25 Ekim 2010, Pazartesi 18:15:15

MOTOR VURAN THY PİLOTUNDAN ŞOK KARAR

İlk olarak Airporthaber'in duyurduğu THY uçağının Brüksel'de yaşadığı talihsiz kaza sonrası, uçağın kaptan pilotu istifa etti.
  • Şimdi netleşti neden korku imparatorluğu dedikleri.
  • Muzaffer beyin durumu kısaca ve profesyonelce ifade ettiği yorumu için teşekkürler. İşte bu sepelerden ötürü Korku İmparatorluğu diye adlandırılıyor yönetim zannedersem. Çalışan insan hata yapar... Böyle zamanlarda kendine destek olan, yol gösteren, ceza kadar mükafatıda eşit olan bir yönetim bulursa kişi çalışmaya korkmaz....Ancak bulamadığı durumlarda ise ya çalışmadan kaytarmayı, mazeretler ardına saklanmayı, başkalarını suçlamayı, yüksek kademelere ispiyon ve yağ çekmeyi seçer....ya da Biriz kaptan gibi şanı ile gitmeyi....Biriz kaptana her şeyin hayırlısını diliyorum.
  • Kirk kusur yorumun icinde dogrudan olarak olayi gordugunu ifade edenlerin aktardiklarini bu siteye tasiyan, ne pilotlara nede havayoluna hicbir olumsuz yargida bulunmayan, pilotaj hakkinda hicbir geyik yapilmayan 3-5 adet tanik baslikli mesaj (yorum degil) lardan rahatsiz olunmamasi gerekir. Ayrica herseyi bilenler, F/O nun kimligi, pilotlarin mesai limitleri hakkinda bilgisi olanlar neden susuyorlar. Uc maymunu oynamaya devam edelim. Bizimkine benzer yabanci sitelerde "uyeler" uuygar bir sekilde tartisirrken bize ki bu kindarlik neden?ygar bir u
  • Biriz Kaptan kişiliğiyle duruşu ile insanlığıyal hep rica etmesi gülen yüzü sınırlarını kimseyi kırmadan çizmesiyle iyi bir aile babası ve iyi bir insan,ve iyi bir pilot ,suhı olayıyıla kabin kokpıt arasına bir soğukluk sokanların insan iyi olunca kabinin nasıl üzüldüğünü görmesi açısından ,bazılarının düşünmesi gerkir Sayın kaptanım keşke herkes sizin gibi olsa

AirportHaber'in duyurduğu Brüksel'de yaşanan motor vurma olayının kahramanı pilot, istifa etti. Konuyla ilgili olarak THY'den şu açıklama yapıldı:

"24 Ekim 2010 tarihinde İstanbul-Brüksel seferini yapan, TK1937 sefer sayılı uçağımız, Zaventem Havaalanına inişi sırasında yaşadığı sorunla ilgili olarak inceleme ve araştırma yapılmaktadır. Yapılacak araştırma sonucunda olayın ne olduğu ve nasıl meydana geldiği anlaşılacaktır.

Ayrıca sözkonusu uçağın kaptan pilotu 25 Ekim 2010 tarihinde kendi isteğiyle istifa ederek Ortaklığımızdan ayrılmıştır."

Bu arada AirportHaber, Brüksel'de Airbus 340-300 tipi uçağın motorunu piste vuran ve sonrasında istifa eden pilotun Hasan Biriz olduğu bilgisine ulaştı. THY'de kaptan pilot olarak görev yapan Hasan Biriz, halen Türkiye Havayolları Pilotları Derneği TALPA'da Muhasip üye olarak bulunuyordu.

Asıl mesleği mühendislik olan Biriz, THY'nin sivil kökenli kaptan pilotlarındandı. Pilot camiası, Biriz'in çok iyi bir pilot olduğuna vurgu yaparak 'Oldukça titiz ve deneyimli bir pilottu. Olayın sebebinin çok iyi araştırılması gerekir' şeklinde yorum yaptı.

 

MOTOR VURAN THY PİLOTUNDAN ŞOK KARAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (123)

Misafir ~ 8 yıl önce
Şimdi netleşti neden korku imparatorluğu dedikleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Muzaffer beyin durumu kısaca ve profesyonelce ifade ettiği yorumu için teşekkürler. İşte bu sepelerden ötürü Korku İmparatorluğu diye adlandırılıyor yönetim zannedersem. Çalışan insan hata yapar... Böyle zamanlarda kendine destek olan, yol gösteren, ceza kadar mükafatıda eşit olan bir yönetim bulursa kişi çalışmaya korkmaz....Ancak bulamadığı durumlarda ise ya çalışmadan kaytarmayı, mazeretler ardına saklanmayı, başkalarını suçlamayı, yüksek kademelere ispiyon ve yağ çekmeyi seçer....ya da Biriz kaptan gibi şanı ile gitmeyi....Biriz kaptana her şeyin hayırlısını diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Kirk kusur yorumun icinde dogrudan olarak olayi gordugunu ifade edenlerin aktardiklarini bu siteye tasiyan, ne pilotlara nede havayoluna hicbir olumsuz yargida bulunmayan, pilotaj hakkinda hicbir geyik yapilmayan 3-5 adet tanik baslikli mesaj (yorum degil) lardan rahatsiz olunmamasi gerekir. Ayrica herseyi bilenler, F/O nun kimligi, pilotlarin mesai limitleri hakkinda bilgisi olanlar neden susuyorlar. Uc maymunu oynamaya devam edelim. Bizimkine benzer yabanci sitelerde "uyeler" uuygar bir sekilde tartisirrken bize ki bu kindarlik neden?ygar bir u

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Biriz Kaptan kişiliğiyle duruşu ile insanlığıyal hep rica etmesi gülen yüzü sınırlarını kimseyi kırmadan çizmesiyle iyi bir aile babası ve iyi bir insan,ve iyi bir pilot ,suhı olayıyıla kabin kokpıt arasına bir soğukluk sokanların insan iyi olunca kabinin nasıl üzüldüğünü görmesi açısından ,bazılarının düşünmesi gerkir Sayın kaptanım keşke herkes sizin gibi olsa

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000