14 Mayıs 2012, Pazartesi 08:53:13

PİST KARŞITLARINDAN THY KOZU...

Almanya'nın Münih havalimanına yapılması planlanan üçüncü iniş ve kalkış pisti, ilginç bilgilerin de gün yüzüne çıkmasına sebep oluyor...
  • 1 yaşındaki uçak ile 15 yaşında ki uçak moturu aynı olmayabilir. Uçak üreticileri yada havayolu şirketleri kendi motor tercihlerini belirtip farklı motor kullanma haklarını kullanabılır. Bu motorlar doğa dostu olabilir bunu okuyan yorumcu boş bulduğu aklı satmamaya çalışır. Eğer müşteri şikayetlerine bakarsanız lufthansa nin thy ye ciddi bir rakip olduğunu görebilirsiniz. Birde mutfaklar kirli pis diye karalamanız veya hadi bir konumda tanık olduğunuz durumu genellemeniz akılın nerde olduğunu sorgulattırdı bana? Thy nın servisi ve mutfağı dışında takdir ettiğim bir yanı yoktur ve su sevmediğim thy yi de savundurdunuz ya bana daha ne diyim yani.
  • Akıl yaşta değil baştadır demiş atalarımız.Uçakların yaşı önemli değildir önemli olan bakımlarıdır ve motor tipleridir örneğin 1yaşındaki bir uçak tipi ile 15 yaşındaki aynı model bir uçak aynı motoru kullanır her parçası aynıdır veya extra bazı elektonik elemanlara sahiptir ama unutmayın ki bir uçak ne kadar elektronik parçaya sahipse o kadar arıza yapmaya meyillidir.Lufthansa ilk tercihimdir.10euro ucuz diye başka havayolu tercih etmem veya yolculuk esnasında kebap veriyor diye canımı tehlikeye atmam.Zaten uçaklardaki yemekler en sağlıksız yemek türüdür Gıda mühendisi profesör hocam asla evine kutu Süt,kapalı yogurt dahi sokmaz.Ve uçaklar Restoran değildir.ülkemin havayolunun uçağındaki pislik içindeki o mutfaklardan önceden paketlenmiş çataldaki benden önceki kullanıcının kalıntılarını gördüğüm günden bu yana asla uçakta birşey yemem içmem.
  • thy yanlis rakip seciyor,lufthansa olmasi icin bin firin ekmek yemesi lazim

Konu hakkında bir basın bildirisi yayınlayan pist karşıtları 'Üçüncü Piste Karşı Münih Birliği' Alman havayolu şirketi Lufthansa’nın uçak filosunun aralarında Türk Hava Yolları’nın (THY) da bulunduğu rakiplerinin filolarından daha yaşlı olduğunu ileri sürdü.

Bavyera Finans Bakanı Markus Söder’in Münih Havalimanı'nı en fazla uçak gürültüsü olan yer yapmaya çalıştığını iddia eden pist karşıtları, havaalanı işletmesi FMG’nin de uçaklardan arda kalan karbondioksit miktarını en aza indireceği sözü verdiğini hatırlattı. Ancak bunun sadece modern uçaklarla mümkün olduğunu ve şu anki durumun gerçekten çok uzak olduğu dillendirildi. Pist karşıtları, Münih havalimanını en fazla kullanan hava yolu şirketlerinin diğer büyük şirketlere oranla uçak filolarının daha yaşlı olduğuna dikkat çekti.

Airfleets.net adlı havayolu sitesinden alınan verilerine göre Lufthansa’nın uçakları ortalama 13,3 yaşında ve bu açıdan 16 büyük havayolu şirketi arasında 15. sırada kendine yer buldu. Listenin başında ise uçaklarının yaş ortalaması 3,9 olan Ryanair ve 4,1 olan EasyJet yer alırken, bu iki şirketin Münih limanını çok az yada hiç kullanmadıkları iddia edildi. THY, 6,6 yaş ortalaması ile dördüncü sırada yer alırken, listenin son iki sırasında American Airlines (14,9) ve Delta (15,9) bulundu.

Pist karşıtları, Lufthansa’nın kısa ve orta vadede daha modern ve yeni uçak filosu kurmasının zor olduğunu ileri sürüyor ve bu şekilde daha fazla gürültü ve çevre kirliliği altında kalacaklarını kaydediyor. (Haber3)

PİST KARŞITLARINDAN THY KOZU...

Facebook Yorum

Yorumlar

!! ~ 6 yıl önce
1 yaşındaki uçak ile 15 yaşında ki uçak moturu aynı olmayabilir. Uçak üreticileri yada havayolu şirketleri kendi motor tercihlerini belirtip farklı motor kullanma haklarını kullanabılır. Bu motorlar doğa dostu olabilir bunu okuyan yorumcu boş bulduğu aklı satmamaya çalışır. Eğer müşteri şikayetlerine bakarsanız lufthansa nin thy ye ciddi bir rakip olduğunu görebilirsiniz. Birde mutfaklar kirli pis diye karalamanız veya hadi bir konumda tanık olduğunuz durumu genellemeniz akılın nerde olduğunu sorgulattırdı bana? Thy nın servisi ve mutfağı dışında takdir ettiğim bir yanı yoktur ve su sevmediğim thy yi de savundurdunuz ya bana daha ne diyim yani.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gerçekTüketici hakkı ~ 6 yıl önce
Akıl yaşta değil baştadır demiş atalarımız.Uçakların yaşı önemli değildir önemli olan bakımlarıdır ve motor tipleridir örneğin 1yaşındaki bir uçak tipi ile 15 yaşındaki aynı model bir uçak aynı motoru kullanır her parçası aynıdır veya extra bazı elektonik elemanlara sahiptir ama unutmayın ki bir uçak ne kadar elektronik parçaya sahipse o kadar arıza yapmaya meyillidir.Lufthansa ilk tercihimdir.10euro ucuz diye başka havayolu tercih etmem veya yolculuk esnasında kebap veriyor diye canımı tehlikeye atmam.Zaten uçaklardaki yemekler en sağlıksız yemek türüdür Gıda mühendisi profesör hocam asla evine kutu Süt,kapalı yogurt dahi sokmaz.Ve uçaklar Restoran değildir.ülkemin havayolunun uçağındaki pislik içindeki o mutfaklardan önceden paketlenmiş çataldaki benden önceki kullanıcının kalıntılarını gördüğüm günden bu yana asla uçakta birşey yemem içmem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rakip ~ 6 yıl önce
thy yanlis rakip seciyor,lufthansa olmasi icin bin firin ekmek yemesi lazim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000