02 Kasım 2010, Salı 10:31:47

PİLOTLARDA SUÇ VE HATA

AirportHaber Haber Koordinatörü Murat Herdem, bu haftaki köşe yazısında Türk Hava Yolları'nda son günlerde yaşanan olaylar sonrası gündeme oturan pilotları köşesine taşıdı. Peki, Herdem neler dedi? İşte o yazı...
  • İşler kesat kışa girdik ,ee ? pilot çıkaralım sonra yeni pilot alırız eğitime az paraya uçururuz . ee? olmadı yabancı alırız ??
  • Arkadaslar Istanbul´un ne hale geldigi ortada. Böyle ortamda ucus ekiplerinin dinlenip huzur icinde hava limanina intikal edip ucusa katilmasi olduka zor. Aslinda ekiplerin nedenli bir stres altinda bulundugunu gözardi etmemek gerek. Olaya birde bu acidan yaklasalim lütfen !!!
  • günümüzde pilotlar eskiye oranla daha çok yoruluyor ve daha zor şartlarda çalışıyorlar!onlarla uğraşmak yerine onların limitlerini düzenlemeye yardımcı olacak yazılar yazsanız havacılığa daha çok katkınız olur.
  • Murat Herdem Pİlotlarla uğraşmaya devam ediyor. Derdi nedir yakında anlarız...

Türk Hava Yolları’nın son dönemdeki durumunu, iki farklı yüzünde iki farklı figür olan madalyona benzetebiliriz. Madalyonun bir yüzünde  hızla büyüyen ve bu büyümeyi  parlak bir başarı figürü olarak gösteren bir THY; diğer yüzünde, o başarıya ayak uyduramayan bir sistem başarısızlığı ve bu büyümeyi taşıyamayan alt yapı yetersizliği olan bir THY...

Genel olarak baktığınızda, özellikle son dönemde, Türk Hava Yolları’nın  şaşalı organizasyonlarla gövde gösterisi yapan, en küçük bir fırsatı bile boşa harcamayıp şova dönüştüren bir şirket görünümüne büründüğünü görebilirsiniz. Kalabalık heyetlerle Airbus’a, Boeing’e çıkarma yapılması, görkemli kutlamalar, törenler, ses getiren sponsorluklar...

Madalyonun, başarı figürü olan yüzünde her şey yolunda görünüyor. Her Türk vatandaşı gibi bu başarı tablosu karşısında bizler de gururlanıyoruz. Ancak ya madalyonun diğer yüzü...

AirportHaber Haber Koordinatörü Murat Herdem'in kaleme aldığı yazının tamamı için TIKLAYIN

PİLOTLARDA SUÇ VE HATA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 7 yıl önce
İşler kesat kışa girdik ,ee ? pilot çıkaralım sonra yeni pilot alırız eğitime az paraya uçururuz . ee? olmadı yabancı alırız ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaslar Istanbul´un ne hale geldigi ortada. Böyle ortamda ucus ekiplerinin dinlenip huzur icinde hava limanina intikal edip ucusa katilmasi olduka zor. Aslinda ekiplerin nedenli bir stres altinda bulundugunu gözardi etmemek gerek. Olaya birde bu acidan yaklasalim lütfen !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
günümüzde pilotlar eskiye oranla daha çok yoruluyor ve daha zor şartlarda çalışıyorlar!onlarla uğraşmak yerine onların limitlerini düzenlemeye yardımcı olacak yazılar yazsanız havacılığa daha çok katkınız olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Murat Herdem Pİlotlarla uğraşmaya devam ediyor. Derdi nedir yakında anlarız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000