16 Temmuz 2008, Çarşamba 16:41:32

Pilotlar Bahadır Altan için TOPLANIYOR

THY pilotu Bahadır Altan’ın işine son verilmesinin ardından pilotluk otoritesinin sarsıldığını düşünen çok sayıda pilot TALPA’yı telefon yağmuruna tuttu. TALPA, bugün yönetim kuruluyla bir toplantı yaparak durum değerlendirmesi yapacak.
  • Bu arkadaslar ya kiskanç ya da havaciliktan bir sey anlamiyorlar...Ya da THY nin sahibi falanlar herhalde!!Yazdiklari yorumun zihniyetine bakin: astigim astik, kestigim kestik. Tum personel benim kulum kolem.Vay sen nasil olursun "hökömet böyüklerine" saygisizlik yaparsin. De mi?
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • bu adam kaptanlık gibi saygın bir mesleği ne hale getirmiş .tam tersi pilotların onun arkasında olması yerine mesleklerinin arkalarında olması gerekmez mi?
  • infocu ve kardelen gercek kimliginizi gizleyerek sallayin bakalim.yazmak istediklerimi buraya yazmayi siteye olan saygimdan dolayi yazmiyorum.ama eminimki siz bu fikirlerinizle yazacaklarimida tahmin edersinis.saygilarimla. ama size degil..site deki kendini bilen gercekten havaciligin gelisimi havacilik meslegini icra eden sayginlara..masa ve dalkavuklar yorum yazmasin lutfen

Hava İş Sendikası yöneticisi THY pilotu Bahadır Altan’ın görevden alınmasına tepkiler çığ gibi büyüyor. Havacılık çevresinde pilotların Altan’a destek vermek amacıyla gerekirse eylem yapacakları söylentilerinin ayyuka çıkması THY cephesinde tedirginliğe neden oldu.

Türk Hava Yolları olaylar karşısında suskunluğunu korumayı tercih ederken, Türkiye Havayolları Pilotları Derneği TALPA yönetimi bu akşam olağanüstü toplanma kararı aldı.

Saat 18:30’da TALPA yönetim kurulu bir araya gelerek bir durum değerlendirmesi yapacak. Toplantı sonrası Bahadır Altan’ın da derneğe çağrılması ve görüşlerine başvurulması düşünülüyor.

TALPA Başkanı Ali Ziya Yılmaz, daha önce bu tarz bir olayla karşılaşılmadığını belirterek, pilot otoritesinin hiçe sayıldığı olay sonrası çok sayıda şikayet telefonu aldıklarını, bazı pilotların da derneğe gelerek şikayetlerini dile getirdiklerini ifade etti.

Özellikle THY’deki pilotların tepki gösterdiğini ifade eden Yılmaz, “Pilotlar ‘üzerimizde baskı oluşturulmaya çalışılıyor. Buna izin veremeyiz’ diye bize şikayette bulunuyorlar” dedi.

Pilotluk mesleğinin, uçuş emniyeti ve kaptanlık otoritesinin sarsıldığı anda devreye gireceklerinin altını çizen Yılmaz, “ Olay eğer bu boyutlara gelmişse tabiî ki destek veririz. Bu sadece Bahadır Kaptan için değil, herhangi biri için de olabilir. Böyle bir duruma asla taviz vermeyiz. Olası bir eylemin içinde olamasak bile kesinlikle arkasında oluruz” diye konuştu 

Ali Ziya Yılmaz, yapılan değerlendirmelerin ardından bir basın toplantısı düzenleyerek kamuoyunun aydınlatılacağını sözlerine ekledi.

AirportHaber.com

Pilotlar Bahadır Altan için TOPLANIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Air ~ 10 yıl önce
Bu arkadaslar ya kiskanç ya da havaciliktan bir sey anlamiyorlar...Ya da THY nin sahibi falanlar herhalde!!Yazdiklari yorumun zihniyetine bakin: astigim astik, kestigim kestik. Tum personel benim kulum kolem.Vay sen nasil olursun "hökömet böyüklerine" saygisizlik yaparsin. De mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bir dost ~ 10 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ŞOVALYE ~ 10 yıl önce
bu adam kaptanlık gibi saygın bir mesleği ne hale getirmiş .tam tersi pilotların onun arkasında olması yerine mesleklerinin arkalarında olması gerekmez mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATATURK2008 ~ 10 yıl önce
infocu ve kardelen gercek kimliginizi gizleyerek sallayin bakalim.yazmak istediklerimi buraya yazmayi siteye olan saygimdan dolayi yazmiyorum.ama eminimki siz bu fikirlerinizle yazacaklarimida tahmin edersinis.saygilarimla. ama size degil..site deki kendini bilen gercekten havaciligin gelisimi havacilik meslegini icra eden sayginlara..masa ve dalkavuklar yorum yazmasin lutfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000