04 Haziran 2012, Pazartesi 11:35:30

PES DEDİRTEN SKANDAL!

Türk Hava Yolları kadrosunda görünen 8 kişinin havacılık sektörünün otoritesi durumundaki Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde kritik görevlerde bulunduğu ortaya çıktı. İşte SHGM’deki çarpık yapılaşmanın ayrıntıları...
  • Bunları THY de çalışan Shgm Bilal Eksi ye sormak lazım kendi çalıştığı dönemlerde uçaklara uygulanmayanlari nasıl uygulanmış olara gösterildiğini kendisi biliyor. O donem Shgm yaklaşık 500000 tl THY ceza kesmişti.
  • BU NEREYE KADAR DEVAM EDECEK ARKADASLAR? HER GÜN YENİ BİR REZALET, SKANDAL...YETER ARTIK BİTSİN BUNLAR..
  • İsmi geçenlerin hepsinin bayan olmasını irdeleyenler gerçekten ne kadar ahlaksız olduğunuz, aklınızın "varsa tabii" nelere çalıştığı açıkca görülüyor. Bu kişiler THY yönetimi tarafından atanmış çalışanlar. Ekmek paralarını kazanan insanlara başta site yönetimi ve gereksizce yorumda bulunanlar özür dilemeli. Ayrıca bu kişilerin isimlerinin açıkca yazılması hukuki olarak site yönetimini zora sokacaktır.
  • Orhan Birdal THY YK üyesi ve havacılığın devlet tarafındaki işleticisi DHMİ nin genel md.ü, Bilal Ekşi eski THY çalışanı ve Sivil Havacılığı düzenleyen kişi, Hamdi Topçu ve Temel Kotil Başbakanın yakın hemşerileri ve farklı bağlantıları var. Kazım Çalışkan ve Coşkun Kılıç Maliye Bakanlığı eski bürokratları, Temel Kotil Binali Yıldırımın eski mesai arkadaşı. Yani nereden bakarsanız bakın bu tür eski ve yeni yakınlıklar var. Bunlar eğer profesyonelce sadece işlerinin gereğini yapabiliyorlarsa mesele yok. İşleriyle dostluğu birbirine karıştırdığını iddia eden varsa o zaman bakılır. Yoksa etik olmamanın dışında sıkıntı yok.

Türk sivil havacılığının otoritesi durumundaki Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün kritik kadrolarında Türk Hava Yolları çalışanlarının görev yaptığı ortaya çıktı. Konumu gereği her havayolu şirketine eşit mesafede durması gereken SHGM’de, tam 8 THY kadrosundan çalışan önemli görevleri SHGM adına yerine getiriyor, maaşlarını özel şirket statüsündeki THY'den alıyor.

Toplam 130 çalışanı bulunan SHGM’de, Airporthaber’in tespit ettiği 8 çalışan görev yapıyor. Bu çalışanların bulundukları mevkiler ise havacılık sektörü açısından oldukça kritik olarak nitelendiriliyor.

Çalışma etiğinin dışında haksız rekabet sayılabilecek bu uygulama ile THY kadrosunda bulunan çalışanlar SHGM adına resmi evraklara paraf atıyor, gizliliği gereken konularda diğer havayollarının mahremiyeti açıkça ihlal ediliyor.
 

Airporthaber olarak soruyoruz...

1- SHGM, havacılık sektörünün otoritesi durumundayken bir havayolu şirketinin çalışanlarının bu kurumda görev  alması hangi mantıkla açıklanabilir?

2- Bu çalışanlar ne zamandır SHGM’de görev yapıyor, bugüne kadar kararlarında THY’yi kolladılar mı?

3- THY kadrosundaki çalışanların SHGM’de görev yapması haksız rekabeti de beraberinde getirmez mi?

4- Kritik noktalardaki THY çalışanlarının, rekabet halindeki diğer havayolu şirketlerinin özel bilgilerini görmesi sakıncalı değil midir?

5- Eğer bu çalışanlar kadro yetersizliğinden geçici olarak kuruma alındılarsa, yeni personel yetiştirilmek için çalışmalar yapılıyor mu?

İşte SHGM’nin mahreminde görev yapan THY’li çalışanlar:

Suzan Özgen ( Genel müdürün makam Kalemi)
Elif Ejderoğlu (SHGM adına anlaşmalara katılıyor)
Ebru Baydar ( Permilere bakıyor)
Seher Ergül (Teknik lisanslara bakıyor)
Gökçe Yalçınkaya ( Teknik lisanslara bakıyor)
Aylin Bilgili (Pilot lisanslarına bakıyor)
Sevgi Sürmeli ( Pilotların sağlık sertifikalarına bakıyor)
Sebahat Seçinalp ( Uçuş mürettebatı lisanslarına bakıyor)

©AirportHaber Özel

PES DEDİRTEN SKANDAL!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Eksi ~ 6 yıl önce
Bunları THY de çalışan Shgm Bilal Eksi ye sormak lazım kendi çalıştığı dönemlerde uçaklara uygulanmayanlari nasıl uygulanmış olara gösterildiğini kendisi biliyor. O donem Shgm yaklaşık 500000 tl THY ceza kesmişti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BLACK OWL ~ 6 yıl önce
BU NEREYE KADAR DEVAM EDECEK ARKADASLAR? HER GÜN YENİ BİR REZALET, SKANDAL...YETER ARTIK BİTSİN BUNLAR..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
İsmi geçenlerin hepsinin bayan olmasını irdeleyenler gerçekten ne kadar ahlaksız olduğunuz, aklınızın "varsa tabii" nelere çalıştığı açıkca görülüyor. Bu kişiler THY yönetimi tarafından atanmış çalışanlar. Ekmek paralarını kazanan insanlara başta site yönetimi ve gereksizce yorumda bulunanlar özür dilemeli. Ayrıca bu kişilerin isimlerinin açıkca yazılması hukuki olarak site yönetimini zora sokacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Normal mi Anormal mi? ~ 6 yıl önce
Orhan Birdal THY YK üyesi ve havacılığın devlet tarafındaki işleticisi DHMİ nin genel md.ü, Bilal Ekşi eski THY çalışanı ve Sivil Havacılığı düzenleyen kişi, Hamdi Topçu ve Temel Kotil Başbakanın yakın hemşerileri ve farklı bağlantıları var. Kazım Çalışkan ve Coşkun Kılıç Maliye Bakanlığı eski bürokratları, Temel Kotil Binali Yıldırımın eski mesai arkadaşı. Yani nereden bakarsanız bakın bu tür eski ve yeni yakınlıklar var. Bunlar eğer profesyonelce sadece işlerinin gereğini yapabiliyorlarsa mesele yok. İşleriyle dostluğu birbirine karıştırdığını iddia eden varsa o zaman bakılır. Yoksa etik olmamanın dışında sıkıntı yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000