17 Kasım 2013, Pazar 12:31:58

ONUR AIR'DE NELER OLUYOR?

Onur Havayolları'nın genel müdürlüğüne atanan Sami Alan, havacılık sektöründe bomba etkisi yaratmıştı. Atlasjet Havayolları İcra Kurulu Başkanlığı'ndan "kendi işlerimi yapacağım" diyerek ayrılıp Onur Air'e geçen Sami Alan'ın görevden alındığı iddia edildi. Alan, iddiaları yalanladı.
  • Ah Dede vah Dede, sen neymiş sen, nerede beleş var, orada yerleşirsin yine sen!
  • Yıllarca Onur Air'de kaptan olarak uçup başka şirkete gitmek zorunda bırakıldım.Benim gibi birçok kaptan ya gitti ya içeride huzursuz.Şirketler içinde; bu kadar avantajı olup da(Airbus'ı ilk kullanan,Atatürk meydan slotu,Cidde opr..) bir türlü iyi yönetilemediği için kendini kurumsallaştıramayan ve personelini hep huzursuz yaşamaya mahkum edeni yok gibi.Demek istediğim Onur Air Türkiye'nin hızla gelişen havacılık ve yolcu potansiyelinde bugün elindeki avantajlarla sorunsuz en üst seviyelerde olmalıydı.
  • Babacan'ın akrabası olduğu için asansörle yükselmiş biri. Hayali vizyonları var. Havacılıkta gerçek nakit akışdır. Sağlayamayan yöneticiye zaten gerek yoktur. Gerçekler acıdır.
  • DEDE GELECEK; DERTLER BITECEK.O HERKESI BILIR ONURU ALMANYADAN KANATLANDIRIP UCURUR.PEGASUS KORKSUN.

Tüm bu gelişmeler sonrası  Onur Air Genel Müdürü Sami Alan’ın görevden alındığına dair iddialara açıklama geldi. İddiaları bizzat yalanlayan Alan,  görevinin başında olduğunu belirtti.

Sami Alan, Onur Air’de finansal sorunlar olduğunu ifade ederek; “Görevden ayrılmadım. Onur Air’de finansal sorunlar var. Bu sorunları aşmak için şirketin sahibi Mahdi  Shams’ın şirkete finans sağlamasını bekliyoruz. Sadece THY Opet’e 5.5 milyon dolar borcumuz var. Havacılık sektörüne borcumuz olduğunu inkar etmiyorum” dedi.

Sami Alan, “Ben burada 1650 kişinin sorumluluğunu yaşıyorum. Bu yüzden Onur Air'in bir değeri, bir markası ve garantli iş anlaşmaları var. Geçici süre bu tür sıkıntılar olabilir. Onur Air bu sıkıntıları aşsacak bir şirkettir. Sıkıntıların giderilmesi için Mahdi Shams çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Alan görevinin başında olduğunu gelecekte ne olur bilinmediğini söyledi.

 ©AirportHaber.com ÖZEL 

ONUR AIR'DE NELER OLUYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Havan ~ 5 yıl önce
Ah Dede vah Dede, sen neymiş sen, nerede beleş var, orada yerleşirsin yine sen!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
new one ~ 5 yıl önce
Yıllarca Onur Air'de kaptan olarak uçup başka şirkete gitmek zorunda bırakıldım.Benim gibi birçok kaptan ya gitti ya içeride huzursuz.Şirketler içinde; bu kadar avantajı olup da(Airbus'ı ilk kullanan,Atatürk meydan slotu,Cidde opr..) bir türlü iyi yönetilemediği için kendini kurumsallaştıramayan ve personelini hep huzursuz yaşamaya mahkum edeni yok gibi.Demek istediğim Onur Air Türkiye'nin hızla gelişen havacılık ve yolcu potansiyelinde bugün elindeki avantajlarla sorunsuz en üst seviyelerde olmalıydı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Babacan'ın akrabası olduğu için asansörle yükselmiş biri. Hayali vizyonları var. Havacılıkta gerçek nakit akışdır. Sağlayamayan yöneticiye zaten gerek yoktur. Gerçekler acıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hadi gulumse ~ 5 yıl önce
Hersey disardan goruldugu gibi degil, bu soyledikleriniz sizin yaranizin oldugunu gosteriyor. Bir cocuga istedigini vermezseniz gider oda sizi herkese sikayet eder!
BRU ~ 5 yıl önce
DEDE GELECEK; DERTLER BITECEK.O HERKESI BILIR ONURU ALMANYADAN KANATLANDIRIP UCURUR.PEGASUS KORKSUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
z ~ 5 yıl önce
Zaten Pegasus' un da en çok korktuğu şey buydu:))) Acaba ne yaparız diye kara kara düşünüyoruz:)))

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000