10 Eylül 2009, Perşembe 11:56:18

MOCK-UP'TA CAN PAZARI

Türk Hava Yolları’nın Florya’daki simülatör merkezinde dumanların kapladığı mock-up’ı terk etmek isteyen Onur Havayolları kabin amiri beton zemine düştü. 45 dakika yerde hareketsiz yatan Tuncay adlı kabin amiri hastaneye kaldırıldı.
  • arkadasim oturudugun yerden ahkam kesme,iddia ediyorum iste onur airin verdigi egitim daha iyi varmi ötesi....cok gördük biz thy deki kaliteli ekipleri,isini iyi yapanlarida tenzih ediyorum tabii buarada ama senin gibileri maalesef edemiyorum ...
  • Onur airi bu kadar savunan densiz !madem bu kadar egitimli ve bilgilisiniz neden thy girmek için aylarca uğrastınız...aYRICA ZATEN KALİTENİZİ yazmış olduğunuz yazıyla kullandığınız kelimelerle kanıtlamış oldunuz... thy kabin ekibiyle kendinizi kıyaslamayın ... büyük bir kısmınız buraya gectiyse bunun altında yatan nedenlerden biri maddiyat diğeri ise kaliteli ekiplerle uçmaktır..bence sizin gibi beyinler artık emekliliğe ayrılmalı yerinizi genç ,dinamik beyinlere bırakmalısınız!!!
  • dünya alem biliyor onurdaki çalışma şartlarını,offff komik olmayın ya...thy ile onuru kıyaslıyorsunuz.çok alemsiniz.
  • thy ucaklari niye acaba onur airli kabin memurlariyal dolu,bu herhalde thy daha iyi egitim veriyor diye degil cahil bilgisizler,insanlar oraya sadece parasi ve sosyal sartlari iyi diye gidiyor yoksa thy cok iyi egitim veriyor diye kimse gitmiyor,thy nin calisam sartalri onura gore kat kat cok daha agir ama insanlar iste parasi iyi diye oraya gidiyor yoksa baska hicbir sebebi yok bence....

THY’nin Florya’daki pilot ve kabin personeli eğitim merkezinde inanılmaz bir kaza yaşandı.

Talihsiz kaza şöyle gerçekleşti:

7 Eylül 2009 tarihinde Onur Havayolları’nda görevli 11 pilot ve 10 kabin amiri, 18:15 – 20:15 saatleri arasında eğitim almak için THY’nin simülatör merkezine geldi.

Pilotlar ve kabin amirleri, suya inme, sudan kaçma gibi eğitimler alırken sıra yangın sırasında ne yapılması gerektiğinin tatbik edileceği yangın eğitimine geldi.

Mock-up’ın içine temsili olarak dumanlar verildi ve yangın prosedürü uygulanmaya başlandı.
Ancak, dumanı sona erdirmek isteyen eğitmen pilot, bunu bir türlü başaramadı. Artan dumanlar nedeniyle, mock-up’ın içinde bulunan pilotlar ve kabin amirleri nefes almakta zorlanmaya başladı. Her tarafı dumanlar kapladı, göz gözü görmez hale geldi. Pilotlar, dumanlar bir türlü kesilmeyince çareyi slaytlar yardımıyla uçağı terk etmekte buldu. Kabin amirleri ise mock-up’ın arkasındaki kapıdan çıkmak istedi. Ancak her taraf dumanla kaplı olduğu için Tuncay isimli bir kabin amiri, ayağını beton zemin yerine boşluğa koyunca bir anda yere düştü. Talihsiz kabin amirinin bacağı beton zeminle mock-up arasına sıkıştı.

Acılar içinde kıvranan kabin amirine, eğitim alan diğer arkadaşları yardım etmek istedi. Simulatör merkezindeki doktor iftar saatine denk gelmesi nedeniyle yerinde olmayınca genç adamın beline buzla tedavi uygulandı. Yaklaşık 45 dakika yerde yatan kabin amiri, 112 acil servisinden gelen ambulansla Acıbadem Hastanesi’ne kaldırıldı. MR’ı çekilen ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen kabin amirinin belinde zedelenme olduğu öğrenildi.

Aynı yerde bir hafta önce de bir THY eğitmeninin düştüğü öğrenildi.

©AirportHaber.com

Öger Türk Tur

MOCK-UP'TA CAN PAZARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Misafir ~ 9 yıl önce
arkadasim oturudugun yerden ahkam kesme,iddia ediyorum iste onur airin verdigi egitim daha iyi varmi ötesi....cok gördük biz thy deki kaliteli ekipleri,isini iyi yapanlarida tenzih ediyorum tabii buarada ama senin gibileri maalesef edemiyorum ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Onur airi bu kadar savunan densiz !madem bu kadar egitimli ve bilgilisiniz neden thy girmek için aylarca uğrastınız...aYRICA ZATEN KALİTENİZİ yazmış olduğunuz yazıyla kullandığınız kelimelerle kanıtlamış oldunuz... thy kabin ekibiyle kendinizi kıyaslamayın ... büyük bir kısmınız buraya gectiyse bunun altında yatan nedenlerden biri maddiyat diğeri ise kaliteli ekiplerle uçmaktır..bence sizin gibi beyinler artık emekliliğe ayrılmalı yerinizi genç ,dinamik beyinlere bırakmalısınız!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
dünya alem biliyor onurdaki çalışma şartlarını,offff komik olmayın ya...thy ile onuru kıyaslıyorsunuz.çok alemsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
thy ucaklari niye acaba onur airli kabin memurlariyal dolu,bu herhalde thy daha iyi egitim veriyor diye degil cahil bilgisizler,insanlar oraya sadece parasi ve sosyal sartlari iyi diye gidiyor yoksa thy cok iyi egitim veriyor diye kimse gitmiyor,thy nin calisam sartalri onura gore kat kat cok daha agir ama insanlar iste parasi iyi diye oraya gidiyor yoksa baska hicbir sebebi yok bence....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000