06 Haziran 2012, Çarşamba 15:15:19

"PASİF KALDINIZ HAKLARI SAVUNMADINIZ"

Bugün Bakırköy Titanic Otel’de TALPA Başkanı Gürcan Mantı ile IFALPA Başkan Yardımcısı Francis Nardy’nin Danimarka’daki pilotların iddiasına yanıt olarak gerçekleştirdikleri basın toplantısına gelen davetsiz bir misafir, ortamın kısa süreli gerilmesine neden oldu...
  • Avukat hanım bari sen sessiz kal. Kaç kişi telefonla sizden akıl sormak istedi. Benim ilgi alanım değil dediniz. Kime Talpa olarak yardımda bulundunuz? Mantı kaptan, kaç kişiye ne desteği verdiniz? Salih kaptanın istediği kameralar karşısında destek mesajını neden veremediniz? İşten atılırım korkusundan ortalıkta görünmediniz.
  • Icinde hakaret olmayan elestirileri niye yayinlamazsiniz da sadece THY yonetimini pohpohlayan belirli kisilerin yorumlarini yayinlarsiniz MODERATOR sansuru ile hayret. Airport haberin tarafsiz degil fakat tarafli oldugunu soyleyebilirim.
  • INSAN SU ICTIGI KABI PISLETMEZ ELBET. AMA, SUYU VEREN EGER PIS KAPLA VERIYORSA VEYA LEYLEK ZIYAFETI TARZINDA VERIYORSA, SUYUN YARISINI DOKEREK EZIYET CEKTIRE CEKTIRE VERIYORSA; KABI ADAMIN ELINDEN ALIRSIN ELBETTE VE TEMIZLERSIN. ANCAK BUNU YAPMADAN ONCE DE SUYU O KAP ILE VE O SEKILDE VERENIN HADDINI BILDIRIRSIN. BUNUN ORNEGI SAVASLARDA ESIR KAMPLARINDA YASANIR ANCAK. BUNU YAPMAZSAN AHLAK, KARAKTER VE RACONDAN BAHSETMEYE HAKKIN YOKTUR! ONCE ONURLU OLACAKSIN, YOKSA VERILEN HER KAPTAN SUYU ICER VE MIDEYI BOZARSIN. KAPTAN GURCAN MANTI ARTIK THY GENEL MUDURLUGUNE ADAY OLMUSTUR.BASARILAR!
  • Salih Kaptan ODTÜ'den kalma alışkanlıkla, bir iş yapmış fakat yapayanlız kalmış,İşinden olmuş ortalıkta görünmeyen korkanlar ise masa başında Bravoo Yaşşaa naraları atıyor. sizin tek sermayeni maaşınız gidip bir kahvede oturup çay bile isteyemezsiniz. güle güle kahraman ve mert,işsiz salih kaptan. arkandan kıs kıs gülüyorlar onların işi gücü entrika dalevere dümendir bak sen araya gittin Havacılık Jargonu ile söylemek gerekirse "Kestaneyi çizdirdin. KESTANEYİ ÇİZDİRMEK Operasyon esnasında yerden açılan ateş sonucunda uçağın/helikopterin ya da personelin yaralanması.

AK Parti’li Milletvekili Metin Külünk’ün hazırladığı ve ‘havacılık kolundaki personelin grev yapmasının yasaklanması’ yasasını protesto eden ve ‘kendimi iyi hissetmiyorum’ adında bir eylem gerçekleştiren Hava-İş üyesi THY personeli, Türk Hava Yolları tarafından işten atılmıştı.

İşten atılanlar arasında yer alan THY Kaptanlarından Salih Bayrak, basın toplantısı esnasında hem Francis Nardy’e hem de Gürcan Mantı’ya konuyla ilgili serzenişte bulundu. Nardy’den grev yasağı ile ilgili fazla görüş alamayan Bayrak, TALPA’nın eylem sürecinde pasif kaldığını ve personele sahip çıkmadığını iddia etti. Bunun üzerine TALPA Başkanı Gürcan Mantı ve TALPA Avukatı Nazlı Can pasif kaldıkları eleştirisini reddetti.

Mantı; “Biz bu konudaki görüşümüzü daha önce de açıkladık. Hukuksal kurallar çerçevesinde hareket edilmesi gerektiğini, yasaklayan yasaya karşı olduğumuzu ve demokratik olmadığını ifade ettik, açıklamamızı da yaptık. Ancak, pilotların söz konusu süreçte yasal olmayan eylemlere girişmemeleri gerektiğini de deklare ettik. Ayrıca siz bize geldiniz. TALPA üyesi olmamanıza rağmen size yardımcı olmak istedik ve destek verdik. Şimdi burada bunları konuşmanıza anlam veremedim” dedi.

Tekrar görüşlerini aktaran Bayrak ise; “Ben size gelerek sadece kameraları karşınıza alıp bu uygulamanın doğru olmadığını açıklamanızı istedim. Başka bir şey istemedim. Ama siz bunu yapmadınız. Sahip çıkmadınız. Pasif kaldınız” dedi.

TALPA Başkanı Mantı iddiaları reddederek, pilotların yasal yollarla haklarını aramalarını ve bu tarz bir girişimde bulunmamaları gerektiğinin altını çizerek, “Gerekli açıklamaları yaptık. Bu konuda bizim görüşümüz bellidir. Arkadaşlarımızın farklı yollar deneyerek taleplerini dile getirmeleri gerekiyor” şeklinde konuştu.

"PASİF KALDINIZ HAKLARI SAVUNMADINIZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Yapma avukat hanım ~ 6 yıl önce
Avukat hanım bari sen sessiz kal. Kaç kişi telefonla sizden akıl sormak istedi. Benim ilgi alanım değil dediniz. Kime Talpa olarak yardımda bulundunuz? Mantı kaptan, kaç kişiye ne desteği verdiniz? Salih kaptanın istediği kameralar karşısında destek mesajını neden veremediniz? İşten atılırım korkusundan ortalıkta görünmediniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
airport Haber moderasyonu TARAFSIZ MI? ~ 6 yıl önce
Icinde hakaret olmayan elestirileri niye yayinlamazsiniz da sadece THY yonetimini pohpohlayan belirli kisilerin yorumlarini yayinlarsiniz MODERATOR sansuru ile hayret. Airport haberin tarafsiz degil fakat tarafli oldugunu soyleyebilirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SU KAP VE KAPTAN MESELESI ~ 6 yıl önce
INSAN SU ICTIGI KABI PISLETMEZ ELBET. AMA, SUYU VEREN EGER PIS KAPLA VERIYORSA VEYA LEYLEK ZIYAFETI TARZINDA VERIYORSA, SUYUN YARISINI DOKEREK EZIYET CEKTIRE CEKTIRE VERIYORSA; KABI ADAMIN ELINDEN ALIRSIN ELBETTE VE TEMIZLERSIN. ANCAK BUNU YAPMADAN ONCE DE SUYU O KAP ILE VE O SEKILDE VERENIN HADDINI BILDIRIRSIN. BUNUN ORNEGI SAVASLARDA ESIR KAMPLARINDA YASANIR ANCAK. BUNU YAPMAZSAN AHLAK, KARAKTER VE RACONDAN BAHSETMEYE HAKKIN YOKTUR! ONCE ONURLU OLACAKSIN, YOKSA VERILEN HER KAPTAN SUYU ICER VE MIDEYI BOZARSIN. KAPTAN GURCAN MANTI ARTIK THY GENEL MUDURLUGUNE ADAY OLMUSTUR.BASARILAR!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ali şükrü ~ 6 yıl önce
Salih Kaptan ODTÜ'den kalma alışkanlıkla, bir iş yapmış fakat yapayanlız kalmış,İşinden olmuş ortalıkta görünmeyen korkanlar ise masa başında Bravoo Yaşşaa naraları atıyor. sizin tek sermayeni maaşınız gidip bir kahvede oturup çay bile isteyemezsiniz. güle güle kahraman ve mert,işsiz salih kaptan. arkandan kıs kıs gülüyorlar onların işi gücü entrika dalevere dümendir bak sen araya gittin Havacılık Jargonu ile söylemek gerekirse "Kestaneyi çizdirdin. KESTANEYİ ÇİZDİRMEK Operasyon esnasında yerden açılan ateş sonucunda uçağın/helikopterin ya da personelin yaralanması.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000