02 Nisan 2012, Pazartesi 09:15:28

RUSYA'DA YOLCU UÇAĞI DÜŞTÜ (GÜNCELLENDİ)

Rusya'da 43 kişinin bulunduğu uçak düştü.
  • noldu senin 30 rus pilota hani noldu? hani istanbul üstünde şov yapanlar hani hee? noldu? 5.30 da uçağa binmişte osaatlerde soğuk olurmuşta 5.30 da sen uçağın kanadını nasıl görüyosun rusyada ışıklar kapanır geceleri yakılmaz.bilmiyormusun kapkaranlık bitane gece ışığı yakarlar 50 metre ara ile.kaç numarada oturuyordunda gördün kanadı sen oradan söyle?
  • belgeselını ızlersen aslında atr nın soguk kesımlerde kesınlıkle kullanılmaması gerektıgını kanatlarındakı buzlanma sorununun cıddı kumanda sorunları yaratıp kazaya sebep oldugunu gorursun aslında ve halen bunun ıcın herangı bır yenıleme yapılmadıgı soylenıyor net bı bılgım yok yapılmamıssa cıdden korkulur
  • Pilot 25 yasindaymis ve onumuzdeki aylar icin evlilik hazirligi icindeymis. Gercekten cok kotu bir durum, bu ATRler rusyada cok artti ve suana kadar rus uretimlerden daha iyidir diye guvenli sekilde biniyordum ama artik bir acaba olacak kafamda.
  • Aslında arkadaşa tek katıldığım nokta THY'nin en güvensiz havayolu şirketiyle anlaşma yapmış olması...Keşke Aeroflot veya Transaero olsaydı anlaşma yapılan havayollarından birtanesi...Güvenilirlik konusunda ise;Aeroflot, Transaero, S7 Airlines, Kuban Airlines, Ural Airlines ve Yakutia Air...En son açıklanan rapor bu idi...
Mürettebatla birlikte 43 kişi taşımakta olan Rus yolcu uçağı Sibirya'da düştü. Kazada en az 29 kişinin öldüğü bildirildi.

Acil yardım yetkililerinin açıklamasına göre, sağ kalanlardan 12 kişi kurtarıldı. Bunların en az beşinin durumunun kritik olduğu ifade edildi. Uçuş ekibinden ise sağ kurtulan olmadığı kaydedildi.

Rus havayolları UTair'e ait, çift motorlu ATR 72 tipi uçağın, Sibirya'nın Tyumen şehrine 30-35 km uzaklıkta bir bölgeye düştüğü belirtildi.

Uçakta bulunan 43 kişinin 39'unun yolcu, dördünün mürettebat olduğu bildirildi.(Hürriyet)

THY İLE ORTAKLIK YAPMIŞTI

Türk Hava Yolları (THY) Rusya’nın en büyük havayolu şirketlerinden UTair’le 21 Şubat'ta işbirliği anlaşması imzalamıştı. Rusya’nın Ural bölgesi Tümen kentinde THY Genel Müdürü Temel Kotil ve UTair Genel Müdürü Andrey Martirosov arasında imzalanan işbirliği anlaşmasına göre Rus yolcular tek biletle dünyanın 190 noktasına, Türk yolcular da tek biletle Rusya’nın her noktasına uçabilecekti.  

RUSYA'DA EN BÜYÜK ÜÇ ŞİRKET ARASINDA

UTair, Rusya’da iç hatlar, Baltık ve BDT ülkelerine en çok yolcu taşıyan ilk üç şirket arasında bulunuyor. UTair, bölgede gelişmiş ulaşım ağına sahip. Rusya’da ve yurt dışına 100’den fazla kente günlük 300 sefer düzenliyor. Şirket 2011’de 7 milyon olan yolcu kapasitesini 2012’de 10 milyona taşımayı planlıyor. UTair filosunda Boeing 737, ATR 72/42, Bombardier CRJ 200 uçakları yer alıyor. UTair filosunda 3 adet ATR 72-200s ve 15 adet de ATR 72-500 tipi uçak bulunuyor. 

Rusya'da en son uçak kazası 7 Eylül 2011 tarihinde yaşanmıştı. Yaroslavl yakınlarında düşen YAK-42 tipi uçakta aralarında Lokomotif Yaroslavl hokey takımı oyuncularının da bulunduğu 44 kişi yaşamını yitirmişti. 

09.40

Bazı kaynaklar, VP-BYZ kuyruk tescilli uçakta bulunan 11 kişinin kazadan sağ olarak kurtulduğunu bildirdi. Ancak henüz resmi makamlardan kazada ölenler ve sağ kurtulanlan hakkında açıklama gelmedi.
RUSYA'DA YOLCU UÇAĞI DÜŞTÜ (GÜNCELLENDİ)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 6 yıl önce
noldu senin 30 rus pilota hani noldu? hani istanbul üstünde şov yapanlar hani hee? noldu? 5.30 da uçağa binmişte osaatlerde soğuk olurmuşta 5.30 da sen uçağın kanadını nasıl görüyosun rusyada ışıklar kapanır geceleri yakılmaz.bilmiyormusun kapkaranlık bitane gece ışığı yakarlar 50 metre ara ile.kaç numarada oturuyordunda gördün kanadı sen oradan söyle?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
belgeselını ızlersen aslında atr nın soguk kesımlerde kesınlıkle kullanılmaması gerektıgını kanatlarındakı buzlanma sorununun cıddı kumanda sorunları yaratıp kazaya sebep oldugunu gorursun aslında ve halen bunun ıcın herangı bır yenıleme yapılmadıgı soylenıyor net bı bılgım yok yapılmamıssa cıdden korkulur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Pilot 25 yasindaymis ve onumuzdeki aylar icin evlilik hazirligi icindeymis. Gercekten cok kotu bir durum, bu ATRler rusyada cok artti ve suana kadar rus uretimlerden daha iyidir diye guvenli sekilde biniyordum ama artik bir acaba olacak kafamda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Aslında arkadaşa tek katıldığım nokta THY'nin en güvensiz havayolu şirketiyle anlaşma yapmış olması...Keşke Aeroflot veya Transaero olsaydı anlaşma yapılan havayollarından birtanesi...Güvenilirlik konusunda ise;Aeroflot, Transaero, S7 Airlines, Kuban Airlines, Ural Airlines ve Yakutia Air...En son açıklanan rapor bu idi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000