22 Mayıs 2013, Çarşamba 16:56:41

MNG HİSSELERİ THY'YE DEVREDİLDİ

Türk Hava Yolları, MNG Teknik'i satın aldığını geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Bugün KAP'a yapılan açıklamada Hhisse devir imzalarının atıldığı belirtildi...
  • mng teknik satıldı ama yeni gelenler işçi kıyımına başladılar...
  • Mng kurumsal şirketiz dedı ve iş yasısına uyuyoruz dedı madem ıs yasası dıyorlar neden bu kurallara uymayıp hakkımızı yedı mng....MADDE 41 Ülkenin genel yararları yahut işin niteliği veya üretimin artırılması gibi nedenlerle fazla çalışma yapılabilir. Fazla çalışma, Kanunda yazılı koşullar çerçevesinde, haftalık kırkbeş saati aşan çalışmalardır. 63 üncü madde hükmüne göre denkleştirme esasının uygulandığı hallerde, işçinin haftalık ortalama çalışma süresi, normal haftalık iş süresini aşmamak koşulu ile, bazı haftalarda toplam kırkbeş saati aşsa dahi bu çalışmalar fazla çalışma sayılmaz. Her bir saat fazla çalışma için verilecek ücret normal çalışma ücretinin saat başına düşen miktarının yüzde elli yükseltilmesi suretiyle ödenir. Haftalık çalışma süresinin sözleşmelerle kırkbeş saatin altında belirlendiği durumlarda yukarıda belirtilen esaslar dahilinde uygulanan ortalama haftalık çalışma süresini aşan ve kırkbeş saate kadar yapılan çalışmalar fazla sürelerle çalışmalardır. Fazla sürelerle çalışmalarda, her bir saat fazla çalışma için verilecek ücret normal çalışma ücretinin saat başına düşen miktarının yüzde yirmibeş yükseltilmesiyle ödenir. Fazla çalışma veya fazla sürelerle çalışma yapan işçi isterse, bu çalışmalar karşılığı zamlı ücret yerine, fazla çalıştığı her saat karşılığında bir saat otuz dakikayı, fazla sürelerle çalıştığı her saat karşılığında bir saat onbeş dakikayı serbest zaman olarak kullanabilir. İşçi hak ettiği serbest zamanı altı ay zarfında, çalışma süreleri içinde ve ücretinde bir kesinti olmadan kullanır. 63 üncü maddenin son fıkrasında yazılı sağlık nedenlerine dayanan kısa veya sınırlı süreli işlerde ve 69 uncu maddede belirtilen gece çalışmasında fazla çalışma yapılamaz. Fazla saatlerle çalışmak için işçinin onayının alınması gerekir. Fazla çalışma süresinin toplamı bir yılda ikiyüzyetmiş saatten fazla olamaz. Fazla çalışma ve fazla sürelerle çalışmaların ne şekilde uygulanacağı çıkarılacak yönetmelikte gösterilir.
  • Modern kolelik sirketine hos geldiniz habom calisani arkadaslarim kediniz thy calisani olrak goruyorsaniz yaniliyorsunuz cunki degilsiniz bizler taseronuz vede ole olacagiz baskaldirmazssak .size soylenen seylerin hc birne kulak asmayiniz yoneticiler tarafindan yok hamdi bey sole dedi yok caner bey sole dedi ... herkes adaletn ne olacagini gorecekmis hahaha hz. Hamdi demis!!! Goruyoruz adaletiniz buysa ben almayayim insallah batarda su sirket hepmiz yolumuza bakariz
  • Vurun Abalıya HABOM diye çıkardınız bizi ortaya ordan buraya burdan oraya ordan şuraya sallayıp duruyosunuz yeter lan İşi bırakıyorum..Gidin evde oyuncaklarınızla oynayın yanlış insanlarla oynuyorsunuz ekmeğinizden olursunuz adam olun..

Türk Hava Yolları (THY), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklama, "bugün itibariyle taraflar arasında Hisse Devir Sözleşmesi imzalanmıştır" denildi.

İŞTE KAP'A YAPILAN AÇIKLAMA

İlgi açıklamamızda Ortaklığımız Yönetim Kurulunca, MNG Teknik Uçak Bakım Hizmetleri A.Ş.'nin Ortaklığımızca satın alınmasına karar verildiği belirtilmişti. İlgili satınalmaya ilişkin Rekabet Kurulu'ndan onay alınmış olup bugün itibariyle taraflar arasında Hisse Devir Sözleşmesi imzalanmıştır. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur. 

MNG HİSSELERİ THY'YE DEVREDİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

canbaz- ~ 5 yıl önce
mng teknik satıldı ama yeni gelenler işçi kıyımına başladılar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haklı işçi ~ 5 yıl önce
Mng kurumsal şirketiz dedı ve iş yasısına uyuyoruz dedı madem ıs yasası dıyorlar neden bu kurallara uymayıp hakkımızı yedı mng....MADDE 41 Ülkenin genel yararları yahut işin niteliği veya üretimin artırılması gibi nedenlerle fazla çalışma yapılabilir. Fazla çalışma, Kanunda yazılı koşullar çerçevesinde, haftalık kırkbeş saati aşan çalışmalardır. 63 üncü madde hükmüne göre denkleştirme esasının uygulandığı hallerde, işçinin haftalık ortalama çalışma süresi, normal haftalık iş süresini aşmamak koşulu ile, bazı haftalarda toplam kırkbeş saati aşsa dahi bu çalışmalar fazla çalışma sayılmaz. Her bir saat fazla çalışma için verilecek ücret normal çalışma ücretinin saat başına düşen miktarının yüzde elli yükseltilmesi suretiyle ödenir. Haftalık çalışma süresinin sözleşmelerle kırkbeş saatin altında belirlendiği durumlarda yukarıda belirtilen esaslar dahilinde uygulanan ortalama haftalık çalışma süresini aşan ve kırkbeş saate kadar yapılan çalışmalar fazla sürelerle çalışmalardır. Fazla sürelerle çalışmalarda, her bir saat fazla çalışma için verilecek ücret normal çalışma ücretinin saat başına düşen miktarının yüzde yirmibeş yükseltilmesiyle ödenir. Fazla çalışma veya fazla sürelerle çalışma yapan işçi isterse, bu çalışmalar karşılığı zamlı ücret yerine, fazla çalıştığı her saat karşılığında bir saat otuz dakikayı, fazla sürelerle çalıştığı her saat karşılığında bir saat onbeş dakikayı serbest zaman olarak kullanabilir. İşçi hak ettiği serbest zamanı altı ay zarfında, çalışma süreleri içinde ve ücretinde bir kesinti olmadan kullanır. 63 üncü maddenin son fıkrasında yazılı sağlık nedenlerine dayanan kısa veya sınırlı süreli işlerde ve 69 uncu maddede belirtilen gece çalışmasında fazla çalışma yapılamaz. Fazla saatlerle çalışmak için işçinin onayının alınması gerekir. Fazla çalışma süresinin toplamı bir yılda ikiyüzyetmiş saatten fazla olamaz. Fazla çalışma ve fazla sürelerle çalışmaların ne şekilde uygulanacağı çıkarılacak yönetmelikte gösterilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haboss a.s ~ 5 yıl önce
Modern kolelik sirketine hos geldiniz habom calisani arkadaslarim kediniz thy calisani olrak goruyorsaniz yaniliyorsunuz cunki degilsiniz bizler taseronuz vede ole olacagiz baskaldirmazssak .size soylenen seylerin hc birne kulak asmayiniz yoneticiler tarafindan yok hamdi bey sole dedi yok caner bey sole dedi ... herkes adaletn ne olacagini gorecekmis hahaha hz. Hamdi demis!!! Goruyoruz adaletiniz buysa ben almayayim insallah batarda su sirket hepmiz yolumuza bakariz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bunedir ~ 5 yıl önce
Vurun Abalıya HABOM diye çıkardınız bizi ortaya ordan buraya burdan oraya ordan şuraya sallayıp duruyosunuz yeter lan İşi bırakıyorum..Gidin evde oyuncaklarınızla oynayın yanlış insanlarla oynuyorsunuz ekmeğinizden olursunuz adam olun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000