28 Mayıs 2014, Çarşamba 18:19:29

SAADETTİN DOĞAN’IN CENAZESİ TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ

Türk Hava Yolları’na (THY) güvenlik hizmeti veren şirkette güvenlik şefi olarak görev yapan Saadettin Doğan'ın cenazesi Türkiye’ye getirildi.
  • patron her zamanki gibi kendini koruma derdinde !
  • Sadettinin bana borcu vardı odemeden gitti kim verecek benım paramı sımdı ben bılmem valla paramı verın 150 tl borc almıstı benden yok oyle yama nerede cenaze ıslemlerı yapılacak acaba bılen varmı soglesınde yakınlarından ıstıcem paramı
  • allah rahmet eylesin tüm yorumlara katılıyorum ancak gozume carpan bır sey oldu sehidimizin bavulunu elektrk bandıyla raz gele bantlamıs ve adını yazmıslar boglemı olmalı sankı bır multecının bavuluymus gıbı bu ne rezılık ne ozverısızlıktır. Ikıncı husus tabutun ustune bayrak gerıyorsunuz tmm da o bayrak yamuk yumuk kenarları ne halde ya guzel gerın falzla kalan yerlerını altına guzelcene katlayın ve ogle cıvıleyın ya allah rızası ıcın yanı
  • Öncelikle şehidimize Allah rahmet eylesin. ABD ve diğer büyük devletler dünyanın her ülkesine adam gönderir ve yılda binlerce insanını kaybederler. Ne için? Gönderilen hiç bir insanda oralara zorla gitmez. O riski göze alır, karşılığı ile mükayese eder ve öyle gider. Kendi topraklarımızda bizden saydıklarımızın polisimize ve askerimize reva gördüklerini anlayamayayanlar, Somali, Suriye, Lübnan düşmanlığı yapıyor işte. Vay benim ülkemin istikbaline ve istiklaline.

Somali'nin başkenti Mogadişu’da THY aracına düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden güvenlik şefi Saadettin Doğan’ın cenazesi Türkiye’ye getirildi.

Saadettin Doğan'ın cenazesini taşıyan TK687 sefer sayılı A320 tipi uçak, Mogadişu-Cibuti-İstanbul hattını izleyerek 17:45 sularında Atatürk Havalimanı'nda teker koydu. Doğan’ın cenazesi Atatürk Havalimanı Kargo Terminali’nden çıkartılarak ailesine teslim edildi. Doğan'ın kendisi gibi eski SAT Komandosu olan arkadaşları merhumu omuzlarında taşıyarak araca yükledi. Karşılama sırasında gözyaşı Doğan'ın arkadaşları gözyaşlarını tutamadı.

42 yaşında hayatını kaybeden eski SAT Komandosu Deniz Kıdemli Başçavuş Saadettin Doğan’ın naaşının bugün GATA'ya götürüleceği öğrenildi. Cenazeyle ilgili gerekli işlemlerin yapılmasının ardından Doğan'ın naaşının yarın Edirne Selimiye Camii'nde kılınacak cenaze namazı sonrasında Tekirdağ’a bağlı Çerkezköy Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi.

ARACI TARADILAR!

Somali'de THY'ye güvenlik hizmeti veren şirketin aracına saldırı düzenlendiğini belirtilmiş, saldırıda THY güvenlik şefi Saadetin Doğan'ın başından vurularak yaralandığın ifade edilmişti. Doğan kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Merhum Sadettin Doğan'ın, bünyesinde çalıştığı Çetin Grup'un sahibi Ahmet Çetin cenazenin çıkarıldığı kapıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Çetin; 'Serbest günlerinde ziyaret amacıyla çıkış yapmışlar. Bir araç önlerini kesmiş, iki kişi de keleşle ateş açmış. Olay anını gören bir yönetici tarafından hastaneye yetiştirilmeye çalışılmış ancak kurşunun kalbinden isabet etmesi nedeniyle orada hayatını kaybetmiş' dedi.

NEDEN ZIRHLI ARAÇ KULLANILMADI?


Zırhlı aracın rahatlıkla temin edildiğinin altını çizen Çetin; 'Zırhlı araç mevcut ve rahatlıkla temin edilebiliyor ancak serbest gün olduğu için bu aracı tercih etmişler. Türk şirketlerini ziyaret amacıyla çıkış yapılmış ve ne yazık ki böyle bir talihslzlik yaşanmış' dedi.

Zaman zaman tehditler aldıklarını sözlerine ekleyen Çetin; 'Bu olay dalga dalga seyreden bir vaka. Çünkü Türklerin orada çok iş yapıyor olması bazı çevreleri rahatsız ediyordu ve zaman zaman da tehditler alıyorduk. Önlemler alıyoruz ama uygulamakla ilgili sıkıntılar yaşanabiliyor' dedi.

AirportHaber Ailesi olarak başta THY Ailesi ile Saadettin Doğan’ın ailesine başsağlığı, yakınlarına ve sevenlerine de sabır diliyoruz.

©AirportHaber

SAADETTİN DOĞAN’IN CENAZESİ TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

! ~ 4 yıl önce
patron her zamanki gibi kendini koruma derdinde !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
borc ~ 4 yıl önce
Sadettinin bana borcu vardı odemeden gitti kim verecek benım paramı sımdı ben bılmem valla paramı verın 150 tl borc almıstı benden yok oyle yama nerede cenaze ıslemlerı yapılacak acaba bılen varmı soglesınde yakınlarından ıstıcem paramı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karakter yoksunu ~ 4 yıl önce
hesap numaranı yazda ödeyelim hatta istersen acil tedavi olman için yardım toplayalım normal olsan burda bunu yazmazsın
esfara ~ 4 yıl önce
bu kadar edepsizlik fazla!!! 150 liralık değeriniz yok besbelli! ama tabii ki merhumun borçlu yatması sevenlerini de huzursuz eder! merhum aramızda yok ama adı yeri çalıştığı her şey açık net ortada. sizi boş çevirmezler merak etmeyin!!150 TL sizi adam eder inşallah!
REZİLİK ~ 4 yıl önce
allah rahmet eylesin tüm yorumlara katılıyorum ancak gozume carpan bır sey oldu sehidimizin bavulunu elektrk bandıyla raz gele bantlamıs ve adını yazmıslar boglemı olmalı sankı bır multecının bavuluymus gıbı bu ne rezılık ne ozverısızlıktır. Ikıncı husus tabutun ustune bayrak gerıyorsunuz tmm da o bayrak yamuk yumuk kenarları ne halde ya guzel gerın falzla kalan yerlerını altına guzelcene katlayın ve ogle cıvıleyın ya allah rızası ıcın yanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Öncelikle şehidimize Allah rahmet eylesin. ABD ve diğer büyük devletler dünyanın her ülkesine adam gönderir ve yılda binlerce insanını kaybederler. Ne için? Gönderilen hiç bir insanda oralara zorla gitmez. O riski göze alır, karşılığı ile mükayese eder ve öyle gider. Kendi topraklarımızda bizden saydıklarımızın polisimize ve askerimize reva gördüklerini anlayamayayanlar, Somali, Suriye, Lübnan düşmanlığı yapıyor işte. Vay benim ülkemin istikbaline ve istiklaline.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000