15 Temmuz 2009, Çarşamba 15:54:50

Milyon dolarlık hasarın sorumlusu kim?

Çorlu Havaalanı’nda geçen Cuma günü yaşanan ve üç milyon dolar hasara neden olan fırtınanın şiddetinin açıklanandan çok daha fazla olduğu ortaya çıktı.
  • bu bence fırtına işi değil cessna ların ter dönmesi zor birde halatlarla bağlı tamam çatı uçabilir ama uçakların ters dönmesi zor hele bir boeing kargo uçağının yön değiştirmesi kesinlikle komplo
  • Kargo için yeni gözde ( aslında açıldığından beridir...) İSG, artık tüm planlar orası için. Çorlu, hatta tüm Trakya uyumaya devam etsin. 11 Yıldır bir sahip çıkmadılar Hava alanlarına... Umarım geç olmadan birşeyler yaparlar.
  • 1/100.000 lik istanbul çevre düzeni imar planında, çorlu havaalanı, istanbulun kargo havaalanı olarak planlanıyor. Çorlu'ya sahip çıkalım.
  • Bir fırtına geldi Çorlu havaalanı elden çıktı, uçakları ile birlikte. Allah korusun çanakkale bölgesi çok rüzgarlı, acaba o havaalanında ne tedbirler var.

Çorlu Havaalanı’nda yaşanan ve tonlarca ağırlığındaki Boeing 747 tipi bir uçağı dahi 50 derece çeviren, 4 uçağın savrularak hasar almasına neden olan fırtınanın şiddetinin açıklanandan çok daha fazla olduğu ortaya çıktı.

Uçakların dışında havaalanının çatısını da uçuran fırtınanın şiddetine ilişkin Meteoroloji yetkililerinden yapılan açıklamada, rüzgarın saatte 35 knot yani 64 kilometre hızla estiği bildirilmişti.

Ancak meteoroloji yetkililerinin açıkladığı bu rakamın gerçeği yansıtmadığı, rüzgarın çok daha şiddetli olduğu kaydedildi. Fırtınada iki uçağı kullanılamaz hale gelen THY Uçuş Akademisi yetkilileri de rüzgarın o günkü şiddetinin 95 knot yani 175 kilometre hızla estiğini raporlarına geçirdi.

Meteoroloji yetkililerinin fırtına konusunda hiçbir uyarıda bulunmadığı ve şirketlerin fırtınaya hazırlıksız yakalandıkları da kaydedildi.

©AirportHaber.com

Milyon dolarlık hasarın sorumlusu kim?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 9 yıl önce
bu bence fırtına işi değil cessna ların ter dönmesi zor birde halatlarla bağlı tamam çatı uçabilir ama uçakların ters dönmesi zor hele bir boeing kargo uçağının yön değiştirmesi kesinlikle komplo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Kargo için yeni gözde ( aslında açıldığından beridir...) İSG, artık tüm planlar orası için. Çorlu, hatta tüm Trakya uyumaya devam etsin. 11 Yıldır bir sahip çıkmadılar Hava alanlarına... Umarım geç olmadan birşeyler yaparlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
1/100.000 lik istanbul çevre düzeni imar planında, çorlu havaalanı, istanbulun kargo havaalanı olarak planlanıyor. Çorlu'ya sahip çıkalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bir fırtına geldi Çorlu havaalanı elden çıktı, uçakları ile birlikte. Allah korusun çanakkale bölgesi çok rüzgarlı, acaba o havaalanında ne tedbirler var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000