27 Nisan 2012, Cuma 14:12:10

PEGASUS'DAN "RÖTAR" ÇALIMI!

Pegasus Havayolları sosyal medyada ‘rötar’ atağına geçti...
  • Ya kim demiş pegasus zamanında kalkar diye? Daha hiç ama hiç zamanında kalkan rötar olmayan pegasus uçuşu ne gördüm ne duydum.
  • 5 yildir kibrisa gdip geliyorum ve nezaman pegusustan bilet almak zorunda kalsam hersefrnde 2 saat rotarli kalkiyor ucak.insanlar bilet saatlerini ayarlarken ucaktan inis ve eve donus saatine kadar hesaplamak zorunda. Havaalani kimsenin evine yakin olmuyor malesef.ucak rotar yapinca varis saati gecikince. Nerden bulucaz eve gtme imkanini. Herkesn cebnde rahatlikla taksye vericek para olmak zorunda diye dusunuyorlar heralde. Ucuza sattigi bileti yolcunun burnundan fitil fitil getiren firmadir pegasus...
  • Kusura bakmayın ama son iki aydır pegasus 5 adet misafirmi oldu ve bende 1 ucus yaptım rotarsızını görmedik. En son pgs den rotarsız uçan yolcu kim varsa o yazsın bence.
  • 23.01.2014 perşembe saat 22.00 bodrum ankara 2467 sefer sayılı uçuş. 24.01.2014 saat 01.40 bodrumda ankara uçağını bekliyoruz......

Türkiye’yi low-cost (ucuz taşımacılık) ile tanıştıran ve ikramı uçak içinde para ile yolcuya sunan Pegasus, son dönemde yaşadığı büyümeyi rötar çalımıyla süsledi.

Sabiha Gökçen merkezli olarak operasyonlarını yürüten Ali Sabancı önderliğindeki Pegasus, Atatürk Havalimanı’nda yaşanan rötarları ve bu rötarlardan en çok zarar eden Türk Hava Yolları’na atıfta bulundu. Sosyal medyadaki takipçilerine paylaştığı fotoğraflarla rötar sorunu olmadan uçuş yaptığını istatistik resimleriyle açıklayan Pegasus’un sloganı ise hayli ilginç, ‘Rötar mı? O ne?’

Filo sayısını sürekli geliştiren ve yolcu sayısında da periyodik olarak artış sağlayan ucuzcu Pegasus, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yaptığı zamanlı kalkışlarıyla övünüyor. Atatürk Havalimanı’nda özellikle son birkaç haftada yaşanan lodos ve yaz trafiği nedeniyle meydana gelen rötar ve iptallerden en çok zarar gören şirketlerin başında gelen THY’ye adeta atıfta bulunan Pegasus, paylaştığı fotoğraflarla da rötarsız kalkışlarını gözler önüne serdi.

Havacılık otoriteleri tarafından THY’nin en büyük rakibi olarak gösterilen Pegasus, yolcuların en çok şikâyet ettiği rötarlı uçuş konusunda bir adım öne çıkmış görünüyor.

Hatırlanacağı gibi Türk Hava Yolları geçtiğimiz günlerde bir karar alarak Sabiha Gökçen Havalimanı çıkışlı uçuşlara başlamış ve bu da İSG'de THY’nin Pegasus’a rakip olmak istemesi olarak algılanmıştı.

PEGASUS'DAN "RÖTAR" ÇALIMI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (47)

Adem ~ 2 yıl önce
Ya kim demiş pegasus zamanında kalkar diye? Daha hiç ama hiç zamanında kalkan rötar olmayan pegasus uçuşu ne gördüm ne duydum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beb ~ 3 yıl önce
5 yildir kibrisa gdip geliyorum ve nezaman pegusustan bilet almak zorunda kalsam hersefrnde 2 saat rotarli kalkiyor ucak.insanlar bilet saatlerini ayarlarken ucaktan inis ve eve donus saatine kadar hesaplamak zorunda. Havaalani kimsenin evine yakin olmuyor malesef.ucak rotar yapinca varis saati gecikince. Nerden bulucaz eve gtme imkanini. Herkesn cebnde rahatlikla taksye vericek para olmak zorunda diye dusunuyorlar heralde. Ucuza sattigi bileti yolcunun burnundan fitil fitil getiren firmadir pegasus...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emrah ~ 3 yıl önce
Kusura bakmayın ama son iki aydır pegasus 5 adet misafirmi oldu ve bende 1 ucus yaptım rotarsızını görmedik. En son pgs den rotarsız uçan yolcu kim varsa o yazsın bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gürhan ~ 4 yıl önce
23.01.2014 perşembe saat 22.00 bodrum ankara 2467 sefer sayılı uçuş. 24.01.2014 saat 01.40 bodrumda ankara uçağını bekliyoruz......

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000