23 Kasım 2009, Pazartesi 11:20:07

PİLOTLARIN DİKKATİ FACİAYI ÖNLEDİ!

Türk Hava Yolları’nın Diyarbakır’a gidecek olan uçağında motor arızası meydana geldı…
  • Yahu arkadaşlar, başka sitelerde başka olaylarla ilgili olarak insanlar birbirine geçmiş olsun diyor, Allah büyüğünden korusun diyor sizlerde burada neredeyse küfredeceksiniz! Yahu hiçmi utanmazsınız sıkılmazsınız? Bir gün Allah göstermesin sizinde başınıza gelse? Hiç mi düşünmezsiniz? Herkes pilotlara geydirmek için sıraya geçmiş. Özellikle de kendi meslektaşları! Yok paraları cebe indiriyorlar, yok işi o, tabiki farkedecek lavuk tarzından edepsizliğin tavan yaptığı muhabbetler!!! Herkes muhteşem pilot veye pilot düşmanı. Adam olmıyacakmısınız siz? Daha nekadar başkalarının başına gelenlerle geçinip gideceksiniz zavallılar?
  • Ne demek farketmese ne olur? Ne olacağı belli... Tayyare perdövites ya da diğer adıyla stall olacak ve külçe gibi inecek yere! Haa, havadayken böyle bir durum meydana gelmişse tabikide tek motor ile iniş gerçekleştirilebilir. Burada kalkış öncesi tek motorunda ciddi arıza yaşanan kalkış (!) yapacak bir tayyareden bahsediliyor. Kaptan da bunu farketmiş ve kalkıştan vazgeçmiş zaten. O motorla kalkta bir göreyim ben seni! Böyle kendi kendinize kaptan ünvanı verip öğrendiğiniz bir kaç kelime havacılık terminolojisiyle fasaryadan ahkam keserek insanları yanıltmayın burada. Nerde kaptansın sen, ne kaptanısın?
  • Sen farketsen kalkar mıydın?
  • Bir arkadaş teknik aş de deniz bitti demiş. Doğru bitirdiler. Ayrılanlar birşey bırakmadı demek çok basit bir savunma tarzı. En azından THY da çalışan birine yakışmaz diye düşünüyorum. Gelenler birşey bilmiyor desek daha iyi olmaz mı ?

Türk Hava Yolları’nın bu sabah Diyarbakır seferini yapacak olan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı pist başına geldi, ancak motordan gelen ses ve çıkan hafif alev nedeniyle kalkışını gerçekleştiremedi.

Pilotun dikkati sayesinde belki de bir faciadan dönüldü.

Uçak, THY Teknik hangarına çekilerek bakıma alındı.

PİLOTLARIN DİKKATİ FACİAYI ÖNLEDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Misafir ~ 8 yıl önce
Yahu arkadaşlar, başka sitelerde başka olaylarla ilgili olarak insanlar birbirine geçmiş olsun diyor, Allah büyüğünden korusun diyor sizlerde burada neredeyse küfredeceksiniz! Yahu hiçmi utanmazsınız sıkılmazsınız? Bir gün Allah göstermesin sizinde başınıza gelse? Hiç mi düşünmezsiniz? Herkes pilotlara geydirmek için sıraya geçmiş. Özellikle de kendi meslektaşları! Yok paraları cebe indiriyorlar, yok işi o, tabiki farkedecek lavuk tarzından edepsizliğin tavan yaptığı muhabbetler!!! Herkes muhteşem pilot veye pilot düşmanı. Adam olmıyacakmısınız siz? Daha nekadar başkalarının başına gelenlerle geçinip gideceksiniz zavallılar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ne demek farketmese ne olur? Ne olacağı belli... Tayyare perdövites ya da diğer adıyla stall olacak ve külçe gibi inecek yere! Haa, havadayken böyle bir durum meydana gelmişse tabikide tek motor ile iniş gerçekleştirilebilir. Burada kalkış öncesi tek motorunda ciddi arıza yaşanan kalkış (!) yapacak bir tayyareden bahsediliyor. Kaptan da bunu farketmiş ve kalkıştan vazgeçmiş zaten. O motorla kalkta bir göreyim ben seni! Böyle kendi kendinize kaptan ünvanı verip öğrendiğiniz bir kaç kelime havacılık terminolojisiyle fasaryadan ahkam keserek insanları yanıltmayın burada. Nerde kaptansın sen, ne kaptanısın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sen farketsen kalkar mıydın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bir arkadaş teknik aş de deniz bitti demiş. Doğru bitirdiler. Ayrılanlar birşey bırakmadı demek çok basit bir savunma tarzı. En azından THY da çalışan birine yakışmaz diye düşünüyorum. Gelenler birşey bilmiyor desek daha iyi olmaz mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000