21 Mayıs 2013, Salı 14:36:06

O İDDİAYA THY’DEN YALANLAMA

Türk Hava Yolları’nda geçen yıl işten çıkarılan 305 kişi hakkında şok bir iddia ortaya atıldı. İddianın sahibi Barbaros Şansal, işten çıkarılan 305 kişinin çoğunun ortak noktası ne dedi?
  • kendisini severim ama saçmalamış
  • Aman sen bari eksik kal şu grev olayından.. Olaya yaklaştığı bakış açısına bak uğraştığı konulara bak ya... Şahsen ben greve destek veren biri olsam sırf sen bizi destekliyorsun diye grevi terk ederim...
  • THY nda konu Alevi Sunni sorunu değil, sorun kendileri gibi olmamak ve Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Liberal olmaktır.
  • Ne oldu Koç'um(?) kıyafet işimi olmadı?

Türk Hava Yolları’nda geçen yıl 29 Mayıs’ta eyleme katıldıkları gerekçesiyle işten çıkarılan 305 kişiye ilişkin modacı Barbaros Şansal’dan ilginç bir iddia geldi.

THY karşıtı eylemleri ve özellikle sosyal medyadaki muhalif çıkışlarıyla tanınan Barbaros Şansal’ın son iddiası bu kadarına da pes dedirtti.

Şansal, 30 bin kişinin takip ettiği Facebook’taki sayfasında 29 Mayıs 2012’de THY’den çıkarılan 305 çalışanın çoğunun alevi kökenli olduğunu ve bu yüzden işten çıkarıldıklarını iddia etti.


Şansal ayrıca THY’de gayri müslimlerin çalıştırılmadığını da öne sürdü. Barbaros Şansal’ın son derece kışkırtıcı bu iddiasına cevap da yine listesindeki üyelerden geldi.

Ünlü modacının kastettiği gibi işten çıkarılanların çoğunun alevi olması gibi bir durumun sözkonusu olmadığını vurgulayan bazı üyeler, “Biz de çıkarıldık ama alevi değiliz” açıklamasında bulundu. Bazı üyelerse Barbaros Şansal’ı doğru olmayan bilgilerle kamuoyunu yanlış yönlendirmekle suçladı.

THY ise iddiaları kesin bir dille yalanladı. İddiaların hatırlatılması üzerine THY yetkilileri, böyle bir ayrımın sözkonusu olmadığını, iddiaların gerçekdışı olduğunu vurguladı.

O İDDİAYA THY’DEN YALANLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

xman ~ 5 yıl önce
kendisini severim ama saçmalamış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Terzi yamağı!!!! ~ 5 yıl önce
Aman sen bari eksik kal şu grev olayından.. Olaya yaklaştığı bakış açısına bak uğraştığı konulara bak ya... Şahsen ben greve destek veren biri olsam sırf sen bizi destekliyorsun diye grevi terk ederim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
guzel ~ 5 yıl önce
yamak bile olamaz bu olsa olsa bulasikci olr kendini bir .... saniyor
asıl sorun ~ 5 yıl önce
THY nda konu Alevi Sunni sorunu değil, sorun kendileri gibi olmamak ve Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Liberal olmaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kıyafet ~ 5 yıl önce
Ne oldu Koç'um(?) kıyafet işimi olmadı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000