14 Aralık 2010, Salı 15:04:20

RESMİ ARABULUCU YOK, ŞİMDİ NE OLACAK?

THY Teknik A.Ş ile Hava-İş arasındaki resmi arabulucu görüşmeleri sonlandırıldı. Hava-İş, grev kararı asma mesajı verdi.
  • masa başında oturup ahkam kesmek kolay, teknik aş çalışanlarının nasıl ve ne zorluklar altında çalıştığını bilemez onlar... ancak konuşurlar... teknik aş, thy kabin hep yanınızda sizi sadece biz anlarız...
  • masabaşında klimalı odalarda 8:30-17:30 çalışanlara 15 sene tis imzalamasan da sesleri çıkmaz.bu şirketin yükünü çeken,en fazla katma değer üretimini gerçekleştiren,en zor şartlarda çalışan,en çok tecrübe ve yetki gerektiren iş grubundaki uçak teknisyenleri göstermeliyiz direncimizi.
  • HİSSELERİN HEPSİ SATILINCA İŞVERENİN ADAMI OLUPTA YAN GELİP YATANLAR; ASIL PATRON GELDİĞİNDE KAPI ÖNÜNE İLK KONULANLAR OLACAKSINIZ. O ZAMAN GELDİĞİNDE BEĞENMEDİĞİNİZ SENDİKAYI MUMLA ARAYACAKSINIZ.
  • tüm bu olanlar beş yıldız iddiasında olan bir şirkete yakışmıyor, emeğin çalışanın hakkını vereceksin...bu duruma gelmesinin sebebi sendika değildir..mahkemeler, iş kolu tespiti, çoğunluk davası sonra da sözleşme 3 yıl olsun...olur!
Hava-İş Sendikası ve THY Teknik A.Ş arasında devam eden 2. dönem toplu iş sözleşmesinde resmi arabulucu sürecinin ikinci oturumunda taraflar uzlaşamadı. İşveren tarafından yeni bir teklif getirilmemesi üzerine sendika masadan kalktı ve resmi arabulucu sürecinin sonlandırlmasını talep etti.

Hava-İş’ten yapılan açıklamada, “ 15.09.2010 tarihinde görüşmelerine başladığımız THY Teknik A.Ş 2. Dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin resmi arabulucu 2. toplantısında da bir anlaşma sağlanamamıştır. Sendikamız bu noktada tartışmaların işverence getirilen bu teklifler ile sonuçlanmayacağını beyan ederek resmi arabulucu sürecinin sonlandırılmasını talep etmiştir.” denildi.

“THY Teknik A.Ş işverenini uyarıyoruz. Bu işletmede Grev Kararı asılması öncesi ve sonrasını sendikamız farklı değerlendirecektir” ifadelerine yer verilen açıklamada, “ THY Teknik A.Ş yönetimini grev kararı öncesi yeniden değerlendirme yapmaya ve bu şartlarından vazgeçmeye çağırıyoruz. Sendikamızın şarta bağlanmadan atılacak her olumlu adıma, mutlaka yanıtı olacaktır” denildi.

Bu aşamadan sonra sürecin neler getireceği merakla beklenirken önümüzdeki günlerde Teknik A.Ş’de grev kararı asılabilir.
RESMİ ARABULUCU YOK, ŞİMDİ NE OLACAK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Misafir ~ 7 yıl önce
masa başında oturup ahkam kesmek kolay, teknik aş çalışanlarının nasıl ve ne zorluklar altında çalıştığını bilemez onlar... ancak konuşurlar... teknik aş, thy kabin hep yanınızda sizi sadece biz anlarız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
masabaşında klimalı odalarda 8:30-17:30 çalışanlara 15 sene tis imzalamasan da sesleri çıkmaz.bu şirketin yükünü çeken,en fazla katma değer üretimini gerçekleştiren,en zor şartlarda çalışan,en çok tecrübe ve yetki gerektiren iş grubundaki uçak teknisyenleri göstermeliyiz direncimizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
HİSSELERİN HEPSİ SATILINCA İŞVERENİN ADAMI OLUPTA YAN GELİP YATANLAR; ASIL PATRON GELDİĞİNDE KAPI ÖNÜNE İLK KONULANLAR OLACAKSINIZ. O ZAMAN GELDİĞİNDE BEĞENMEDİĞİNİZ SENDİKAYI MUMLA ARAYACAKSINIZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
tüm bu olanlar beş yıldız iddiasında olan bir şirkete yakışmıyor, emeğin çalışanın hakkını vereceksin...bu duruma gelmesinin sebebi sendika değildir..mahkemeler, iş kolu tespiti, çoğunluk davası sonra da sözleşme 3 yıl olsun...olur!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000