09 Ocak 2011, Pazar 08:34:19

PİLOT NEDEN HIJACK KODU GEÇMEDİ?

DHMİ yetkilileri kaçırılmak istenen THY uçağının kaptan pilotu hakkında "Hijack Kodu" geçmediği için rapor tuttu.
  • Hijack Kodu RVSM'e göre değişir; 7710 tek sayılarda, 7720 çift sayılarda :):):) seni gidi üçgen loca delisi Volvo'cu :)
  • Evet, trasnopnder kodlarını yalnızca askeri pilotlar biliyor değilmi? Bunlar gizli mason locası toplantıları gibi ortamlarda sizlere öğretilir, bu da sizi bizim gibi diğer ölümlülerden üstün kılar. Volvo
  • ya allah iyiliginizi versin komik bir site burasi ya bedava komedi arkadasim kodunu yazma su transponderin herkes ogreniyor :)))))
  • :) çok güldüm. Hala gülüyorum, ne çok seviyorsunuz bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı :) O kod her yerde aynıdır efendim, aç oku :) Pek sanmıyorum ama ingilzcen varsa google'da Transponder aviation yazıp wikipedia'dan gerekli bilgiyi edinebilirsin :)
Kaçırılmak istenen Oslo-İstanbul seferini yapan uçağın pilotu hakkında rapor tutuldu.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi yetkilileri kaptan pilotun "Hıjack kodu" geçmediği gibi kulenin tüm ısrarlarına rağmen öncelikli iniş izninin gereğini de açıklamadığını ve bunun büyük bir hata olduğunu belirttiler.

5 Ocak'ta Türk Hava Yolları'na ait 60 yolcuyu taşıyan Midyat isimli uçak Bulgaristan hava sahasındayken yolculardan Cuma Yaşar (40) 'Üzerimde bomba var. Uçak Oslo'ya dönecek' diye bağırmış ve yolcuları tehdit etmişti. Kaptan pilot yol kontrol birimi ile temasa geçerek, 'Önemli bir durum var. Bana öncelik verin' dedi. DHMİ ancak THY dispatch biriminin durumu bildirmesiyle uçağın inişine çok kısa zaman kala durumdan haberdar edildi.

PİLOTLAR: TEHLİKE YOKMUŞ
THY pilotları, kaptan pilotun, uçak içinde çok ciddi bir tehlike olmadığı ve korsanın zaten etkisiz hale getirildiği için kaçırılma kodu geçmemiş olabileceğini belirttiler.

İHBAR YAĞIYOR
THY'nin Lefkoşa-İstanbul seferini yapan uçağında 'Bomba var' notunun bulunmasından sonra Oslo-İstanbul seferini yapan uçak da kaçırılmak istenmişti. Önceki günse Swiss İnternational'ın Zürih uçağına bomba ihbarı yapılmıştı.

Bakan: Normal olaylar
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, önceki gün uçak kaçırma girişimi ile ilgili 'Bunlar normal hava olayları, dünyanın her tarafında oluyor' Vatandaş, sadece seyahat etmeyecek. Etrafında olup bitene de kulak verecek. Bir tehlike varsa onu da yetkililere bildirecek. El birliğiyle bu işlerin üstesinden geleceğiz' diye konuştu.

(Akşam)
PİLOT NEDEN HIJACK KODU GEÇMEDİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 7 yıl önce
Hijack Kodu RVSM'e göre değişir; 7710 tek sayılarda, 7720 çift sayılarda :):):) seni gidi üçgen loca delisi Volvo'cu :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Evet, trasnopnder kodlarını yalnızca askeri pilotlar biliyor değilmi? Bunlar gizli mason locası toplantıları gibi ortamlarda sizlere öğretilir, bu da sizi bizim gibi diğer ölümlülerden üstün kılar. Volvo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ya allah iyiliginizi versin komik bir site burasi ya bedava komedi arkadasim kodunu yazma su transponderin herkes ogreniyor :)))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
:) çok güldüm. Hala gülüyorum, ne çok seviyorsunuz bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı :) O kod her yerde aynıdır efendim, aç oku :) Pek sanmıyorum ama ingilzcen varsa google'da Transponder aviation yazıp wikipedia'dan gerekli bilgiyi edinebilirsin :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000