünyası'nda yar alan habere göre; Sabancı'nın iddiaları tutmadı.

TÖSHİD'E GÖRE BÜYÜME OLACAK

Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) Genel Sekreteri Musa Alioğlu'nun geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre, Türkiye'de krizden batan şirket yok. Sadece 2008'in ilk çeyreğinde Tarhan&Towers, Golden Airlines ve Fly Air operasyonlarını yönetim sıkıntıları sebebiyle durdurdu.

Alioğlu, "O tarihte ne dünyada ne de ülkemizde bir kriz söz konusu değildi. Son aylarda ise World Focus (AnkAir) ve İnter Airlines şirketleri operasyonlarını durdurmuştur. Yaşadığı kaza sonrası sıkıntıya giren World Focus ile İnter'in de krizden dolayı kapandığını söyleyemeyiz." diyor.

Alioğlu, kurulan ve faaliyetteki şirketlerin uçak kiralaması veya satın almasıyla sektörün 2009'da en az yüzde 10-15 büyümesini hedeflediklerini söylüyor.

Yani Ali Sabancı'nın '3.5 uçak şirketi kalacak' iddiası asparagas çıktı.

 

Sabancı'nın iddiaları tutmadı mı?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

xxx ~ 9 yıl önce
Son gülen iyi güler !!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
VATANDAŞ ~ 9 yıl önce
Sayı ali bey ne söylediğini çok iyi biliyor. bu sözlerden başka manalar değilde bunu söyleten sebeplere bakmak lazım. hele herkes yolun başında. inşallah yanılsın diyelim. ama havacılık hiçiyi gitmiyor. tüm özel sektörün büyük bir rakıbi var. Değerli ali beyden ve pegasus yöneticilerinden bir ricam olacak. bizler karsta esnafız neden KARSAucmuyorsunuz. KARSA uçuşunuzu bekliyoruz.sizlere inanır ve güvenen bir genç işadamlarıyız. KARSda yolcu potansiyeli yeterince var. ANKARA uçaklarında yeryok. kadıköy yakasına karstan haftada 3 gün uçakvar. ilgi ve alakanızı bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Öger ~ 9 yıl önce
Ali Bey sektöre girdiğinden beri hep olumsuzlukları dile getiriyor. Bir gün Atlas'ı alıyor bir gün Onur'u. Alamazsa bu sefer herkesi batırıyor. İnşallah yağlı bir müşteri çıkar şirketine de satar, daha spekülatif alanlara yönelir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
realite ~ 9 yıl önce
tüm dünyada sektörün küçüldüğü doğrudur, ancak; şunu unutmayalım, türkiye de havacılık sektörü zaten olması gerekenden çok çok küçük şekilde devam ediyordu. bu yüzden dünya ile kıyaslamak yanlış. ve kriz dönemlerinde büyümeye çalışmak çok akıllıca bir yatırım, işini bilenler için. uçak ve kira fiatları taban değerlerde. ve ülkemize gelen turistlerin % 30 civarını ancak kendi şirketlerimizle taşıyabiliyorduk.şimdi bu durum yeni yatırımlar ve kurulan şirketlerle lehimize değişecektir. krizi fırsat bilerek büyüyen şirketlerin akıllı ve ileriyi gören yöneticilerini kutluyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000