07 Haziran 2008, Cumartesi 10:35:20

O Doktor Açıklama Yaptı

AirportHaber’in ortaya çıkardığı THY’deki taciz skandalının baş aktörü Dr. Rahim Erbaş, yazılı bir açıklama gönderdi. İşte o açıklama ve AirportHaber’in soruları.
  • BU HABERİ İLK GORDÜĞÜMDE DİNİNE VE NAMAZINA BU KADAR TUTKUN AYNI ZAMANDA Bİ KAÇ KEZ HACILIK GÖREVİNİ YAPMIŞ OLAN BU DOKTOR BOYLE ÇİRKİN Bİ İFTİRAYLA YÜZYÜZEDİR.BİZİM HALKIMIZDA PATLAMAYA HAZIR BOMBA GİBİ TAMAM BEN DE AKP DEN RAHATSIZIM AMA KİŞİLERLE GÖRÜŞLERİ BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYALIM.DOKTORUMUZUN EN YAKIN ZAMANDA BU İFTİRADAN KURTULACAĞINA İNANIYORUM.BU ÇİRKİN KELİMELERİ YAZANLARI ŞİDDETLE KINIYORUM.LÜTFEN ARKADAŞLAR İŞİNİ LAYIKIYLA YAPMAYA ÇALIŞAN DOKTORUMUZUN BİR KOMPLOYA KURBAN GİTME İHTİMALİNİ GÖZ ARDI ETMEYELİM.SAYGILAR SEVGİLER VE HÖRMETLER RAHİM ABİCİM HERZAMAN ARKANDAYİZ.FETHİYE KARAÇULHADAN SELAMLAR
  • sayın arkadaşlar hepiniz bilip bilmeden bişeyler yazmışsınız.siz aaraştırdınız mı da bu yorumları yapıyosunuz.ben araştırmadım ama dktorun suçsuz olduğuna dair kalıbımı basarım.ya suçsuzsa siz de iftira edenlerden biriyseniz
  • bende hekimim ve daha önce bu dr olduğunu iddia eden zatla çalıstım ciddi ruhsal prblemleri olan bir insan bugün haberi okuyunca hiç şaşırmadım
  • İSTİFA ETMELİ AMA THY DEN DEĞİL MESLEKTEN. SEN O MASALLARI BİLMEYENLERE ANLAT. SANIRIM THY DE BUNDAN SONRA KÖPRÜYÜ GEÇENE KADAR İLGİLİ CANLIYA DOKTOR DİYECEKLER...

“Bazı medya sitelerinde yer alan şahsımla ilgili haberler tamamen asılsız ve iftiradan ibarettir.

 

Diğer medya sitelerinin, haber kaynağı olarak “Airporthaber. com”u göstererek ilgili haberin doğruluğu konusunda hiçbir araştırma yapmadan kendi sitelerinde de yayınlamaktadırlar. Çeşitli basın-yayın organlarında yayınlanan bu asılsız haberle ilgili olarak hiçbir basın mensubu tarafımı arayıp konuyla ilgili görüşlerimi almadan asılsız haber yapmış ve diğer medya siteleri de bu haberi yayınlama yarışına girmişlerdir.

 

Konuya bahis olan haberin aslı şudur:

 

 Söz konusu haberle ilgili olarak bahse  konu kişilerin THY yöneticilerine şikâyette bulunduklarına dair iddia, ilgili kurumun yöneticileri tarafından basın duyurusu yoluyla yalanlanmış ve böyle bir şikayetin söz konusu olmadığı vurgulanmıştır.

           

Kabin memuru adaylarının muayenesine gelince; Amirlerimin “bu hafta adayların muayeneleri tamamlanacak” emrine istinaden muayeneleri yaptım. Aile hekimliği uzmanı ve THY’nın sağlık müdürü olarak pilot ve kabin memuru (hostes) adaylarına muayene ve değerlendirme yetkim dahilindedir.

 

Sivil havacılığın sağlık standartlarına ilave olarak THY’nın ek standartları vardır. Örneğin, Hepatit B’li ve Frengili hastalar THY’na kabul edilmemektedir. 

           

Görevden alınmamla ilgili iddialara gelince; İddia edildiği gibi ayrılmamın, söz konusu haberle ilgisi olmayıp, daha önce görevden ayrılmıştım.

           

Şunu da belirtmem lazım ki; yaptığım muayeneler esnasında hostes ve pilot adaylarından birisinin dalağının alındığını ve bir diğerinin dalak onarımı geçirdiğini tespit ettim. Bir pilot adayını da psikiyatrik muayenesinin tekrarlanması için uçuş hekimliği şefinin tetkikine sevk ettim. Hepatit B’li bir hostes adayına da THY’ında göreve başlamasının uygun olmayacağı raporu verdim.

 

Adayların yarı çıplak veya tamamen soyulması, elle ve sözle taciz edildiği iddiası şahsıma yönelik çok çirkin ve iğrenç bir iftiradır.

                       

Bu asılsız haberden dolayı tarafımca açılacak maddi ve manevi tazminat davası hakkım saklı kalmak üzere, ilgili tekzibi yayınlayıp, söz konusu asılsız haberi basın ve yayın organınızdan kaldırılacağını ümit ediyorum.

 

Saygılarımla,

Uzman Dr. Rahim Erbaş”

 

AirportHaber, Dr. Rahim Erbaş’ın bu açıklamalarından yola çıkarak Erbaş’ın cevaplaması için şu soruları soruyor.

 

1- Sayın Rahim Erbaş, bu konu ile ilgili AirportHaber’in ısrarlı aramalarına rağmen görüşme talebini neden reddettiniz?

2- THY’de Pınar Birler’den hariç bir başka uçuş hekimi olmasına rağmen neden o uçuş hekiminin hostes adaylarının raporlarını incelemesini istemediniz de ısrarla kendiniz muayene etmek istediniz?

3- Uçuş Hekimi olabilmek için Eskişehir Hava Hastanesi’nden sertifika almanız gerekmektedir. Uçuş Hekimi olabilmek için Eskişehir Hava Hastanesi’nden Uçuş Hekimi olduğunuza dair sertifikanız var mıdır?

4- Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yetkilendirdiği hastanelerden rapor alan hostes adaylarının tekrar muayene edilmesi söz konusu mudur? Böyle bir durum söz konusu ise Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yetkilendirdiği hastanelere güven duymadığınız anlamı çıkar mı?

 

O Doktor Açıklama Yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

HERZAMAN YANINDAYIZ DOKTOR ~ 10 yıl önce
BU HABERİ İLK GORDÜĞÜMDE DİNİNE VE NAMAZINA BU KADAR TUTKUN AYNI ZAMANDA Bİ KAÇ KEZ HACILIK GÖREVİNİ YAPMIŞ OLAN BU DOKTOR BOYLE ÇİRKİN Bİ İFTİRAYLA YÜZYÜZEDİR.BİZİM HALKIMIZDA PATLAMAYA HAZIR BOMBA GİBİ TAMAM BEN DE AKP DEN RAHATSIZIM AMA KİŞİLERLE GÖRÜŞLERİ BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYALIM.DOKTORUMUZUN EN YAKIN ZAMANDA BU İFTİRADAN KURTULACAĞINA İNANIYORUM.BU ÇİRKİN KELİMELERİ YAZANLARI ŞİDDETLE KINIYORUM.LÜTFEN ARKADAŞLAR İŞİNİ LAYIKIYLA YAPMAYA ÇALIŞAN DOKTORUMUZUN BİR KOMPLOYA KURBAN GİTME İHTİMALİNİ GÖZ ARDI ETMEYELİM.SAYGILAR SEVGİLER VE HÖRMETLER RAHİM ABİCİM HERZAMAN ARKANDAYİZ.FETHİYE KARAÇULHADAN SELAMLAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
umutufuk ~ 10 yıl önce
sayın arkadaşlar hepiniz bilip bilmeden bişeyler yazmışsınız.siz aaraştırdınız mı da bu yorumları yapıyosunuz.ben araştırmadım ama dktorun suçsuz olduğuna dair kalıbımı basarım.ya suçsuzsa siz de iftira edenlerden biriyseniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dr ~ 10 yıl önce
bende hekimim ve daha önce bu dr olduğunu iddia eden zatla çalıstım ciddi ruhsal prblemleri olan bir insan bugün haberi okuyunca hiç şaşırmadım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mrsunny ~ 10 yıl önce
İSTİFA ETMELİ AMA THY DEN DEĞİL MESLEKTEN. SEN O MASALLARI BİLMEYENLERE ANLAT. SANIRIM THY DE BUNDAN SONRA KÖPRÜYÜ GEÇENE KADAR İLGİLİ CANLIYA DOKTOR DİYECEKLER...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000