10 Şubat 2016, Çarşamba 09:45:26

O şehirleri gerçek sandık

Türk Hava Yolları'nın yeni varış noktaları olarak duyurduğu 'Gotham ve Metropolis' (hayali şehirler) bazı yolcular tarafından gerçek sanıldı.
  • Reklamlara bukadar para basıyorken maaslarada bi guzellik yapin artik sabah aksam oturmaktan kaba etimiz tepsi gibi oldu biz olmasak hiçsiniz
  • Atlantise de uçuşlar bu ay başlıyor :))
  • Çağrı merkezi çalışanı asker kökenli miymiş yoksa kaptan çocuğu muymuş.
  • İyi güzelde bizim paramızla bu seviyeleri gören yerli ve milli hava yolu THY'nin Hollywood yapımları yerine kendi milli sinamamıza sponsor olsa kârını yerli ve milli çalışmalarda kullansa daha iyi olurdu!!

Türk Hava Yolları'nın yeni varış noktaları olarak duyurduğu 'Gotham ve Metropolis' (hayali şehirler) bazı yolcular tarafından gerçek sanıldı.

Yarım milyar dolara yaklaşan bütçesiyle çekilen 'Batman Superman'a karşı: Adaletin Şafağı' filmine sponsor olan Türk Hava Yolları, bu sponsorluğun tanıtımında hayali şehirler Gotham City ve Metropolis'e uçacağını açıklamıştı. Bu şehirlere başlatılacak seferlerle ilgili reklam da çeken THY, ABD'nin en önemli spor olayı olan Super Bowl finalinde de bu reklamları yayınlatmıştı.

Dünya çapında ses getiren reklamlar, bu şehirlerin de gerçek sanılmasına neden oldu. Bazı yolcular THY çağrı merkezini arayarak Gotham ve Metropolis'e bilet almak istedi.

Bu durum sonrası Türk Hava Yolları, çağrı merkezi çalışanlarına bir uyarı mesajı gönderdi. 

Mesajda şu ifadeler yer aldı: 'THY'nin hazırladığı 'Batman VS Superman reklam filminde Gotham ve Metrpopolis'e uçuşların başladığı söylenmektedir.  Bu reklam filminde ismi geçen şehirler tamamen hayal ürünüdür. Arayan yolculara bu doğrultuda bilgi verilmesi rica olunur'.

Öte yandan AirportHaber Haber Koordinatörü Murat Herdem, THY'nin müşteri hizmetlerini arayarak Gotham City ve Metropolis'e uçak bileti olup olmadığını sordu.©AirportHaber

O şehirleri gerçek sandık

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (56)

Thy pilotu ~ 2 yıl önce
Reklamlara bukadar para basıyorken maaslarada bi guzellik yapin artik sabah aksam oturmaktan kaba etimiz tepsi gibi oldu biz olmasak hiçsiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 2 yıl önce
Atlantise de uçuşlar bu ay başlıyor :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TR ~ 2 yıl önce
Çağrı merkezi çalışanı asker kökenli miymiş yoksa kaptan çocuğu muymuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MAHO AIR ~ 2 yıl önce
Hemsho bu nasil sacma bir yorum ??? Anlasilan sen askerde gerekli terbiyeyi almamissin !!!! Sana bir nasiihat : HAYATta BIR BALTAYA SAP OLAMAYANLAR, HER ZAMAN SAPin BIRINE BALTA OLUR !!!!!
Vicdan fetişi ~ 2 yıl önce
İyi güzelde bizim paramızla bu seviyeleri gören yerli ve milli hava yolu THY'nin Hollywood yapımları yerine kendi milli sinamamıza sponsor olsa kârını yerli ve milli çalışmalarda kullansa daha iyi olurdu!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000