10 Haziran 2017, Cumartesi 10:55:35

O THY'nin Ironman'i!

Türk Hava Yolların da Airbus 300 filosunda İkinci Pilot olarak görev yapan ve bir zamanlar su topu milli takımının da sporcusu olan Özkan Dizar, dünyanın farklı noktalarında katıldığı dayanıklılık yarışmalarının ardından Ironman unvanını almaya hak kazandı.
  • Askerliğini nerde yaptın ?
  • zengin babaların şanslı evlatları çokta şaşılacak bir durum değil. ama yine de guzel spora devam etmesi. saglıklı kalması. Norvecte yasadıkta biathlona katılmıyorum mu dedik:) bu da oyle bisi. tr de imkan belli sart belli ortalama ekonomi belli. Amerika egitiminden sonra pekte haber niteligi tasimiyor
  • Ozkan kardesimi taniyanlar bilir spor tutkunu bir insan super bir pilottur , gelelim kiskanan insanlara keske bir baltaya sap olsanizda boyle evlatlar yetistirseniz , bu arada muhendislik ile ilgili gereksiz konusmaya , Ozkan kardesim muhendislik mezunudur ama 10 yasindan beri hedefi pilot olmaktir o yuzden elestirenlere nasihatim sizde hedef koyunda ulasmaya calisin bari yoksa hedefine ulasmis insanlara sadece elestiri yaparsiniz , tebrikler kardesim basarilarinin devamini dilerim ,
  • Sporcu kisiliginin yaninda bir o kadar mutevazi ve arkadas canlisi, herkese ornek olmasi gereken bir arkadasimizdir. Tebrik eder, basarilarinin devamini dilerim.

Türk Hava Yolların da Airbus 300 filosunda İkinci Pilot olarak görev yapan ve bir zamanlar su topu milli takımının da sporcusu olan Özkan Dizar, dünyanın farklı noktalarında katıldığı dayanıklılık yarışmalarının ardından Ironman unvanını almaya hak kazandı.

THY'nin aylık olarak yayınlanan kurum içi iletişim dergisi Empathyde ki röportajında Özkan Dizar, İronman Türkçe adıyla Demir Adam unvanı için çok zorlu dayanıklılık yarışmalarından geçtiğini belirterek şöyle dedi:

"Beş yaşından bu yana sporun içindeyim. Su topunda milli takıma kadar yükseldim. Pilotluk eğitimi almak için ABDye gönderildiğim zaman orada da bir yıl su topu oynadım. Ancak göreve başladıktan sonra antreman takvimlerine uyamadım. Onun için bireysel spor yapmaya karar verdim. Bir yarış kulübüne üye oldum. Ironman yarışmalarından orada haberim oldu. Hemen çalışmalara başladım. Çok çalıştım. Her gün antreman yaptım. Gıdama dikkat ettim."

SOSYAL YAŞAM BİLE YOK

Sıfırdan Ironman yarışmalarına başlayan birisinin en az 6 ay süreyle kendini sosyal yaşamdan dahi soyutlaması gerektiğini söyleyen Pilot Özkan Dizar, lisansını Türkiye Triatlon Federasyonunun Mersin'de düzenlediği yarışma sonucu aldığını söyledi.

Beş yıldır THY'de pilotluk yapan Özkan Dizar, Demir Adam yarışlarının yüzme ile başladığını belirterek, "Yüzme tamamlandıktan sonra geçiş bölgelerine hızla ulaşıp giysileri değiştirmeniz, poşetlerine yerleştirmeniz ve bisikletinize binmeniz gerekiyor. Bisiklet parkuru tamamlanınca sahip olduğunuz numaraya bisikletinizi bırakmanız ve koşu ayakkabılarınızı giyerek koşmaya başlamanız lazım. Yarışma boyunca ayağınızdaki çiple sizin nerelerden geçtiğinizi takip ediyorlar. Ben en iyi dereceme 5 saat 28 dakika ile Antalyadaki yarışta ulaştım."

Ironman yarışlarının "Ben bir şansımı deneyeyim" şeklinde yaklaşılabilecek bir spor dalı olmadığını belirten THY Pilotu Özkan Dizar, Demir Adam olabilme şartları için şunları belirtti:

"Ironman 70.3 yarışmalarını belirlenen sürelerde tamamlayan bütün Trıatletler Ironman unvanına sahip olur. Ironman 70.3te 4 Km. yüzme, 180 Km.bisiklet ve 42 Km. koşu parkuru bulunuyor. Ben bu parkuru yani Ironman 70.3 ü tam 5 kez tamamladım. (Hürriyet)

O THY'nin Ironman'i!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (63)

SAT KOMANDOSU ~ 1 yıl önce
Askerliğini nerde yaptın ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gureba ~ 1 yıl önce
zengin babaların şanslı evlatları çokta şaşılacak bir durum değil. ama yine de guzel spora devam etmesi. saglıklı kalması. Norvecte yasadıkta biathlona katılmıyorum mu dedik:) bu da oyle bisi. tr de imkan belli sart belli ortalama ekonomi belli. Amerika egitiminden sonra pekte haber niteligi tasimiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cos ~ 1 yıl önce
Ozkan kardesimi taniyanlar bilir spor tutkunu bir insan super bir pilottur , gelelim kiskanan insanlara keske bir baltaya sap olsanizda boyle evlatlar yetistirseniz , bu arada muhendislik ile ilgili gereksiz konusmaya , Ozkan kardesim muhendislik mezunudur ama 10 yasindan beri hedefi pilot olmaktir o yuzden elestirenlere nasihatim sizde hedef koyunda ulasmaya calisin bari yoksa hedefine ulasmis insanlara sadece elestiri yaparsiniz , tebrikler kardesim basarilarinin devamini dilerim ,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dostum ~ 1 yıl önce
Dostum İnan bana şu sıralar en son kıskanılacak adamlar pilotlardır herhalde kim niye kıskansın o uçağın sahibimi yada hava yolu şirketinin sahibimi ? İşçi altı üstü be kardeşim hayır ölümlü dünya öyle bile olsa niye insanlar kıskançlık yapsın ölümlü insanı kıskanan olacağını zannetmem benden sana tavsiye sende dünya malına biraz az önem ver ona buna kıskanıyor demezsin
mali ~ 1 yıl önce
Sporcu kisiliginin yaninda bir o kadar mutevazi ve arkadas canlisi, herkese ornek olmasi gereken bir arkadasimizdir. Tebrik eder, basarilarinin devamini dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000