10 Mart 2012, Cumartesi 09:18:47

SABANCI YİNE THY'YE YÜKLENDİ

Yılın İş İnsanı ödülünü alan Pegasus'un patronu Ali Sabancı iddialı konuştu.
  • pegasus ülkemiz için uygun ama kendini geliştirmesi lazım temizlik bile almıyor koltuklarının altında afedersin .....ne ararsan var low cost ucuyor elbet türkiyede kar edecek ama THY eline su dökemez asla.konuşmakla olmuyor bu işler şöyle bir halka aaçılsında boyunun ölçüsünü görelim ali bey...:)
  • THY yi gider Fransızlara satarlarsa şaşırmam
  • Ben konuyu halkımıza hizmet olarak değerlendiriyorum ve tüm güçlüklere rağmen PEGASÜS ün başarısını iki ile çarpmak lazım,bunun birçok nedenleri var; 1.Birçok ballı hatlarda uçuş müsadesi alamadı,(EDREMİT,KABİL gibi)2.Sabiha Gökçen den uçuruldu,3.Biryere uçuşa başladıktan sonra vazgeçmedi(ATLAS gibi TOKAT a uçuşa başlayıp kavakları kestirip ,pisti uzattırıp seferleri iptal etmediler,3.Bilet fiatlarını makul seviyede tutup fırsatçılık yapmadılar.
  • thy nin ikili anlaşmaları olmasa pegasus şimdi lufthansa olurdu.ali bey i tebrik etmek gerek.
Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Pegasus’u alarak havayolu işletmeciliğine 6 yıl önce başladıklarını belirterek, “Şu anda iç hatlarda kamunun pazar payının yarısını almış durumdayız. Kamu bu işi 79 yıldır yapıyor, biz ise 6 yıldır. 3 yıl sonrasını hayal edemiyorum” dedi. Ekonomist dergisinin bu yıl 21’incisini düzenlediği ‘Yılın İş İnsanları’ araştırmasında, ikinci kez ‘Yılın İşadamı’ seçilen Ali Sabancı, “Benim arkamda yürüyen binlerce kişi yok. Yanımda ve önümde yürüyen arkadaşılarım var Pegasus Ailesi’nin fertleri var. Pegasus’da şu anda 1119 aile ferdine ulaştık” diye konuştu. Ali Sabancı’nın ödülünü Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın eşi Sema Doğan’ın elinden aldığı törende Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ümit Boyner de, ikinci kez ‘Yılın Sivil Toplum Önderi’ ödülünü Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’dan aldı.

KOTİL YILIN PROFESYONELİ

Kahve Dünyası’nın da sahibi olan Altınmarka Yönetim Kurulu Başkanı Birol Altınkılıç ‘Yılın Erkek Girişimcisi’, House Cafe’nin ortaklarından Canan Özdemir ise, ‘Yılın Kadın Grişimcisi’ ödülünü aldı. Araştırmada bu yıl ‘Yılın Profesyoneli’ kategorisinde ödülü iki kişi paylaştı. Eşit oy olan Vodafone Türkiye CEO’su Serpil Timuray ve Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil ‘Yılın Profesyoneli’ ödülünü kazandılar. ‘Yılın Bürokratı’ ödülü ise, bu yıl Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin’e gitti.
SABANCI YİNE THY'YE YÜKLENDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (58)

Misafir ~ 6 yıl önce
pegasus ülkemiz için uygun ama kendini geliştirmesi lazım temizlik bile almıyor koltuklarının altında afedersin .....ne ararsan var low cost ucuyor elbet türkiyede kar edecek ama THY eline su dökemez asla.konuşmakla olmuyor bu işler şöyle bir halka aaçılsında boyunun ölçüsünü görelim ali bey...:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
THY yi gider Fransızlara satarlarsa şaşırmam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Ben konuyu halkımıza hizmet olarak değerlendiriyorum ve tüm güçlüklere rağmen PEGASÜS ün başarısını iki ile çarpmak lazım,bunun birçok nedenleri var; 1.Birçok ballı hatlarda uçuş müsadesi alamadı,(EDREMİT,KABİL gibi)2.Sabiha Gökçen den uçuruldu,3.Biryere uçuşa başladıktan sonra vazgeçmedi(ATLAS gibi TOKAT a uçuşa başlayıp kavakları kestirip ,pisti uzattırıp seferleri iptal etmediler,3.Bilet fiatlarını makul seviyede tutup fırsatçılık yapmadılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
thy nin ikili anlaşmaları olmasa pegasus şimdi lufthansa olurdu.ali bey i tebrik etmek gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000