08 Mayıs 2014, Perşembe 14:17:04

PİLOTLARINI THY’YE KAPTIRAN PEGASUS BAKIN NE YAPTI?

Önemli sayıda pilotunu THY’ye kaptıran Pegasus Havayolları, onların yerine aldığı pilotlara ne önerdi? İşte detaylar...
  • Milletin paraasıyla pilot olup sonradan artistlik yapmayın. Ben bu ülke için neler yaptım muhabbetine de girmeyin boşuna. Bilemezsiniz kimin ne fedakarlıklarda bulunduğunu. Tskda da el üstünde tutuldunuz bu yüzden de şımarmışsınız. Efendi gibi varsa tecrübelerinizi sizden sonrakilere aktarın, yeni yetişecek pilotların kalitesini yükseltmek için uğraşın. Hala crm den bihabersiniz efendiler. SiE saygı duyulmasını bilginizle saglayın, burnunuzun havada oluşuyla değil.
  • Kötüden ornek olmaz ,bu yanlis Türkiye'den baska biryerde yok artık buradada olmayacak, 200 saatle kokpite oturmak olmayacak ,ister beğenin ister beğenmeyin göreceksiniz.Nasil ucus saati yapacaksınız bu sizin sorununuz ,öğretmenlik yapın ,Afrika'da ucun ,parasız ucun,üstüne para verip ucun.
  • Dunyada sadece turkiye'de yok. Dunyadan bir habersin. Nokta.
  • 200 saatte pilot olan nasıl oldu bu zamana kadar? Veya 200 saatin üstüne nasıl ekleme yapacak havayoluna girmediğin sürece? Havacılıkla pilotlukla ilgisi olmayan yazmasın sanal pilotlar dahil

Havacılık sektöründe yüzlerce işsiz pilot olmasına rağmen havayolu şirketleri arasında pilot transferleri devam ediyor. Birçok açıdan avantajlı olduğu için pilotlar tarafından tercih edilen THY, özel havayolu şirketlerinden her yıl onlarca pilotu bünyesine dahil ediyor.

Son olarak Pegasus Havayolları’ndan 70 civarında pilotla anlaşan THY, bugünden itibaren anlaştığı pilotlar ile sözleşme yapmaya başladı. Bu ay sonuna kadar pilotların tamamının THY ile sözleşme imzalaması beklenirken Pegasus Havayolları da pilot transferleri sonrası sıkıntı yaşamamak için yeni aldığı pilotlarla ilginç bir sözleşme imzaladı.

THY’ye gidecek pilotlar ayrılmadan onların yerlerine yeni pilotlar alan Pegasus, pilotlarla iki aylık sözleşme imzaladı. Bu sözleşmeyle pilotlara sabit 1024 TL maaş veren Pegasus Havayolları, pilotları aktif tutabilmek için her hafta bir gün uçuş planladı. Başlangıçta haftada bir kez uçan pilotlar uçuş yoğunluğu artınca çok daha fazla uçuşta görevlendirilmeye başlandı.

Pilotlara uçtukları gün başına 338 TL ödeme yapılırken bu ay sonundan itibaren sözkonusu pilotlarla birer yıllık sözleşme imzalanacağı ve normal ücret politikasına dönüleceği öğrenildi.

©Airporthaber.com ÖZEL

PİLOTLARINI THY’YE KAPTIRAN PEGASUS BAKIN NE YAPTI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (61)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Milletin paraasıyla pilot olup sonradan artistlik yapmayın. Ben bu ülke için neler yaptım muhabbetine de girmeyin boşuna. Bilemezsiniz kimin ne fedakarlıklarda bulunduğunu. Tskda da el üstünde tutuldunuz bu yüzden de şımarmışsınız. Efendi gibi varsa tecrübelerinizi sizden sonrakilere aktarın, yeni yetişecek pilotların kalitesini yükseltmek için uğraşın. Hala crm den bihabersiniz efendiler. SiE saygı duyulmasını bilginizle saglayın, burnunuzun havada oluşuyla değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Kötüden ornek olmaz ,bu yanlis Türkiye'den baska biryerde yok artık buradada olmayacak, 200 saatle kokpite oturmak olmayacak ,ister beğenin ister beğenmeyin göreceksiniz.Nasil ucus saati yapacaksınız bu sizin sorununuz ,öğretmenlik yapın ,Afrika'da ucun ,parasız ucun,üstüne para verip ucun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Dunyada sadece turkiye'de yok. Dunyadan bir habersin. Nokta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
200 saatte pilot olan nasıl oldu bu zamana kadar? Veya 200 saatin üstüne nasıl ekleme yapacak havayoluna girmediğin sürece? Havacılıkla pilotlukla ilgisi olmayan yazmasın sanal pilotlar dahil

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000