24 Aralık 2008, Çarşamba 10:22:42

PEGASUS AÇIK ARA BİRİNCİ!

Tüketici şikâyetlerinin yer aldığı “sikayetvar.com” adresinden her gün yüzlerce sorun firmalara ulaşıyor. Siteye Pegasus Havayolları ile ilgili gelen şikâyet sayısının çokluğu ise dikkat çekiyor.
  • kendi aktarmalı uçuşundaki gecikme bilgisini vermeden yolcuların uçağı karçırmasını izleten havayolu. personel çok ukala. aç susuz yolculuk. bu nasıl bir mantık. hiç memnun kalmadım. birdahada binersem 2 olsun
  • kardeşim, 06/09/2011 tarihinde iptal ettiğim UAHG5N rez. nolu biletimin iadesi halen gerçekleşmedi ve ben sizi mahkemeye vereceğim. müşteri temsilcilerinizle hergün görüşüyorum ve hergün kart numaramı veriyorum. resmen dalga geçiyor ve paramızı işletiyorsunuz. bütün telefon görüşmelerimizi kaydettim ve mahkemede kullanacağım. müşterinizin parasını 2-3 ay repo yapmak neymiş göreceksiniz. benim paramı verin kardeşim. tüğm sosyal paylaşım sitelerinde beni dolaştırmayın. tüm forumlara bu çirkin davranışınızı yazmak zorunda bırakmayın beni ben paramı istiyorum kardeşim... 0535 312 45 45 soykan keskin... acil bekliyorum... gerçi 10 gün oldu ama mailime de aylar sonra dönersiniz artık... ayıp diyorum ve yazıklar olsun size..
  • Merhabalar, Tüm dünya insana bağlı işlemleri en aza indirgemek için ugraşırken, hatta hantal devlet yapımız bıle bır cok şeyı on-lıne olarak yapmaya başlamışken, ONUR AIR check-ını paralı Tamam dıyelım, bazı koltukları uc kuruş fazla kazanacam dıye igrenc Pegasusdan kopyaladınız. Sırf sizin bu uygulamanız yuzunden, bır suru ınsan Ataturk havalımanında kapılarında tıkış mıkış oluyor ve sizden dolayı ucagını kaçırıyorkacıryor.Zaten sabah ucuşları 06.10-07.15 arasındaarası
  • 20 kg bagaj, 6 mı 8 mi el bagajı hakkını el bagajı olmamasına rağmen 20 kg ı geçtiğinden kucağımızda valizden çıkardığımız 3 kazakla geldik... otobüs firmalarının bile ücretsiz verdiği 30 kuruşluk suyu 3 TL ye satan pegasus yetkilileri:: lütfen uçaktaki tuvaletleri ücretli yapın... unutmuşsunuz... oradan da para kazanırsınız...

“Sikayetvar.com” adresine son 2 yılda Pegasus Havayolları ile ilgili tam 421 şikâyet bildirilirken ikinci sırada 364 şikâyetle Türk Hava Yolları yer aldı.

Airport TV Ana Haber Bülteni'nde yayınlanan habere göre; Tüketicilerin şikâyetlerini dile getirdiği “sikayetvar.com” adlı internet platformunda Pegasus Havayolları ile ilgili şikâyetlerin sayısı dikkat çekiyor.

Şirket hakkında 2007 yılından bu yana siteye gelen şikâyet sayısı 421’i bulurken, Türkiye’nin en büyük filosuna sahip Türk Hava Yolları 364 şikâyet ile sitede 2’inci sırada bulunuyor.

Türk Hava Yolları’nın alt markası Anadolujet toplam 15 şikâyet alırken, Onur Air 127, Atlasjet 72 şikâyet aldı.

Tüketici memnuniyetsizliğinde Pegasus Havayolları 421 şikâyetle açık ara önde giderken, siteye firmayla ilgili her gün ilginç şikâyetler gelmeye devam ediyor.

Pegasus’la ilgili şikâyetler en çok rötarlar konusunda. Pegasus müşterileri, şirketin uçuşlarında aksamalar yaşandığını, uçuşların sık sık iptal de edildiğini belirterek, Pegasus’un konuyla ilgili kendilerine bilgi vermemesinden şikâyetçi oldu.

Firmanın seferleri kaldırmasıyla mağdur olan yolcular, Pegasus yetkililerinden yanıt alamayınca çareyi “sikayetvar.com” adresinde buldu.

Şikâyetler çeşitli… Bagajını kaybettiğini söyleyen de var, iade ettiği biletin parasını alamayan da…

Seyahat için Pegasus’u tercih eden ve memnun kalmayan bir başka müşteri ise, uçakta ücretli de olsa yiyecek bir şey bulamamaktan dert yanarken, başka bir Pegasus müşterisi uçakta bebeğinin altını değiştirecek bir alan bulunmamasından şikâyetçi olmuş.

“Sikayetvar.com”a yabancı havayolu şirketleri ile ilgili de şikayetler geliyor.

İtalyan milli havayolu şirketi Alitalia’nın 4 müşterisi de şikâyetlerini kaybedilen bavulla ilgili yapmış.

Alman havacılık devi Lufthansa ile ilgili ise, siteye yapılan 6 şikâyetin rötarlar ve bilet iadesi nedeniyle gerçekleştiği görülüyor.

PEGASUS AÇIK ARA BİRİNCİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 6 yıl önce
kendi aktarmalı uçuşundaki gecikme bilgisini vermeden yolcuların uçağı karçırmasını izleten havayolu. personel çok ukala. aç susuz yolculuk. bu nasıl bir mantık. hiç memnun kalmadım. birdahada binersem 2 olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
kardeşim, 06/09/2011 tarihinde iptal ettiğim UAHG5N rez. nolu biletimin iadesi halen gerçekleşmedi ve ben sizi mahkemeye vereceğim. müşteri temsilcilerinizle hergün görüşüyorum ve hergün kart numaramı veriyorum. resmen dalga geçiyor ve paramızı işletiyorsunuz. bütün telefon görüşmelerimizi kaydettim ve mahkemede kullanacağım. müşterinizin parasını 2-3 ay repo yapmak neymiş göreceksiniz. benim paramı verin kardeşim. tüğm sosyal paylaşım sitelerinde beni dolaştırmayın. tüm forumlara bu çirkin davranışınızı yazmak zorunda bırakmayın beni ben paramı istiyorum kardeşim... 0535 312 45 45 soykan keskin... acil bekliyorum... gerçi 10 gün oldu ama mailime de aylar sonra dönersiniz artık... ayıp diyorum ve yazıklar olsun size..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Merhabalar, Tüm dünya insana bağlı işlemleri en aza indirgemek için ugraşırken, hatta hantal devlet yapımız bıle bır cok şeyı on-lıne olarak yapmaya başlamışken, ONUR AIR check-ını paralı Tamam dıyelım, bazı koltukları uc kuruş fazla kazanacam dıye igrenc Pegasusdan kopyaladınız. Sırf sizin bu uygulamanız yuzunden, bır suru ınsan Ataturk havalımanında kapılarında tıkış mıkış oluyor ve sizden dolayı ucagını kaçırıyorkacıryor.Zaten sabah ucuşları 06.10-07.15 arasındaarası

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
20 kg bagaj, 6 mı 8 mi el bagajı hakkını el bagajı olmamasına rağmen 20 kg ı geçtiğinden kucağımızda valizden çıkardığımız 3 kazakla geldik... otobüs firmalarının bile ücretsiz verdiği 30 kuruşluk suyu 3 TL ye satan pegasus yetkilileri:: lütfen uçaktaki tuvaletleri ücretli yapın... unutmuşsunuz... oradan da para kazanırsınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000