13 Şubat 2013, Çarşamba 08:20:00

NE LUFTHANSA NE SWISS EN İYİSİ THY!

THY’nin elde ettiği başarı yabancıların dikkatini çekmeye devam ediyor. İsponyol El Pais Gazetesi, THY’yi övdüğü haberinde “Ne Lufthansa ne de Swiss... Avrupa’daki hava yolu şirketleri listesinin başını şu an Türk bayraklı THY çekiyor” ifadelerini kullandı.
  • THY dusuk maas veriyor. Ornegin, Iberia'nin kaptan pilotlara verdigi maaslar yilda 150 bin Euro dan yuksek, eger dogru hatirliyorsam. Vede, calisma saatleri de az.
  • Takunya ve torpil havayolları swiss ve lh'ı ancak rüyasında geçer..Önce kendilerini onların çalışanlarına verdikleri maaş ve sosyal haklarla kıyaslasın, havacılığı işe yeni aldığı arkadaşları ile internetten öğrenmekten !!! vazgeçsin sonra atsın tutsun...
  • thy uçuş emniyeti ve güvenlik hususunda da o şirketler ile yarışabiliyor mu asıl mesele o...sen güvenlik sıralamasında son sıralara düş,şirketin her yerine torpilli adamlarını yerleştir, milletin hakkını ye,8000 kişiyi işten at,çalışanlarını ki özellkikle eski personelini sindirmek için elinden geleni yap,çalışanlarına hakem kurulu kararı ile zorla zam ver sonra git yamukluklarını örtmek için ona buna milyonlarca euro para saç reklam ver,sponsor ol,yakın geçmişinde bir sürü kaza,kuyruk vurma vs olsun, geçmişi şaibeliyi genel müdür yardımcısı yap o da ''thy de kıdem esastır'' gibi yılın yalanını söylesin, fırıncı başkan olup özürlüleri,hastaları işten atsın, soruya soruyla cevap veren genel müdür olsun, sonra 5 yıldız alacağım, şu kadar uçak alacağım,şuraya uçacağım,rakibim swiss vs masalları anlat!!!
  • O değil de Ne Lufthansa, Ne Swiss , Ne THY ... İspanyol hostesler taş gibi allah esirgesin.Neyse sıradaki habere geçelim ....

Son günlerde kostüm tartışmalarıyla gündeme damgasını vuran Türk Hava Yolları’na (THY), dış basından övgü yağıyor.

İspanya’nın yüksek tirajlı gazetelerinden El Pais “Ne Lufthansa ne de Swiss... Bu şirketler, birçokları için mükemmellik sembolüydü fakat sıralamada ikinci ve üçüncü olarak kaldılar; zira en iyi Avrupa hava yolları şirketleri listesinin başını şu an başka bir şirket çekiyor: Türk bayraklı THY şirketi” diye yazdı.

Haberde bunu, 2011 ve 2012 yıllarında THY’ye en iyi kıta hava yolu ödülünü veren Skytrax’ın anketlerinin söylediği belirtildi. Skytrax’ın verilerine göre 1933 yılında kurulan Türk Hava Yolları’nın bir sıçrama yaparak 2003’ten beri sefer yaptığı şehir sayısını ikiye, yolcu sayısını dörde katladığına dikkat çekilen haberde, THY’nin 2012’de gelirini 7 milyar 800 milyon dolara yükselttiği vurgulandı.

Haberde, şu ifadelere yer verildi: “Başarısının sırrı ne? Türk Hava Yolları’nın biletleri, rekabetçi çizgide ilerliyor ve uçakta dağıtılan yemek, kendi catering hizmetine sahip olan şirketin gurur kaynaklarından biri.”

THY’nin tehlikeli noktalara uçtuğu da haberde belirtilerek şöyle denildi: “Son dokuz yılda Türk Hava Yolları, filosunu modernize etti ve 96 ülkede 219 havaalanına uçan uçak sayısını 65’ten 202’ye çıkardı. Herkes, Türk Hava Yollarının indiği yerlere inmeye cesaret edemiyor. THY Libya anlaşmazlığı yatışmadan Bingazi’ye yeniden uçuş başlatan ilk hava yolu şirketiydi. Şimdilerde haftada birkaç kez Somali Mogadişu’ya uçuyor.”

NE LUFTHANSA NE SWISS EN İYİSİ THY!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Sebebi ~ 5 yıl önce
THY dusuk maas veriyor. Ornegin, Iberia'nin kaptan pilotlara verdigi maaslar yilda 150 bin Euro dan yuksek, eger dogru hatirliyorsam. Vede, calisma saatleri de az.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
önce ~ 5 yıl önce
Takunya ve torpil havayolları swiss ve lh'ı ancak rüyasında geçer..Önce kendilerini onların çalışanlarına verdikleri maaş ve sosyal haklarla kıyaslasın, havacılığı işe yeni aldığı arkadaşları ile internetten öğrenmekten !!! vazgeçsin sonra atsın tutsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
masallar ~ 5 yıl önce
thy uçuş emniyeti ve güvenlik hususunda da o şirketler ile yarışabiliyor mu asıl mesele o...sen güvenlik sıralamasında son sıralara düş,şirketin her yerine torpilli adamlarını yerleştir, milletin hakkını ye,8000 kişiyi işten at,çalışanlarını ki özellkikle eski personelini sindirmek için elinden geleni yap,çalışanlarına hakem kurulu kararı ile zorla zam ver sonra git yamukluklarını örtmek için ona buna milyonlarca euro para saç reklam ver,sponsor ol,yakın geçmişinde bir sürü kaza,kuyruk vurma vs olsun, geçmişi şaibeliyi genel müdür yardımcısı yap o da ''thy de kıdem esastır'' gibi yılın yalanını söylesin, fırıncı başkan olup özürlüleri,hastaları işten atsın, soruya soruyla cevap veren genel müdür olsun, sonra 5 yıldız alacağım, şu kadar uçak alacağım,şuraya uçacağım,rakibim swiss vs masalları anlat!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
petersburg ~ 5 yıl önce
O değil de Ne Lufthansa, Ne Swiss , Ne THY ... İspanyol hostesler taş gibi allah esirgesin.Neyse sıradaki habere geçelim ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000