13 Ekim 2008, Pazartesi 08:03:35

Olay yolcu konuştu: "THY beni çıldırttı"

Uçağını kaçırınca körüğün camlarını kıran ve ardından tutuklanan Yılmaz Demirkaya, THY'nin kendisini çıldırttığını belirtti.
  • arkadaşlar ben yılmaz demirkaya yorumlarınıza teşekkür ederim. TİARA adlı yorum yapan arkadaşim dogrudur THY benim babamın malı degıl buradakı temel sorun şudur 1. sorun THY çalışanlarının burunları bir karış havada yolcuya ilgi alaka yok KONTUAR yetkili şef bayandan elindeki telsizle münih ücagına bildirmesini istedim fakat hiç bir şekilde yardımcı olmadı gidin size polıs yardımcı olsun diye cevap verdi.atatürk hava alanına bir gidin kırmızı halı krallıgı yaşanıyor business klas adı altında hava alanına girişte kırmızı halı çekın da kırmızı halı pasaportta kırmızı halı THY yetkililerine bir sorarmısınız devletin polisini nasıl oluyorda kendi hizmetlerinde çalıştırıyorlar yüzlerce insan pasaport sırası beklerken pasaportta 2 polıs busıness klas için ayrılmış bu olay dünyanın hiç bir yerinde yok her yöne yokcuları koyun sürüsü gibi aynı çekın da toplamamışlar sanırım sız dış hatlarda pek uçmadınız benim tepkim yanlızca ben uçagı kaçırdım dıye değil THY nin insanlara işkencesinedir gerekli adli dava açılacaktır THY nin insanlara yaptıkları haksızlıklar adli kumlarca degerlendirilecektir teşekkürler
  • Sayın ISSY, En son bir ay önce Schiphol havaalnından uçtum. Pasaport kontrolünden geçerken en solda Pilot ve uçuş ekibine ayrılmış özel bir kontrol var. Bu kontrolden uçuşuna az zaman kalmış olanlar da geçebiliyor (öyle yazıyor). Bildiğiniz gibi uçuş için çıkış kapısına gelmiyen yolcunun bagajını indiriyorlar, bu da onlar için fazladan bir yük. Yolcuyu uçuşuna yetiştirmekle bu yükten kurtuluyor, uçağın gecikmesiz kalkmasını sağlıyorlar.
  • schiphol de gorev yaptim. Dediginiz gibi bir uygulama mevcut degil . ucusuna gec kalmis yolculara baska kapi diye bir sey soz konusu degil. GEc kalan kisiyi pasaport kontrolune eslik edip siraya sokmadan guvenli alana sokmak mumkun. fakat bu , personelin varsa zaten her havalimaninda mumkun.
  • istanbul da avrupa nin bazi sehirlerinde havalimanlarinda calistim ve yolcu olarak pek cok yerde bulundum. pasaport kuyrugu hepsinde mevcut. yurt disi seyahatleriniz icin 3 saat onceden havalimaninda bulunmaniz gerekir. ozellikle turkiye de havalimaninda guvenligin siki tutulmasi sebebiyle 3 saat onceden gelmek cok onemlidir . ucagina az saat kalmis yolcular icin kontuar acilmasi ise cok sacma bir fikir. o zaman oyle bir kontuar oldugunu bilen herkes gec gelir ve o kontuarin bir manasi kalmaz. havacilikla ilgili bilgisi 1-2 ucusu gecmeyen insanlar kafalarina gore soyle olmali boyle olmali diyor. havacilikla ilgisi olan bizler de soyle diyoruz : ucusunuzu 2 gun onceden konfirme etmeniz ve ucusunuza 3 saat kala havalimaninda olmaniz gerekir. Bu kadar basit.

Yılmaz Demirkaya (43), Almanya'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı'na gitmişti. Dış Hatlar'da bir süre bekledikten sonra bagajnı teslim etti, pasaport kontrolünden geçti.

Tam uçağa yolcu girişinin yapıldığı körük kapısına gelmişti ki görevliler uçağın kapılarının kapandığını ve içeri giremeyeceğini söyledi. Uçağı kaçırdığı için Türk Hava Yolları (THY) çalışanlarına öfkelenen Yılmaz Demirkaya körük kapısının camım kırdı.

Dava açacağım

Polis tarafından gözaltına alınan Yılmaz Demirkaya, "Uçuş saatimden 2 saat önce gelmeme rağmen Türk Hava Yolları çalışanlarının yavaşlığı yüzünden uçağımı kaçırdım.

Dış hatlara giden yolcuların hepsini bir kontuardan alıyorlar. Yoğunluk yüzünden herkes uçağını kaçırıyor. Almanya'daki işlerim aksadı. Türk Hava Yolları'nı dava edeceğim" dedi. Yılmaz Demirkaya, cam parası olarak 200 Euro ödedikten sonra serbest bırakıldı.

Olay yolcu konuştu: "THY beni çıldırttı"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

gezgin ~ 10 yıl önce
arkadaşlar ben yılmaz demirkaya yorumlarınıza teşekkür ederim. TİARA adlı yorum yapan arkadaşim dogrudur THY benim babamın malı degıl buradakı temel sorun şudur 1. sorun THY çalışanlarının burunları bir karış havada yolcuya ilgi alaka yok KONTUAR yetkili şef bayandan elindeki telsizle münih ücagına bildirmesini istedim fakat hiç bir şekilde yardımcı olmadı gidin size polıs yardımcı olsun diye cevap verdi.atatürk hava alanına bir gidin kırmızı halı krallıgı yaşanıyor business klas adı altında hava alanına girişte kırmızı halı çekın da kırmızı halı pasaportta kırmızı halı THY yetkililerine bir sorarmısınız devletin polisini nasıl oluyorda kendi hizmetlerinde çalıştırıyorlar yüzlerce insan pasaport sırası beklerken pasaportta 2 polıs busıness klas için ayrılmış bu olay dünyanın hiç bir yerinde yok her yöne yokcuları koyun sürüsü gibi aynı çekın da toplamamışlar sanırım sız dış hatlarda pek uçmadınız benim tepkim yanlızca ben uçagı kaçırdım dıye değil THY nin insanlara işkencesinedir gerekli adli dava açılacaktır THY nin insanlara yaptıkları haksızlıklar adli kumlarca degerlendirilecektir teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çağdaş ~ 10 yıl önce
Sayın ISSY, En son bir ay önce Schiphol havaalnından uçtum. Pasaport kontrolünden geçerken en solda Pilot ve uçuş ekibine ayrılmış özel bir kontrol var. Bu kontrolden uçuşuna az zaman kalmış olanlar da geçebiliyor (öyle yazıyor). Bildiğiniz gibi uçuş için çıkış kapısına gelmiyen yolcunun bagajını indiriyorlar, bu da onlar için fazladan bir yük. Yolcuyu uçuşuna yetiştirmekle bu yükten kurtuluyor, uçağın gecikmesiz kalkmasını sağlıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
issy ~ 10 yıl önce
schiphol de gorev yaptim. Dediginiz gibi bir uygulama mevcut degil . ucusuna gec kalmis yolculara baska kapi diye bir sey soz konusu degil. GEc kalan kisiyi pasaport kontrolune eslik edip siraya sokmadan guvenli alana sokmak mumkun. fakat bu , personelin varsa zaten her havalimaninda mumkun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
issy ~ 10 yıl önce
istanbul da avrupa nin bazi sehirlerinde havalimanlarinda calistim ve yolcu olarak pek cok yerde bulundum. pasaport kuyrugu hepsinde mevcut. yurt disi seyahatleriniz icin 3 saat onceden havalimaninda bulunmaniz gerekir. ozellikle turkiye de havalimaninda guvenligin siki tutulmasi sebebiyle 3 saat onceden gelmek cok onemlidir . ucagina az saat kalmis yolcular icin kontuar acilmasi ise cok sacma bir fikir. o zaman oyle bir kontuar oldugunu bilen herkes gec gelir ve o kontuarin bir manasi kalmaz. havacilikla ilgili bilgisi 1-2 ucusu gecmeyen insanlar kafalarina gore soyle olmali boyle olmali diyor. havacilikla ilgisi olan bizler de soyle diyoruz : ucusunuzu 2 gun onceden konfirme etmeniz ve ucusunuza 3 saat kala havalimaninda olmaniz gerekir. Bu kadar basit.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000