03 Şubat 2010, Çarşamba 17:45:55

"PEGASUS'U BURADA ARZULUYORUZ"

Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Nejat Akçal, Pegasus havayolu şirketi gibi büyük yatırımı, Kırgızistan;a çekmeyi amaçladıklarını belirtti...
  • vallahi artık gına geldi hergün bu sayfada bir tksever mutlaka çamur at izi kalsın politikası uyguluyor.her iki firmada birbiriyle kıyaslanmayacak kadar farklı. rötar konusuna gelince; hangi firmayla olursa olsun uçakla seyahat ediyorsan artık bu rötarlara şaşırmamak lazım.çok doğal bu hava şartlarında gecikme 2 saatte olur 15 saatte.önemli olan uçuş güvenliğidir.yok tk şöyle yok pegasus şöyle.her ikiside tc bayraklı.iyisiyle kötüsüyle her ikiside türk havacılığının başını çeken en önemli hava yollarıdır.bizlere hizmet veriyor.kötülemeyin artık yeter.
  • pegasus kyrgyzda is yapamaz zaten imkansiz birincisi TK her gun ucuyor ikincisi oralarda isler alisabanci mantigi ile yurumez.. ticari kadronun yeniden duzenlemesi lazim, eski kafalar ve zihni sinirlerle yurumez,, pegasusun sabiha disinda yeni yatirimlar yapmasi lazim.. yoksa TK pegasusu yer..
  • kalite rötarla anlaşılıyor olsaydı newyork ta thy yolcuları 21 saat beklettikten sonra batması gere kiyordu(hemde işletme hatasıymış)senin gibi cahiller öğrensin diye söylüyorum rötar havacılıkta en doğal şeydir,özelliklede bu mevsimde kuzey avrupada.kusura bakmayın pegasus rötar olmasın diye uçuş güvenliğini riske atmaz ,sizi hangi havayolu buna alıştırdıysa söyleyinde o şirketten uzak duralım...
  • benim arkadas danimarkadan pegasusla geldi, elmez olaydim dedi :) ucak 16 saat rotar yapmis, kalite bu olsa gerek :))

Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) Uluslararası İlişkiler Klübü tarafından düzenlenen “Kırgızistan Türkiye ilişkileri” adlı panelde konuşan Büyükelçi Nejat Akçal, Pegasus şirketinin Kırgızistan;da faaliyete başlamasını arzuladıklarını söyledi.

Akçal, iki ülke arasındaki ticari ve ekonomi ilişkileri kapsamında yapılan yatırımlara değindiği konuşmasında, Pegasus gibi büyük yatırımları Kırgızistan;a yatırım yapmaya teşvik edilmesine büyük önem verdiklerini belirtti.

Pegasus havayolu şirketinin sahibi Ali Sabancı ile bir çok kez görüştüğünü dile getiren Akçal, iki ülke ticari ilişkilerine hareket getirilmesi için Pegasus'a yatırım yapma çağrısında bulunduğunu kaydetti.

Akçal ayrıca, Kırgızistan'da rakipsiz Türk hava yolları şirketinin rekabet gücünün gerçekten ortaya çıkması için Pegasus;un yatırım yapması gerektiğini vurguladı.

Akçal, uçak biletlerin pahalılığından yakınan Türk öğrencilerinin tatillerde Türkiye;ye gidemedikleri anımsattı.

Pegasus havayolu şirketinin Kırgızistan;a gelmesi en çok Manas üniversitesinde okuyan Türk öğrenciler için yararlı olacağını söyleyen Akçal, bu konuda yapılan çalışmaların olumlu bir seyir izlediğini ve büyükelçilik olarak Pegasus;un gelmesi için elimizden geleni yapacaklarının altını çizdi.

Akçal, görüşmelerin iki veya üç ay içinde olumlu sonuç vereceğinden umutlu olduğunu ifade etti. Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve Kırgızistan Devlet Havayolu Şirketi Müdürü Egemberdi Mirzabekov tarafından geçen Temmuz ayında, iki havayolu şirketi arasında bir ortak havayolu şirketin kurulmasına ilişkin anlaşma imzalanmıştı.

Bir süre sonra yüzde 49;u Pegasus havayolu şirketine ait olmak üzere, Kırgızistan'ın devlet havayolu şirketi ile Kyrgyz Pegasus Airlines (KRA) A.Ş kurulmuş ve KRA Genel Müdürlüğü;ne Türk tarafından Alptegin İlgar getirilmişti.

Anlaşma çerçevesinde Pegasus'un, Kırgızistan'da iç hatlarda kullanılmak üzere devlet havayolu şirketine 2 adet uçağını tahsis edeceği ve toplam 5 uçakla 1 Kasım 2009 yılı itibariyle çalışmalarına başlayacağı hedeflenmişti. Ancak, imzalanan ortak anlaşmaya göre, üç ay önce uçmaya başlaması beklenen, Kyrgyz Pegasus Airlines henüz Bişkek;te ofis açmadı.

Hürriyet

"PEGASUS'U BURADA ARZULUYORUZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 8 yıl önce
vallahi artık gına geldi hergün bu sayfada bir tksever mutlaka çamur at izi kalsın politikası uyguluyor.her iki firmada birbiriyle kıyaslanmayacak kadar farklı. rötar konusuna gelince; hangi firmayla olursa olsun uçakla seyahat ediyorsan artık bu rötarlara şaşırmamak lazım.çok doğal bu hava şartlarında gecikme 2 saatte olur 15 saatte.önemli olan uçuş güvenliğidir.yok tk şöyle yok pegasus şöyle.her ikiside tc bayraklı.iyisiyle kötüsüyle her ikiside türk havacılığının başını çeken en önemli hava yollarıdır.bizlere hizmet veriyor.kötülemeyin artık yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
pegasus kyrgyzda is yapamaz zaten imkansiz birincisi TK her gun ucuyor ikincisi oralarda isler alisabanci mantigi ile yurumez.. ticari kadronun yeniden duzenlemesi lazim, eski kafalar ve zihni sinirlerle yurumez,, pegasusun sabiha disinda yeni yatirimlar yapmasi lazim.. yoksa TK pegasusu yer..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
kalite rötarla anlaşılıyor olsaydı newyork ta thy yolcuları 21 saat beklettikten sonra batması gere kiyordu(hemde işletme hatasıymış)senin gibi cahiller öğrensin diye söylüyorum rötar havacılıkta en doğal şeydir,özelliklede bu mevsimde kuzey avrupada.kusura bakmayın pegasus rötar olmasın diye uçuş güvenliğini riske atmaz ,sizi hangi havayolu buna alıştırdıysa söyleyinde o şirketten uzak duralım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
benim arkadas danimarkadan pegasusla geldi, elmez olaydim dedi :) ucak 16 saat rotar yapmis, kalite bu olsa gerek :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000