24 Nisan 2012, Salı 16:24:56

NURİ KAPTAN VEDA ETTİ

THY'nin deneyimli kaptan pilotlarından Nuri Sakarya, son kez gerçekleştirdiği Stuttgart-İstanbul uçuşuyla 37 yıllık pilotluk hayatını sonlandırdı...
  • Nuri amca, hayirli ve ugurlu olsun, size ve ailenize saglik ve mutluluklar dilerim.
  • Nuri Kaptanim, emekliliginiz hayirli olsun... insallah saglikli ve uzun bir yasam surersiniz. hakkinizda yazilan yorumlar okuyunca sizi taniyan biri olarak gurur duydum. oncelikle ornek bir insan, isine asik bir pilot ve her konuda ornek bir insan olarak tanidik sizi. iyi ki varsiniz... bunca yillik tecrube ve birikimlerinizi kitap yazarak paylasacak olmaniza cok sevindim. iste bu da bir ornek... tam da size yakisan bir sekilde.... size teklif edilen ve sunulan imkanlari, deger yargilarinizla, etik kurallarinizla elinizin tersiyle geri cevirdiginizi cok iyi bilen genc meslektaslarinizdan birisi olarak sizinle gurur duyuyoruz. sizi tanimak bile bizim icin bir onurdur. Emekliliginiz tekrar hayirli ve ugurlu olsun....
  • Sayın kaptanımıza bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutluluklar diliyorum, ayrıca kitap yazacak olması ülkemiz için büyük kazançtır, diğer kaptanlarımıza örnek olmalıdır, saygılar .
  • Ilkeli, bilgili, tecrübeli, dürüst Nuri kaptanım emekliliğiniz hayırlı olsun. Ne mutlu size ki, emniyetle son uçuşunuzu da yaptınız. Artık yeni yaşamınızda bu bilgi ve tecrübeyi öğrenmek isteyen havacılarımıza aktarırsınız ve aktarmanızı dört gözle bekliyoruz. Yeni yaşamınızda başarılı, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. Saygılarımla. Yaşar Öztürk
Son uçuşundan dönen Nuri Sakarya'yı Atatürk Havalimanı'nda eşi Vildan Sakarya ve Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Başkanı Kaptan Pilot Gürcan Mantı çiçeklerle karşıladı. 
 
Aktif pilotluk yaşamını noktalayan Sakarya, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 1975 yılından bu yana uçtuğunu ve 37 yıllık meslek hayatının 21 yılının THY'de geçtiğini kaydetti. 
 
Meslek yaşamının dolu dolu güzel günlerle geçtiğini ifade eden Sakarya, ''Büyük bir şirketten emekli oluyorum. İnşallah ufku, şansı sektörde kalma gücü devam eder. Gurur duyduğumuz şirkette bizim gibi arkadaşlarımız da emniyetle hizmet ederler ve emekli olurlar'' dedi. 
 
Meslekte 18 bin saati aşkın uçuş gerçekleştirdiğini belirten Sakarya, 'Hiç üzüntüm yok. Uçuş bir görevdi. Bir yerde bitecekti. Böyle sağlıklı, mutlu, sevilerek ayrılıyor olmaktan daha güzeli olmaz'' sözleriyle duygularını dile getirdi. 
 
Sakarya, bundan sonraki yaşamında kitap yazacağını ve havacılıkla ilgili konferanslar vereceğini belirterek, yaşadığı deneyimleri topluma aktarmak istediğini kaydetti.

Nuri Sakarya, Amerikan Federal Havacılık Dairesi FAA tarafından verilen Kaza Kırım Araştırma kurslarına katılarak bu alanda uzmanlaşmayı başarmıştı. Bu alanda çok sayıda konferansa ve kursa katılan Sakarya, Türkiye'deki bazı uçak kazalarının araştırma komisyonlarında da yer aldı. Sakarya, THY'de uçuş emniyet müdürlüğü ve öğretmen pilotluk görevlerinde de bulundu. Deneyimli kaptan pilot Sakarya, Pilotlar Derneği Talpa'nın bir önceki yönetiminde Genel Sekreter olarak görev yapmıştı.
NURİ KAPTAN VEDA ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 6 yıl önce
Nuri amca, hayirli ve ugurlu olsun, size ve ailenize saglik ve mutluluklar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Nuri Kaptanim, emekliliginiz hayirli olsun... insallah saglikli ve uzun bir yasam surersiniz. hakkinizda yazilan yorumlar okuyunca sizi taniyan biri olarak gurur duydum. oncelikle ornek bir insan, isine asik bir pilot ve her konuda ornek bir insan olarak tanidik sizi. iyi ki varsiniz... bunca yillik tecrube ve birikimlerinizi kitap yazarak paylasacak olmaniza cok sevindim. iste bu da bir ornek... tam da size yakisan bir sekilde.... size teklif edilen ve sunulan imkanlari, deger yargilarinizla, etik kurallarinizla elinizin tersiyle geri cevirdiginizi cok iyi bilen genc meslektaslarinizdan birisi olarak sizinle gurur duyuyoruz. sizi tanimak bile bizim icin bir onurdur. Emekliliginiz tekrar hayirli ve ugurlu olsun....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Sayın kaptanımıza bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutluluklar diliyorum, ayrıca kitap yazacak olması ülkemiz için büyük kazançtır, diğer kaptanlarımıza örnek olmalıdır, saygılar .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Ilkeli, bilgili, tecrübeli, dürüst Nuri kaptanım emekliliğiniz hayırlı olsun. Ne mutlu size ki, emniyetle son uçuşunuzu da yaptınız. Artık yeni yaşamınızda bu bilgi ve tecrübeyi öğrenmek isteyen havacılarımıza aktarırsınız ve aktarmanızı dört gözle bekliyoruz. Yeni yaşamınızda başarılı, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. Saygılarımla. Yaşar Öztürk

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000