26 Şubat 2009, Perşembe 10:59:54

PİLOTLARIN ÖLÜM NEDENİ AÇIKLANDI

Türk Hava Yolları'nın dün Amsterdam'da kırıma uğrayan "Tekirdağ" adlı uçağının kokpit ekibinin ölüm nedeni belli oldu.
  • daha önce ucmus oldugum bu kaptanlarımın ailelerine ve yakınlarına bas sağlığı diliyorum.mekanları cennet olsun.gercekten çok uzuldum.
  • arkadasım slide kapılarda vardır ve kabin ekibine birsey olması durumunda yolcu tarafından acılır.önde oturan 2 arkadasımız ciddi bir biçimde yaralanmıslarlar.arka taraftan steward arkadasımız vefat etti malum ki arka tarafı ters dönmus eminim ki sende o durumda olsan fare deliğinden bile dısarı çıkmaya calısırdın kırım olmasaydı kapı acıldığı an slide patlardı yolcuda kendini kapıdan tahliye ederdi.
  • başta kaptanlarımız olmak üzere vefat edenlere allahtan rahmet, yaralı olarak kurtulanlara acil şifalar diliyorum.ne yazık kı klişeleşmiş bir kaç sözcukten başka elimizden bir sey gelmiyor ruhları şad olsun.ayrıca henüz bir sey belli olmadan ucus ekıbını suclayanları kınıyorum ayıptır yapılan,su da bılınsın kı dunyanın en ıyı pilotlarının yetiştiği bir kurumdan gelme bu 3 kaptan ve bırısı dunyanın en ıyısı
  • kokpitlerin içindeki cihazların da; deprem riskini azaltmak için sağlamlaştırılan eşyalar gibi ;yapımcı firma tarafından gözden geçirilmesi gerektiği ortaya çıkmıştır. kahramanlarımızı ve kayıpları saygıyla anıyoruz.

Türk Hava Yolları'na ait Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, içerisinde bulunan 125 yolcu ve 7 mürettebatıyla birlikte Hollanda'nın Schiphol Havalimanı'na inişe geçtiği sırada henüz belirlenemeyen bir nedenle kırıma uğradı.

Kırıma uğrayan TK1951 sefer sayılı uçakta, 3'ü pilot olmak üzere 9 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı. AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; pilotların uçaktan çıkarılmasıyla birlikte ölüm nedenleri de ortaya çıktı.

Hollandalı yetkililer tarafından yapılan açıklamada, çarpmanın şiddetiyle uçağın kokpitinde bulunan pilotların oturduğu koltukların arka kısmındaki kabinin pilotları sıkıştırdığı ve sıkışma sonucu ezilere can verdikleri belirtildi.

Ayrıca Hollanda Devlet Araştırma ve Güvenlik Komisyonu (OVV) Başkanı Pieter van Vollenhoven, bu şiddetle meydana gelen bir çarpışmada sıkışan kokpit ekibinin bulunduğu alanın dar olması nedeniyle kurtulma şansının çok düşük olduğunu ifade etti.

Pilotların kokpitten çıkartılmasına rağmen henüz kimlik tespiti yapılmadığı da ifade edildi.

TC-JGE (Cockpit)

TC-JGE (Cockpit)

TC-JGE (Cockpit)

©AirportHaber.com

PİLOTLARIN ÖLÜM NEDENİ AÇIKLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Misafir ~ 9 yıl önce
daha önce ucmus oldugum bu kaptanlarımın ailelerine ve yakınlarına bas sağlığı diliyorum.mekanları cennet olsun.gercekten çok uzuldum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
arkadasım slide kapılarda vardır ve kabin ekibine birsey olması durumunda yolcu tarafından acılır.önde oturan 2 arkadasımız ciddi bir biçimde yaralanmıslarlar.arka taraftan steward arkadasımız vefat etti malum ki arka tarafı ters dönmus eminim ki sende o durumda olsan fare deliğinden bile dısarı çıkmaya calısırdın kırım olmasaydı kapı acıldığı an slide patlardı yolcuda kendini kapıdan tahliye ederdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
başta kaptanlarımız olmak üzere vefat edenlere allahtan rahmet, yaralı olarak kurtulanlara acil şifalar diliyorum.ne yazık kı klişeleşmiş bir kaç sözcukten başka elimizden bir sey gelmiyor ruhları şad olsun.ayrıca henüz bir sey belli olmadan ucus ekıbını suclayanları kınıyorum ayıptır yapılan,su da bılınsın kı dunyanın en ıyı pilotlarının yetiştiği bir kurumdan gelme bu 3 kaptan ve bırısı dunyanın en ıyısı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
kokpitlerin içindeki cihazların da; deprem riskini azaltmak için sağlamlaştırılan eşyalar gibi ;yapımcı firma tarafından gözden geçirilmesi gerektiği ortaya çıkmıştır. kahramanlarımızı ve kayıpları saygıyla anıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000